Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sportconcern Mizuno wint op beurs in Tokio na WK-stunt Japan

Sportconcern Mizuno wint op beurs in Tokio na WK-stunt Japan

JAPAN (ANP) - De Japanse maker van sportartikelen Mizuno was vrijdag een lichtpuntje op een negatieve beurs in Tokio. Het aandeel won 1 procent nadat het Japanse voetbalteam verrassend als groepswinnaar de achtste finale van het WK in Qatar wist te bereiken na winst tegen Spanje. Streamingbedrijf CyberAgent, dat de WK-wedstrijden uitzendt, ging 4 procent omhoog en kroegenuitbater Hub Co. won zo'n 8 procent. De toonaangevende Nikkei in Tokio was echter een negatieve uitschieter op de Aziatische aandelenmarkten en sloot 1,6 procent in de min.

De recente sterke stijging van de Japanse yen drukte daarbij op de aandelenkoersen van de grote Japanse exportbedrijven. Ook de banken moesten het ontgelden. Mitsubishi UFJ Financial zakte ruim 1 procent en Mizuho Financial Group verloor eveneens meer dan 1 procent.

Ook elders in de regio werden verliezen geleden in navolging van de overwegend lagere slotstanden op Wall Street. Beleggers namen geen risico's voorafgaand aan het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid, dat later op de dag verschijnt. Dat rapport speelt een grote rol in het rentebeleid van de Federal Reserve. Een sterke arbeidsmarkt geeft de centrale bank namelijk meer ruimte om de rente stevig te blijven verhogen.

Optimisme

Eerder deze week heerste er nog optimisme op de wereldwijde beurzen nadat Fed-voorzitter Jerome Powell aangaf dat de rente waarschijnlijk deze maand al met een minder grote stap zal worden verhoogd dan de 0,75 procentpunt die de afgelopen keren werd gehanteerd. Beleggers wachten daarnaast op meer duidelijkheid over de versoepeling van de coronamaatregelen in China, nadat de Chinese vicepremier Sun Chunlan had verklaard dat een nieuwe fase van de bestrijding van het virus is ingegaan.

De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 0,4 procent in de min en de Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,5 procent. De Kospi in Seoul zakte 1,5 procent. In Zuid-Korea koelde de inflatie in november af tot 5 procent, van 5,7 procent in oktober. De afname was iets sterker dan verwacht. In juli lijkt de Zuid-Koreaanse inflatie op 6,3 procent een piek te hebben bereikt. De All Ordinaries in Sydney leverde 0,7 procent in.

Meer uit Financieel

Mkb'ers willen snel kabinetsingrijpen tegen dure brandstof

DEN HAAG (ANP) - Het gros van de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf wil dat het kabinet spoedig met maatregelen komt om de torenhoge energie- en brandstofprijzen te dempen, meldt Ondernemend Nederland (ONL) na onderzoek. De ondernemersvereniging pleit voor een structurele verlaging van de energie- en brandstofprijzen en niet voor een "tijdelijke pleister".

1 uur geleden
Italië blijft financieel gezond ondanks steun tegen dure energie

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse regering verwacht dat de steun aan bedrijven en gezinnen, bedoeld om hen te beschermen tegen hoge prijzen veroorzaakt door de Iranoorlog, de begrotingspositie van het land niet schaadt. Volgens de Italiaanse economieminister Giancarlo Giorgetti verkeert Italië in een "solide" positie om de crisis aan te pakken.

4 uur geleden
Open Huizen Dag trekt 52.000 bezoekers, meer dan vorige keer

UTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.

19 uur geleden
WTO-leden dichter bij overeenkomst digitale handel

YAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.

21 uur geleden
Haven in Oman ligt twee dagen stil, verwacht Maersk

KOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.

21 uur geleden
Eurocommissaris meldt goed gesprek met handelsgezant VS

YAOUNDÉ (ANP/RTR) - De Eurocommissaris voor Handel zegt een "zeer positief" gesprek met de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer te hebben gehad. Ze spraken onder andere over toegang tot kritieke mineralen en importheffingen, zei Maroš Šefčovič bij een top van de Wereldhandelsorganisatie (WTO) in Kameroen. De ontmoeting volgt enkele dagen op de goedkeuring van het Europees Parlement voor de handelsdeal die de VS en de Europese Commissie de afgelopen zomer sloten.

22 uur geleden
Hele kottervloot aan de kant door dure diesel, vreest Vissersbond

URK (ANP) - Als de brandstofprijzen voor kottervissers hoog blijven, vaart binnenkort bijna niemand van de Nederlandse kottervloot nog uit. De hoge dieselkosten maken het vrijwel onmogelijk om geld te verdienen aan de gevangen vis, waarschuwt de Nederlandse Vissersbond.

1 dag geleden