Sportconcern Mizuno wint op beurs in Tokio na WK-stunt Japan
JAPAN (ANP) - De Japanse maker van sportartikelen Mizuno was vrijdag een lichtpuntje op een negatieve beurs in Tokio. Het aandeel won 1 procent nadat het Japanse voetbalteam verrassend als groepswinnaar de achtste finale van het WK in Qatar wist te bereiken na winst tegen Spanje. Streamingbedrijf CyberAgent, dat de WK-wedstrijden uitzendt, ging 4 procent omhoog en kroegenuitbater Hub Co. won zo'n 8 procent. De toonaangevende Nikkei in Tokio was echter een negatieve uitschieter op de Aziatische aandelenmarkten en sloot 1,6 procent in de min.
De recente sterke stijging van de Japanse yen drukte daarbij op de aandelenkoersen van de grote Japanse exportbedrijven. Ook de banken moesten het ontgelden. Mitsubishi UFJ Financial zakte ruim 1 procent en Mizuho Financial Group verloor eveneens meer dan 1 procent.
Ook elders in de regio werden verliezen geleden in navolging van de overwegend lagere slotstanden op Wall Street. Beleggers namen geen risico's voorafgaand aan het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid, dat later op de dag verschijnt. Dat rapport speelt een grote rol in het rentebeleid van de Federal Reserve. Een sterke arbeidsmarkt geeft de centrale bank namelijk meer ruimte om de rente stevig te blijven verhogen.
Optimisme
Eerder deze week heerste er nog optimisme op de wereldwijde beurzen nadat Fed-voorzitter Jerome Powell aangaf dat de rente waarschijnlijk deze maand al met een minder grote stap zal worden verhoogd dan de 0,75 procentpunt die de afgelopen keren werd gehanteerd. Beleggers wachten daarnaast op meer duidelijkheid over de versoepeling van de coronamaatregelen in China, nadat de Chinese vicepremier Sun Chunlan had verklaard dat een nieuwe fase van de bestrijding van het virus is ingegaan.
De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 0,4 procent in de min en de Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,5 procent. De Kospi in Seoul zakte 1,5 procent. In Zuid-Korea koelde de inflatie in november af tot 5 procent, van 5,7 procent in oktober. De afname was iets sterker dan verwacht. In juli lijkt de Zuid-Koreaanse inflatie op 6,3 procent een piek te hebben bereikt. De All Ordinaries in Sydney leverde 0,7 procent in.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven heeft vorig jaar een grotere bijdrage geleverd aan de overheidsfinanciën. Dat schrijft consultancybureau PwC. Uit jaarlijks onderzoek blijkt dat bedrijven samen 119,1 miljard euro aan belastingen en sociale premies betaalden.
3 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De Europese vraag naar chips zal tussen nu en 2040 ongeveer verdubbelen, aangejaagd door onder meer de elektrificatie van transport- en energiesystemen en industriële automatisering. Dat staat in een rapport in opdracht van onder meer de Nederlandse ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME en de Duitse belangengroep ZVEI. FME waarschuwt echter dat die vraag zich niet automatisch vertaalt in investeringen in Europa.
4 uur geledenMARTORELL (ANP/AFP) - De oudste zoon van de oprichter van de Spaanse modeketen Mango is dinsdag vrijgelaten na het betalen van een borgsom van 1 miljoen euro. Dat meldt persbureau AFP. Jonathan Andic was gearresteerd in het kader van een moordonderzoek naar de dood van zijn vader Isak Andic.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Google-moeder Alphabet hoorde dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse techconcern presenteerde tijdens zijn jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O een reeks nieuwe mogelijkheden. Zo werd de grootste verandering aan de Google-zoekbalk in ruim 25 jaar aangekondigd. De bekende zoekfunctie wordt uitgebreid met nieuwe AI-opties.
8 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP) - Google past zijn zoekmachinefunctie aan. Met kunstmatige intelligentie (AI) wordt de bekende zoekbalk opnieuw ontworpen, waarmee het techbedrijf hoopt dat het voor gebruikers makkelijker wordt om vragen te stellen. De verandering werd dinsdag aangekondigd tijdens Google's jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O.
9 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel Nederland is blij met de steun van het Europees Parlement voor een nieuw quotum voor de import van staal. Een meerderheid van de Europarlementariërs stemde dinsdag in met een halvering van het huidige staalquotum, om de Europese markt te beschermen tegen staaloverschotten van buiten de EU.
10 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Andrej Karpathy, een van de oprichters van OpenAI die later bij Tesla werkte, is aan de slag gegaan bij AI-bedrijf Anthropic. Dat heeft hij dinsdag bekendgemaakt. Karpathy is een invloedrijk figuur in de AI-gemeenschap en speelde een belangrijke rol in de ontwikkeling van Tesla's technologie voor zelfrijdende auto's.
11 uur geleden