Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sportbonden schrappen wedstrijden in Noord-Brabant

Sportbonden schrappen wedstrijden in Noord-Brabant

UTRECHT (ANP) - Behalve de voetbalbond KNVB hebben ook andere grote sportbonden vanwege de actuele maatregelen in Noord-Brabant in verband met het coronavirus besloten alle wedstrijden van de Brabantse clubs deze week af te gelasten. De mededelingen van de bonden volgden kort na het advies van NOC*NSF om sportwedstrijden in die provincie te schrappen.

Voor de hockeybond heeft de maatregel betrekking op ongeveer 2000 wedstrijden, waaronder ook duels in de hoofdklasse. Voor de hockeyploeg van Den Bosch, koploper in de hoofdklasse voor vrouwen, stond de uitwedstrijd tegen SCHC op het programma. Inhaaldata worden later bekendgemaakt.

"Iedereen die niet uitkomt voor een vereniging uit Noord-Brabant en geen klachten heeft, kan de komende dagen gewoon deelnemen aan hockeyactiviteiten in Nederland", meldt de KNHB.

Volleybalbond

In navolging van de hockeybond kwam de volleybalbond met dezelfde maatregel. "Met het afgelasten van alle wedstrijden geeft de Nevobo de Brabantse volleyballers de gelegenheid om mee te werken aan het beperken van de onderlinge sociale contacten." Op dinsdag 17 maart volgt er nieuwe informatie over de voortgang van de betreffende competities, meldt de volleybalbond.

De handbalbond draagt de leden ook op "om gevolg te geven aan de oproep van de veiligheidsregio’s om alle sportwedstrijden tot en met 17 maart af te gelasten". De Nederlandse en Belgische bonden besloten in overleg de BENE-League Final4 dit weekend niet door te laten gaan. In overleg met de vier finalisten wordt bekeken of er op een later moment alsnog invulling aan de BENE-League Final4 wordt gegeven.

Handbalsters

Op 29 maart spelen de handbalsters van Oranje een EK-kwalificatiewedstrijd in Ahoy, maar volgens de bond is er op dit moment geen reden om die wedstrijd af te gelasten. Er worden 10.000 fans verwacht.

Tennisbond KNLTB nam het advies van NOC*NSF eveneens over. De bond benadrukt dat een eventuele afgelasting van het Fed Cup-duel met China, op 17 en 18 april in Den Bosch, nog niet aan de orde is.

De KNVB schrapte eerder alle duels in het prof- en amateurvoetbal in Noord-Brabant.

Meer uit Sport

Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

5 uur geleden
Sinner voert ATP-ranglijst weer aan, Van de Zandschulp 49e

LONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.

5 uur geleden
Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

12 uur geleden
Wielrenster Koch verslaat Vos en wint Parijs-Roubaix

ROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.

21 uur geleden
Sinner verslaat Alcaraz in finale van Monaco en is weer nummer 1

MONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.

21 uur geleden
Van der Poel: mijn koers was voorbij in Bos van Wallers

ROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.

21 uur geleden
Van Aert klopt Pogacar in Parijs-Roubaix, Van der Poel vierde

ROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.

22 uur geleden