Sportbonden gaan mogelijke hervatting competities voorbereiden
ZEIST (ANP) - Heel wat Nederlandse sportbonden hopen eind januari hun competities te kunnen hervatten. Met ingang van zaterdag kan in zowel de buiten- als binnensport weer vrijwel zonder restricties worden getraind, maar de competities blijven stilliggen om zo het aantal reisbewegingen beperkt te houden.
Het kabinet neemt op dinsdag 25 januari weer een besluit over de coronamaatregelen. Voetbalbond KNVB en volleybalbond Nevobo laten weten vooruitlopend op dat 'weegmoment' alvast de mogelijke hervatting van hun competities te gaan voorbereiden. De Nevobo gaat komende week diverse scenario's uitwerken en wedstrijdschema's opstellen.
"Natuurlijk hadden we ook graag gestart met de competitie, maar we zijn blij dat we weer aan de slag kunnen binnen de verenigingen", zegt algemeen directeur Guido Davio van de Nevobo. "Hierdoor kunnen de teams elkaar weer zien en zich alvast voorbereiden op de start van de competitie. En zodra het mogelijk is, kunnen de teams hierdoor verantwoord hun wedstrijden spelen in competitieverband."
Kerstvakantie
De KNVB hoopte na de kerstvakantie de amateurcompetities komend weekeinde te kunnen hervatten. De voetbalbond besloot eerder deze week om de wedstrijden toch van het programma te halen, omdat het kabinet pas vrijdagavond bekendmaakte hoe de maatregelen er vanaf zaterdag uitzien.
"We zien het voor iedereen opengooien van de sportbeoefening als een terechte beslissing van het nieuwe kabinet", aldus de KNVB. "Sporten stimuleert de gezondheid en de geestelijke en lichamelijke weerstand en dat is juist hard nodig tijdens een pandemie. Iedereen kan vanaf zaterdag weer op de eigen club onderling normaal voetballen en trainen. Maar de volgende stap moet het hervatten van de competities eind januari of begin februari zijn. Daar zetten we op in, want wedstrijden spelen blijft voor de 1,2 miljoen amateurvoetballers in Nederland de belangrijkste prikkel om te blijven trainen. We brengen de scenario’s voor het vervolg van de competities verder in kaart en komen hier na het volgende meetmoment van het kabinet op terug."
Ook onder meer de handbal- en hockeybond hopen zo snel mogelijk hun competities te kunnen hervatten. Voor topsportcompetities geldt een uitzondering op de coronamaatregelen. De topsport mag wel doorgaan, maar zonder publiek.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 25-jarige regerend wereldkampioene van Reggeborgh was met 36,87 ruim sneller dan Jutta Leerdam en Isabel Grevelt. Kok dook onder haar eigen baanrecord van 36,97.
42 minuten geledenDENDERMONDE (ANP) - De Belg Thibau Nys heeft de achtste cross uit de wereldbeker gewonnen. Op het snelle parcours in Dendermonde was Nys in de sprint sneller dan Nederlands kampioen Tibor Del Grosso. De Belg Laurens Sweeck, de leider in het wereldbekerklassement, werd derde.
57 minuten geledenDENDERMONDE (ANP) - Lucinda Brand heeft ook de achtste veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions had ook in Dendermonde weinig te vrezen van de concurrentie. Brand reed het grootste deel van de wedstrijd alleen voorop. Van de zeven voorgaande wereldbekercrossen dit seizoen had ze er zes gewonnen; één keer deed ze niet mee.
2 uur geledenLOENHOUT (ANP/BELGA) - Veldrijder Joris Nieuwenhuis neemt maandag deel aan de Azencross in het Belgische Loenhout, een wedstrijd om de X2O-trofee. Hij kondigde zaterdag nog een pauze aan vanwege knieklachten. De Nederlander van Ridley Racing Team laat zondag de wereldbekercross van Dendermonde wel schieten.
4 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.
22 uur geleden