Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sportbeoefenaren stoppen massaal door blessures

Sportbeoefenaren stoppen massaal door blessures

AMSTERDAM (ANP) - In de afgelopen twee jaar zijn 400.000 Nederlanders blijvend gestopt met een of meerdere sporten omdat ze kampten met een blessure, schat VeiligheidNL. Dat dwarsboomt volgens de organisatie het halen van de richtlijnen voor voldoende bewegen.

In 2023 werden 5,3 miljoen blessures geteld. In de helft van de gevallen was medische behandeling nodig. De meest gekwetste lichaamsdelen waren knie (21 procent), enkel (13 procent) en rug (9 procent). Vooral bij hardlopen, fitness en voetbal lopen beoefenaren blessures op.

Het aantal blessures lag vorig jaar nog iets hoger dan in 2022, maar nog altijd beneden de cijfers van voor corona (5,5 miljoen). Dat komt vermoedelijk doordat mensen anders zijn gaan sporten en meer doen om problemen te voorkomen, vertelt Victor Zuidema, programmamanager sportblessurepreventie bij VeiligheidNL. "Zo lijkt men vaker gebruik te maken van preventieve middelen - zoals een bitje, helm of polsbeschermer - en preventieve maatregelen, waaronder warming-ups en spierversterkende oefeningen."

Guido Davio, directeur Breedtesport bij NOC*NSF, noemt het vele afhaken door blessures zorgwekkend. "Door ook in te zetten op preventie en effectief herstel, kunnen we zorgen dat meer mensen blijven sporten en de positieve effecten van bewegen maximaal benutten."

VeiligheidNL ondervroeg volgens eigen zeggen 10.000 mensen en werkte voor het onderzoek samen met gezondheidsinstituut RIVM en statistiekbureau CBS.

Meer uit Binnenland

Vanaf dinsdagavond code geel in noorden van het land om sneeuwval

DE BILT (ANP) - Vanaf dinsdagavond is in het noorden van het land code geel van kracht, meldt het KNMI. Daarmee waarschuwt het weerinstituut voor gladheid door sneeuwval. De waarschuwing geldt op de Waddeneilanden, in Friesland en Drenthe vanaf 20.00 uur. In Groningen gaat code geel een uur later in.

2 uur geleden
Nieuw paneel Margraten verontrust NIOD-onderzoeker

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe paneel bij de Amerikaanse begraafplaats Margraten dat de verwijderde panelen over zwarte militairen vervangt, is "verontrustend en teleurstellend", vindt historicus Kees Ribbens, verbonden aan het NIOD (Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en Genocidestudies). "In de tekst van het nieuwe paneel is geen enkele verwijzing naar de rassenscheiding in het Amerikaanse leger. Dat stond wel op het oude paneel. In zoverre is het beeld nu opgepoetst of witgewassen."

14 uur geleden
Staatssecretaris hoopt op snel besluit over spoor naar Gent

DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Infrastructuur en Waterstaat) hoopt dat dit jaar een startbesluit wordt genomen over het verbeteren van het goederenspoor tussen Gent en Terneuzen. In een overleg in de Tweede Kamer over het Meerjarenprogramma Infrastructuur, Ruimte en Transport (MIRT) zei Aartsen dat hij over dit grensoverschrijdende project intensief contact heeft met zijn Belgische collega's en dat hij verwacht dat de kwestie volgende week in een gezamenlijk overleg aan de orde komt.

14 uur geleden
Pathologen lijnrecht tegenover elkaar in moordzaak Oekraïense

AMSTERDAM (ANP) - De twee pathologen in de zaak tegen IJmuidenaar Sander K. (37), verdacht van het verkrachten en doden van de Oekraïense Arina Sasina (34), staan lijnrecht tegenover elkaar bij het beantwoorden van de vraag waardoor de vrouw is overleden. Dat bleek maandag bij de behandeling van de zaak in hoger beroep bij het gerechtshof in Amsterdam.

17 uur geleden
Meer mensen wachten langer op beslissing over asielaanvraag

DEN HAAG (ANP) - Ruim 25.000 mensen wachten al langer dan 15 maanden op een beslissing over hun asielaanvraag. Begin vorig jaar waren dat ruim 10.000 mensen minder. Dat blijkt uit cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Het behandelen van zaken kost meer tijd dan de IND had verwacht.

17 uur geleden
Makers publieke omroep bieden 'noodpakket' aan in Tweede Kamer

HILVERSUM (ANP) - Medewerkers en makers van de publieke omroep hebben samen met onder meer de vakbonden FNV en de Nederlandse Vereniging van Journalisten een symbolisch noodpakket aangeboden in de Tweede Kamer. Met de actie vragen zij aandacht voor de gevolgen van de aangekondigde bezuinigingen.

17 uur geleden
Formerende partijen willen vier omroephuizen en een taakomroep

DEN HAAG (ANP) - De drie formerende partijen D66, VVD en CDA willen dat er vier nieuwe omroephuizen komen, plus een taakomroep van de NOS en NTR. D66-Kamerlid Ouafa Oualhadj kondigde het plan van de drie partijen aan tijdens een debat over de mediabegroting.

17 uur geleden