Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sportbeoefenaren stoppen massaal door blessures

Sportbeoefenaren stoppen massaal door blessures

AMSTERDAM (ANP) - In de afgelopen twee jaar zijn 400.000 Nederlanders blijvend gestopt met een of meerdere sporten omdat ze kampten met een blessure, schat VeiligheidNL. Dat dwarsboomt volgens de organisatie het halen van de richtlijnen voor voldoende bewegen.

In 2023 werden 5,3 miljoen blessures geteld. In de helft van de gevallen was medische behandeling nodig. De meest gekwetste lichaamsdelen waren knie (21 procent), enkel (13 procent) en rug (9 procent). Vooral bij hardlopen, fitness en voetbal lopen beoefenaren blessures op.

Het aantal blessures lag vorig jaar nog iets hoger dan in 2022, maar nog altijd beneden de cijfers van voor corona (5,5 miljoen). Dat komt vermoedelijk doordat mensen anders zijn gaan sporten en meer doen om problemen te voorkomen, vertelt Victor Zuidema, programmamanager sportblessurepreventie bij VeiligheidNL. "Zo lijkt men vaker gebruik te maken van preventieve middelen - zoals een bitje, helm of polsbeschermer - en preventieve maatregelen, waaronder warming-ups en spierversterkende oefeningen."

Guido Davio, directeur Breedtesport bij NOC*NSF, noemt het vele afhaken door blessures zorgwekkend. "Door ook in te zetten op preventie en effectief herstel, kunnen we zorgen dat meer mensen blijven sporten en de positieve effecten van bewegen maximaal benutten."

VeiligheidNL ondervroeg volgens eigen zeggen 10.000 mensen en werkte voor het onderzoek samen met gezondheidsinstituut RIVM en statistiekbureau CBS.

Meer uit Binnenland

Luchtmacht zet Chinooks in om natuurbrand 't Harde te bestrijden

'T HARDE (ANP) - De luchtmacht zet Chinook-transporthelikopters in om te helpen bij de bestrijding van de grote natuurbrand bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando op X. De brand brak woensdag rond het middaguur uit op een militair oefenterrein op de Veluwe en breidt zich snel uit.

19 minuten geleden
Zutphen wijst verzoek COA af voor drie noodopvanglocaties

ZUTPHEN (ANP) - De gemeente Zutphen creëert nu geen noodopvanglocaties voor asielzoekers, maakte zij woensdag bekend. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) had daarom gevraagd, maar het college volgt de gemeenteraad, die had verzocht om het verzoek af te wijzen.

37 minuten geleden
Natuurbrand op militair oefenterrein 't Harde

'T HARDE (ANP) - Op het terrein van het Artillerie Schietkamp (ASK) bij 't Harde is woensdag rond het middaguur een grote natuurbrand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Meerdere brandweereenheden zijn naar de brand gestuurd.

1 uur geleden
Natuurbrandrisico ook in noordoosten van Nederland opgeschaald

DEN HAAG (ANP) - Door de aanhoudende droogte geldt in vrijwel heel Nederland inmiddels een verhoogd risico op natuurbranden. Nadat deze en vorige week al in 20 van de 25 veiligheidsregio's fase 2 van kracht werd, is nu ook in Friesland, Drenthe en Groningen het hoogste waarschuwingsniveau afgegeven. Twee regio's, Amsterdam-Amstelland en Zaanstreek-Waterland, registreren het actuele natuurbrandrisico niet via deze methode.

1 uur geleden
Opkomst herverkiezingen Gorinchem om 11 uur op 10 procent

GORINCHEM (ANP) - Om 11.00 uur had 10 procent van alle stemgerechtigden in Gorinchem een stem uitgebracht voor de herverkiezing van de gemeenteraad. Dat was net iets minder dan de opkomst rond dat tijdstip bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart. Een meerderheid van de gemeenteraad besloot tot een herstemming, omdat er vermoedens van stemfraude waren.

2 uur geleden
Comité: draagvlak 4 en 5 mei ongewijzigd, meer angst voor AI

AMSTERDAM (ANP) - Het draagvlak onder Nederlanders voor de dodenherdenking op 4 mei en Bevrijdingsdag op 5 mei, is nagenoeg hetzelfde gebleven in vergelijking met vorig jaar. Dit blijkt uit het jaarlijkse Nationaal Vrijheidsonderzoek dat wordt uitgevoerd in opdracht van het Nationaal Comité 4 en 5 mei.

3 uur geleden
Nog veel vragen na steekincident Olympisch Stadion op Koningsdag

AMSTERDAM (ANP) - Er is nog veel onduidelijk over de steekpartij op de avond van Koningsdag in het Olympisch Stadion in Amsterdam. De politie is op zoek naar beelden van het incident en vraagt getuigen zich te melden.

3 uur geleden