Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sportautomerk Spyker maakt jaren na faillissement doorstart

Sportautomerk Spyker maakt jaren na faillissement doorstart

LIJNDEN (ANP) - Het failliete Nederlandse sportwagenmerk Spyker maakt een doorstart met de Oekraïense ondernemer Volodymyr Nosov. Hij heeft een "aanzienlijk" belang genomen in het merk en wordt daarmee mede-eigenaar.

Spyker wordt onderdeel van Nosovs fintechbedrijf W Group. Hij noemt de stap in een verklaring op de website van Spyker "zowel een persoonlijke als strategische investering. Al jarenlang investeer ik in zeldzame auto's en ik heb altijd grote bewondering gehad voor Spykers unieke designtaal en buitengewone erfgoed."

Hoeveel geld met de transactie is gemoeid, is niet bekendgemaakt. Een ingewijde zegt tegen de Britse zakenkrant FT dat het belang van Nosov enkele honderden miljoenen euro's waard is.

Nieuwe auto

Ook kondigt Spyker dinsdag een nieuwe auto aan. De Spyker C8 Preliator XXV moet in augustus worden onthuld. Daarnaast willen het bedrijf en W Group een nieuw technologiebedrijf oprichten dat zich onder andere richt op het ontwikkelen van digitale infrastructuur voor de luxe-autosector. Dat bedrijf, Spyker Digital, moet onderzoeken hoe opkomende technologieën de klantervaring, het autobezit en de merkbeleving kunnen verbeteren.

Het oorspronkelijke Spyker werd in 1880 opgericht door de broers Hendrik Jan en Jacobus Spijker en behoort tot de oudste luxe-automerken ter wereld. In 1925 staakte het bedrijf zijn activiteiten en bleef het zo'n 75 jaar inactief. De huidige topman Victor Muller blies Spyker in 2000 nieuw leven in. Een succes werd het nooit en het bedrijf produceerde nooit meer dan een handvol sportwagens per jaar.

Na een rampzalig verlopen overname van het Zweedse Saab werd Spyker in 2014 failliet verklaard. Een rechter draaide dat bankroet later weer terug, maar het automerk ging in 2021 alsnog failliet.

Meer uit Financieel

AEX sluit handelsweek hoger, chipbedrijven bij winnaars

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een plus het weekend ingegaan. De chipbedrijven stonden bij de grootste stijgers en lieten daarmee herstel zien na de koersverliezen van de afgelopen dagen.

30 minuten geleden
EBN begint met het vullen van gasopslag Grijpskerk

UTRECHT (ANP) - Energie Beheer Nederland (EBN) is begonnen met het vullen van de gasopslag in Grijpskerk. Het staatsbedrijf heeft een overeenkomst gesloten met de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM), de eigenaar van de opslag, voor het gebruik tot 1 april volgend jaar.

2 uur geleden
CNV vreest minimale stagevergoedingen na kabinetsvoorstel

UTRECHT (ANP) - De jongerentak van CNV is blij dat het kabinet een verplichte stagevergoeding wil invoeren voor mbo-, hbo- en wo-studenten. De vakbond vreest echter voor symbolische vergoedingen, omdat er geen minimumbedrag bijhoort.

4 uur geleden
Eerste geldautomaten van DNB geopend op Saba en Sint Eustatius

AMSTERDAM (ANP) - Op Saba en Sint Eustatius zijn deze week de eerste geldautomaten van De Nederlandsche Bank (DNB) geopend. De centrale bank kondigde vorig jaar al aan zijn diensten uit te breiden met contant geldvoorzieningen in Caribisch Nederland om het voor inwoners, ondernemers en bezoekers makkelijker te maken om contant geld op te nemen.

5 uur geleden
Duitse regering blijft rekenen op beursgang defensiebedrijf KNDS

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering blijft erop rekenen dat het Frans-Duitse defensiebedrijf KNDS een beursgang zal maken. KNDS stelde eerder deze week zijn beursgang op de aandelenmarkten in Frankfurt en Parijs uit vanwege de onrustige marktomstandigheden in de Europese defensiesector.

5 uur geleden
Wereldwijde voedselprijzen dalen voor tweede maand op rij

ROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in juni opnieuw licht gedaald, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). In mei namen de voedselprijzen ook al iets af vergeleken met het hoogste punt in drie jaar in april.

5 uur geleden
Huurder gasopslag hoeft niet voor aardbevingsschade te betalen

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) mag bedrijven die de gasopslag in Grijpskerk willen gebruiken, niet verplichten om mee te betalen aan afwikkeling van aardbevingsschade in Groningen. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft bepaald dat deze voorwaarde onredelijk is, omdat de NAM aansprakelijk is voor de schade.

6 uur geleden