Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sportauto 911 viert 60e verjaardag, feest bij Porsche Gelderland

Sportauto 911 viert 60e verjaardag, feest bij Porsche Gelderland

HETEREN (ANP) - De Porsche 911 viert dit jaar zijn 60e verjaardag. Om dit te vieren organiseert Porsche Centrum Gelderland, een van de grootste dealers van het merk in Nederland, dit weekend een expositie met "de meest unieke exemplaren" ooit gebouwd. "Een verzameling die in ons land nog nooit is vertoond", zegt Porschedealer Mark Wegh.

De oersportauto werd in september 1963 voor het eerst aan het publiek getoond op de Autosalon in Frankfurt. Sindsdien zijn de beroemde Duitse 911-bolides, met de motor achterin en de bagageruimte voor, nooit meer uit productie geweest. Inmiddels zijn er meer dan 1,2 miljoen exemplaren gemaakt, waarmee de 911 de succesvolste sportauto ter wereld is.

In Nederland rijden er ruim 21.000 bolides rond van het type 911. Het instapmodel van de ‘Elfer’, het Duitse koosnaampje voor de 911, kost in Nederland 174.000 euro.

Line-up

Autoliefhebbers krijgen komend weekend bij Porsche Centrum Gelderland een "complete line-up van alle leuke en unieke 911's" te zien, zegt directeur Wegh. "Alle bijzondere Porsches die door de fabriek in zestig jaar zijn geproduceerd hebben we staan, van klassieke 911's tot de meest moderne exemplaren", vervolgt hij. Als voorbeelden noemt hij de 911 Sport Classic, een zeldzame 911 Dakar en het sportiefste topmodel 911 GT3 RS. Hij verwacht "enkele duizenden" bezoekers.

Autodeskundige Sjoerd van Bilsen voorziet dat Porsche nog tot zeker 2040 doorgaat met het leveren van 911's met verbrandingsmotoren, hoewel steeds meer auto's volledig elektrisch aangedreven worden. Om dit mogelijk te maken werkt de sportautofabriek aan de ontwikkeling van schonere, alternatieve brandstoffen. "Dat willen ze erdoorheen drukken. De Duitse regering is al overstag en inmiddels doen ook andere auto-industrielanden zoals Tsjechië, België, Frankrijk en Italië mee", zegt Van Bilsen, die conservator is bij het Louwman Museum in Den Haag.

Merendeel rijdt nog

Volgens hem rijdt veel meer dan de helft van alle 911-modellen die ooit zijn gebouwd nog steeds rond. "Dat gebruikt Porsche als argument richting de Europese Commissie om ervoor te zorgen dat er altijd brandstof beschikbaar blijft. Maar ondertussen blijven ze gewoon nieuwe 911-modellen verkopen", stelt Van Bilsen.

Hij verwacht wel dat Porsche spoedig met een 911 komt met hybridetechnologie. "Enerzijds om het performanceniveau te verhogen, anderzijds om het brandstofverbruik iets te verlagen. Er komt ooit wel een volledig elektrische 911, maar ga ervan uit dat die auto een andere afwijkende naam krijgt."

Meer uit Financieel

Techbeleggers Wall Street krijgen hoogtevrees, CoreWeave keldert

NEW YORK (ANP) - Op Wall Street staken dinsdag opnieuw zorgen over de hoge waarderingen van techaandelen de kop op. Dit was mede het gevolg van een neerwaartse bijstelling van de omzetverwachting voor dit jaar door datacenterbedrijf CoreWeave. Beleggers straften dit af met een ruim 16 procent lagere koers.

26 minuten geleden
The Big Short-belegger: techbedrijven overdrijven AI-winsten

NEW YORK (ANP) - Michael Burry, de belegger die bekend werd door de film The Big Short, beschuldigt een aantal grote Amerikaanse techbedrijven ervan agressieve boekhoudpraktijken te gebruiken om hun winsten uit AI op te blazen. Volgens hem worden afschrijvingskosten te laag opgegeven door te schatten dat chipapparatuur en halfgeleiders voor AI-toepassingen een langere levensduur hebben dan realistisch is. Dat meldde de Amerikaanse zakenzender CNBC.

2 uur geleden
Betaalbedrijf Adyen wint op positief gestemd Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grote winnaar op het Damrak. Het betaalbedrijf, dat transacties verwerkt voor bedrijven als Facebook-moederbedrijf Meta, Uber, H&M, eBay en Microsoft, presenteerde voorafgaand aan een beleggersdag in Amsterdam nieuwe doelen voor de komende jaren. Voor 2026 rekent Adyen nog altijd op een omzetgroei van 20 tot 25 procent. Na 2026 stijgt de omzet jaarlijks met ongeveer 20 procent. Beleggers reageerden enthousiast op het nieuws en zetten het aandeel 8,4 procent hoger.

5 uur geleden
Chinese cryptofraudeur moet bijna 12 jaar de cel in

LONDEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een Chinese vrouw is door een Britse rechtbank veroordeeld tot een celstraf van bijna twaalf jaar. De vrouw pleegde miljardenfraude om bitcoin te kopen en wist jarenlang aan de autoriteiten te ontkomen.

5 uur geleden
Google doet recordinvestering van 5,5 miljard euro in Duitsland

BERLIN (ANP/DPA) - Google gaat de komende vier jaar 5,5 miljard euro investeren in Duitsland, de grootste investering van het Amerikaanse techbedrijf tot nu toe in het land. De geldinjectie van het in Californië gevestigde bedrijf levert naar verwachting ongeveer 9000 banen op.

5 uur geleden
China hoopt dat Duitsland Nederland beweegt in Nexperia-kwestie

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China hoopt dat Duitsland een actieve rol kan spelen in het aansporen van Nederland om de resterende kwesties rond Nexperia op te lossen. Dat heeft de Chinese handelsminister Wang Wentao gezegd tijdens een gesprek met zijn Duitse ambtgenoot. De Nederlandse bemoeienis met de interne zaken van de Nijmeegse chipmaker was de oorzaak van de leveringsproblemen bij het bedrijf, volgens China.

6 uur geleden
Microsoft investeert 10 miljard dollar in AI-datacenter Portugal

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft gaat 10 miljard dollar investeren in een groot AI-datacenter in Portugal. Volgens het Amerikaanse softwarebedrijf gaat het om een van de grootste Europese investeringen van dit jaar.

10 uur geleden