Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sportartikelenmerk Nike boekt hogere omzet, maar wel lagere winst

Sportartikelenmerk Nike boekt hogere omzet, maar wel lagere winst

BEAVERTON (ANP) - Het Amerikaanse sportartikelenmerk Nike heeft in het afgelopen kwartaal de omzet met 5 procent zien toenemen tot 12,8 miljard dollar in vergelijking met een jaar eerder. De winst stond wel onder druk omdat Nike nog steeds overtollige voorraden moet wegwerken tegen lagere verkoopprijzen.

Ook zag het bedrijf uit Beaverton in de staat Oregon de kosten stijgen, onder meer bij lonen en transport. De nettowinst ging met 28 procent omlaag naar 1 miljard dollar in vergelijking met een jaar eerder. Topman John Donahoe sprak in een toelichting wel van sterke cijfers voor het bedrijf dat ook eigenaar is van het merk Converse.

Over het gehele gebroken boekjaar dat op 31 mei eindigde, werd een omzet behaald van 51,2 miljard dollar, een stijging van 10 procent. Daarbij kwam de winst uit op 5,1 miljard dollar, wat 16 procent minder is dan een jaar eerder.

Meer uit Financieel

Maker slimme ringen Oura stelt beursgang in VS uit

SAN FRANCISCO (ANP) - Oura, de maker van slimme ringen, stelt een beursgang in de Verenigde Staten uit door onzekerheid op de markt voor beursintroducties. Het van oorsprong Finse bedrijf wilde bij een debuut op techbeurs Nasdaq tot 2,2 miljard dollar ophalen en had ongeveer vier keer zoveel orders binnengehaald als er aandelen beschikbaar waren, meldde persbureau Bloomberg eerder al.

56 minuten geleden
Run op .si-domeinen na uitspraak Trump over superintelligentie

LJUBLANA (ANP/AFP) - Het voorstel van de Amerikaanse president Donald Trump om kunstmatige intelligentie (AI) voortaan te hernoemen tot 'super intelligence' (SI) heeft tot een stortvloed aan aanvragen geleid voor internetdomeinen die eindigen op '.si'.

1 uur geleden
Vakantieparken Peter Gillis mogen geveild worden

DEN BOSCH (ANP) - Drie vakantieparken van Oostappen Groep, het bedrijf van realityster Peter Gillis, mogen op 1 oktober geveild worden door schuldeiser Marc van Rooi. Dat heeft de kortgedingrechter in Den Bosch bepaald. Gillis probeerde de executieveiling tegen te houden en stapte daarom naar de rechter.

1 uur geleden
Vliegveld Catania heropend na verlaagde vulkaandreiging

CATANIA (ANP/RTR) - De luchthaven van Catania op Sicilië heeft dinsdag de vluchten hervat, nadat het vliegverkeer was stilgelegd door een uitbarsting van vulkaan Etna en slechte weersomstandigheden. KLM moest afgelopen weekend reizigers omboeken naar de luchthaven van Palermo op hetzelfde eiland.

2 uur geleden
Jørgensen: EU betaalde al 100 miljard extra voor evenveel energie

DUBLIN (ANP) - De Europese Unie heeft dit jaar ruim 100 miljard extra aan energie besteed "zonder daarvoor een molecuul extra aan gas of olie te ontvangen", zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) voorafgaand aan een overleg met EU-ministers van Energie. Voor hem toont dit aan hoe "onhoudbaar het is om afhankelijk te zijn van energiebronnen uit andere delen van de wereld".

3 uur geleden
Anthropic noemt AI risico voor mensheid in beursgangdocument

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Anthropic waarschuwt potentiële beleggers dat AI "catastrofale en existentiële risico's voor de mensheid" met zich meebrengt. Dat meldt Reuters op basis van het prospectus van het AI-bedrijf, dat het persbureau heeft ingezien.

3 uur geleden
Bloomberg: KKR en RWE willen gezamenlijk bod doen op Duits Uniper

DÜSSELDORF (ANP) - De Amerikaanse investeerder KKR en het Duitse energiebedrijf RWE hebben de krachten gebundeld voor een bod op het Duitse genationaliseerde energieconcern Uniper, dat ook in Nederland elektriciteitscentrales heeft. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Duitsland begon in mei met het verkoopproces van het energieconcern.

3 uur geleden