Sportagenda 2032 unaniem aangenomen door leden NOC*NSF
ARNHEM (ANP) - De leden van NOC*NSF hebben maandag tijdens de algemene vergadering unaniem ingestemd met de Sportagenda 2032. Hoofddoel van het plan van de sportkoepel is dat over tien jaar 80 procent van de Nederlandse bevolking serieus - ten minste drie keer in de week - aan het sporten is.
Het resultaat van de stemming lag voor de hand. Meer dan vijftig van de in totaal 77 aangesloten sportbonden hebben meegeschreven aan het plan dat de opvolger is van de Sportagenda 2017+.
De aanwezige minister voor Sport, Conny Helder, sprak haar waardering uit. "Met name het streven naar toegankelijkheid. Sporten moet voor iedereen mogelijk zijn. Dat lees ik terug in de Sportagenda en ik maak me daar sterk voor."
Algemeen directeur Marc van den Tweel van NOC*NSF roemde de samenwerking met de sportbonden. "We hebben pittige discussies gehad over prioriteiten stellen, over budgettering. Maar ook de buitenwereld erbij betrokken, zoals sportaanbieders en ondersteunende organisaties. Met dit plan willen we aangeven dat we geloven in de kracht van sport. Dit is geen eindpunt, maar een startpunt om sport een prominentere rol in de samenleving te geven. En natuurlijk is onze stiekeme ambitie om van Nederland het sportiefste land van de wereld te maken."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. Die oeuvreprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een sporter met buitengewone verdiensten voor de Nederlandse sport.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Jessica Schilder is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal gekozen tot Sportvrouw van het Jaar. De 26-jarige Volendamse veroverde op de WK atletiek in Tokio als eerste Nederlandse de wereldtitel bij het kogelstoten.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal voor de tweede keer op rij gekozen tot Sportman van het Jaar. De 28-jarige Brabander veroverde dit jaar voor de zevende keer op rij de wereldtitel op de sprint en werd de eerste baanwielrenner met vier gouden medailles op één WK.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft na zeven jaar afscheid genomen van zijn coach Juan Carlos Ferrero. Dat meldde de nummer 1 van de wereldranglijst woensdag op Instagram. De 22-jarige Spanjaard won onder meer zes grandslamtoernooien tijdens de samenwerking met zijn landgenoot.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.
1 dag geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
1 dag geleden