Sportagenda 2032 unaniem aangenomen door leden NOC*NSF
ARNHEM (ANP) - De leden van NOC*NSF hebben maandag tijdens de algemene vergadering unaniem ingestemd met de Sportagenda 2032. Hoofddoel van het plan van de sportkoepel is dat over tien jaar 80 procent van de Nederlandse bevolking serieus - ten minste drie keer in de week - aan het sporten is.
Het resultaat van de stemming lag voor de hand. Meer dan vijftig van de in totaal 77 aangesloten sportbonden hebben meegeschreven aan het plan dat de opvolger is van de Sportagenda 2017+.
De aanwezige minister voor Sport, Conny Helder, sprak haar waardering uit. "Met name het streven naar toegankelijkheid. Sporten moet voor iedereen mogelijk zijn. Dat lees ik terug in de Sportagenda en ik maak me daar sterk voor."
Algemeen directeur Marc van den Tweel van NOC*NSF roemde de samenwerking met de sportbonden. "We hebben pittige discussies gehad over prioriteiten stellen, over budgettering. Maar ook de buitenwereld erbij betrokken, zoals sportaanbieders en ondersteunende organisaties. Met dit plan willen we aangeven dat we geloven in de kracht van sport. Dit is geen eindpunt, maar een startpunt om sport een prominentere rol in de samenleving te geven. En natuurlijk is onze stiekeme ambitie om van Nederland het sportiefste land van de wereld te maken."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis raakte bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen zijn baanrecord op de 1500 meter, dat op 1.43,00 stond, kwijt aan Jordan Stolz. Die won in 1.42,55. Desondanks putte de olympisch en Nederlands kampioen hoop uit zijn tweede plaats met 1.43,31. "Ik ben maar één keer sneller geweest en dat is vijf jaar geleden", verwees hij naar het baanrecord. "Dat ik hiermee zilver pak achter een fenomeen, en de rest op afstand rijd, geeft zoveel zelfvertrouwen."
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Een ongeluk waarbij ze op haar fiets van de weg was gereden, heeft Jutta Leerdam er niet van weerhouden de zege op de 1000 meter te grijpen bij de wereldbeker in Heerenveen. Met 1.14,16 bleef ze wereldkampioene Miho Takagi uit Japan en landgenote Femke Kok voor. "Dit soort dingen maken je sterker. Dat je opstaat en weer positieve focus hebt", reageerde de 26-jarige schaatsster.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen voor de tweede keer dit seizoen de 1000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige schaatsster was met 1.14,17 nipt sneller dan de Japanse wereldkampioene Miho Takagi en landgenote Femke Kok.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis is bij de derde wereldbekerwedstrijd in Heerenveen als tweede geëindigd op de 1500 meter. De 36-jarige olympisch kampioen moest met 1.43,31 de zege laten aan de Amerikaan Jordan Stolz, die met 1.42,55 het baanrecord van Nuis uit de boeken reed (1.43,00). De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.43,87.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen genoegen moeten nemen met de derde plaats op de 5000 meter. De 26-jarige schaatsster was met 6.51,83 langzamer dan de Noorse Ragne Wiklund, die met 6.49,01 de zege greep. Het zilver was voor Isabelle Weidemann uit Canada in 6.50,11.
10 uur geledenABU DHABI (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull laat anderen oordelen of Max Verstappen bezig is aan zijn beste seizoen in de Formule 1, maar de Fransman stelt wel dat "de wereld dit seizoen een nog buitengewonere Max heeft gezien."
12 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt terug op "een behoorlijke eerste dag in Abu Dhabi" waarop twee vrije trainingen werden verreden. De Britse coureur van McLaren zette bij beide trainingen de snelste tijd neer. "Ik ben er nog niet helemaal tevreden over, maar over het algemeen was het een positieve dag", aldus Norris in een persbericht van McLaren.
13 uur geleden