Sportagenda 2032 unaniem aangenomen door leden NOC*NSF
ARNHEM (ANP) - De leden van NOC*NSF hebben maandag tijdens de algemene vergadering unaniem ingestemd met de Sportagenda 2032. Hoofddoel van het plan van de sportkoepel is dat over tien jaar 80 procent van de Nederlandse bevolking serieus - ten minste drie keer in de week - aan het sporten is.
Het resultaat van de stemming lag voor de hand. Meer dan vijftig van de in totaal 77 aangesloten sportbonden hebben meegeschreven aan het plan dat de opvolger is van de Sportagenda 2017+.
De aanwezige minister voor Sport, Conny Helder, sprak haar waardering uit. "Met name het streven naar toegankelijkheid. Sporten moet voor iedereen mogelijk zijn. Dat lees ik terug in de Sportagenda en ik maak me daar sterk voor."
Algemeen directeur Marc van den Tweel van NOC*NSF roemde de samenwerking met de sportbonden. "We hebben pittige discussies gehad over prioriteiten stellen, over budgettering. Maar ook de buitenwereld erbij betrokken, zoals sportaanbieders en ondersteunende organisaties. Met dit plan willen we aangeven dat we geloven in de kracht van sport. Dit is geen eindpunt, maar een startpunt om sport een prominentere rol in de samenleving te geven. En natuurlijk is onze stiekeme ambitie om van Nederland het sportiefste land van de wereld te maken."
Meer uit Sport
CALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.
40 minuten geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.
1 uur geledenCALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de ploegenachtervolging gewonnen. Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud waren met 2.52,52 nipt sneller dan Canada en Japan. Olympisch kampioen Canada was 0,16 seconde langzamer. Japan kwam tot 2.53,08.
2 uur geledenBOLOGNA (ANP) - De Italiaanse tennissers hebben voor de derde keer op rij de Davis Cup gewonnen. In Bologna bezorgde Flavio Cobolli, de nummer 22 van de wereldranglijst, Italië het tweede punt door de Spanjaard Jaume Munar te verslaan in drie sets: 1-6 7-6 (5) 7-5. Matteo Berrettini had de gastheren op voorsprong gebracht met een zege op Pablo Carreño Busta (6-3 6-4).
2 uur geledenGDANSK (ANP) - Xandra Velzeboer heeft bij de World Tour in het Poolse Gdansk ook de derde 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene op deze afstand was in de finale sneller dan de Amerikaanse Corinne Stoddard en Choi Min-jeong uit Zuid-Korea.
6 uur geledenGDANSK (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn eerste gouden medaille in de wereldbeker shorttrack dit seizoen gegrepen. Bij de derde World Tour in Gdansk versloeg de 24-jarige shorttracker in de finale de Italiaan Pietro Sighel en de Canadees Steven Dubois.
7 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben zondag in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour het zilver gepakt op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Jens van 't Wout en Teun Boer moesten het team van Zuid-Korea net voorlaten. Van 't Wout slaagde er, enigszins gehinderd, net voor de streep niet in als eerste te finishen. Het team van Canada werd derde.
10 uur geleden