Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sport en politiek verslagen na dood Red Bull-oprichter Mateschitz

Sport en politiek verslagen na dood Red Bull-oprichter Mateschitz

AUSTIN (ANP) - De sportwereld heeft verslagen gereageerd op het overlijden van Dietrich Mateschitz, de oprichter van energiedrankfabrikant Red Bull en een belangrijke sponsor in diverse sporten. Vanuit de Oostenrijkse politiek komen lovende woorden over wat landgenoot Mateschitz (78) in zijn leven bereikte.

"Hij heeft het Oostenrijkse sportieve en zakelijke landschap vormgegeven als maar weinig anderen. Mateschitz bouwde een wereldberoemd en succesvol bedrijf op, maar met hem verliezen we ook een grote supporter van onze topsport en extreme sporten", reageerde de Oostenrijkse president Alexander Van der Bellen. Mateschitz overleed zaterdag na een periode van ziekte.

Mateschitz richtte in 1984 de energiedrankfabrikant Red Bull op. Met zijn bedrijf startte hij een Formule 1-team, waar onder anderen wereldkampioen Max Verstappen voor rijdt. Ook renstal Alpha Tauri is een product van Red Bull, net als de voetbalclubs RB Leipzig en Red Bull Salzburg. Ook sponsort de energiedrankfabrikant veel individuele sporters.

Veel betekend

De "droevige" Duitse bekerwinnaar RB Leipzig bedankt Mateschitz voor alles wat hij voor de club mogelijk heeft gemaakt. Na de investeringen vanuit Red Bull is de club op het hoogste Duitse niveau gaan spelen. De Oostenrijkse topclub Red Bull Salzburg zegt dat de "geest en passie voor sport" van Mateschitz altijd voor de club behouden blijft.

Verstappen had na de kwalificatie van de Grote Prijs van de Verenigde Staten al laten weten een zware dag te hebben door het overlijden van Mateschitz. "Hij heeft veel betekend voor Red Bull en voor de sport. En voor mij en mijn carrière tot zover, eigenlijk heel mijn leven."

"Mateschitz heeft een onvergetelijke bijdrage geleverd aan de Formule 1 en laat een blijvende nalatenschap achter", liet de Formule 1 weten.

Meer uit Sport

Verhoeven en Usyk vechten enkel om wereldtitel van boksbond WBC

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.

1 uur geleden
Verhoeven krijgt ook een herkansing als hij verliest van Usyk

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."

2 uur geleden
Belg Segaert wint twaalfde rit Giro na late aanval

NOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.

5 uur geleden
Roland Garros 'zal niet toegeven' na onvrede over prijzengeld

PARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.

6 uur geleden
MotoGP-coureur Álex Márquez voorlopig uitgeschakeld door breuken

BARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.

7 uur geleden
Griekspoor en Van de Zandschulp ontlopen toptennissers in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.

8 uur geleden
Lamens buigt voor Poolse en mist hoofdtoernooi Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft zich niet geplaatst voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlandse speelster verloor in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi; ze boog na twee lange sets voor de Poolse Maja Chwalinska: 6-7 (4) 5-7.

9 uur geleden