Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sport en politiek verslagen na dood Red Bull-oprichter Mateschitz

Sport en politiek verslagen na dood Red Bull-oprichter Mateschitz

AUSTIN (ANP) - De sportwereld heeft verslagen gereageerd op het overlijden van Dietrich Mateschitz, de oprichter van energiedrankfabrikant Red Bull en een belangrijke sponsor in diverse sporten. Vanuit de Oostenrijkse politiek komen lovende woorden over wat landgenoot Mateschitz (78) in zijn leven bereikte.

"Hij heeft het Oostenrijkse sportieve en zakelijke landschap vormgegeven als maar weinig anderen. Mateschitz bouwde een wereldberoemd en succesvol bedrijf op, maar met hem verliezen we ook een grote supporter van onze topsport en extreme sporten", reageerde de Oostenrijkse president Alexander Van der Bellen. Mateschitz overleed zaterdag na een periode van ziekte.

Mateschitz richtte in 1984 de energiedrankfabrikant Red Bull op. Met zijn bedrijf startte hij een Formule 1-team, waar onder anderen wereldkampioen Max Verstappen voor rijdt. Ook renstal Alpha Tauri is een product van Red Bull, net als de voetbalclubs RB Leipzig en Red Bull Salzburg. Ook sponsort de energiedrankfabrikant veel individuele sporters.

Veel betekend

De "droevige" Duitse bekerwinnaar RB Leipzig bedankt Mateschitz voor alles wat hij voor de club mogelijk heeft gemaakt. Na de investeringen vanuit Red Bull is de club op het hoogste Duitse niveau gaan spelen. De Oostenrijkse topclub Red Bull Salzburg zegt dat de "geest en passie voor sport" van Mateschitz altijd voor de club behouden blijft.

Verstappen had na de kwalificatie van de Grote Prijs van de Verenigde Staten al laten weten een zware dag te hebben door het overlijden van Mateschitz. "Hij heeft veel betekend voor Red Bull en voor de sport. En voor mij en mijn carrière tot zover, eigenlijk heel mijn leven."

"Mateschitz heeft een onvergetelijke bijdrage geleverd aan de Formule 1 en laat een blijvende nalatenschap achter", liet de Formule 1 weten.

Meer uit Sport

Van der Poel wil naar Tour de France en WK mountainbike

BENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.

2 uur geleden
Tafeltennissters sluiten poulefase op WK af met winst op Mexico

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.

3 uur geleden
Sawe krijgt heldenonthaal in Kenia na historisch record marathon

NAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.

5 uur geleden
Verstappen hervat met 'nieuwe hoop' Formule 1-seizoen in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.

20 uur geleden
Unibet Rose Rockets met Groenewegen en Poels naar eerste Giro

NESSEBAR (ANP) - Unibet Rose Rockets reist met Dylan Groenewegen en Wout Poels af naar de Ronde van Italië. Het wordt de eerste grote ronde voor de wielerploeg van youtuber en oud-wielrenner Bas Tietema. De ploeg met een sterke Nederlandse inbreng rijdt op een Franse licentie en heeft deelname aan de Tour de France als hoofddoel sinds de oprichting. De Tour heeft Unibet Rose Rockets dit jaar niet uitgenodigd, maar de ploeg maakt zijn grote ronde-debuut in de Giro.

20 uur geleden
Pogacar wint etappe en pakt leiding in Ronde van Romandië

MARTIGNY (ANP) - Tadej Pogacar heeft de eerste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen en neemt de leiderstrui over van Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. De wereldkampioen van UAE Team Emirates rekende in Martigny in een sprintje af met de Duitser Florian Lipowitz, de Fransman Lenny Martinez en Jørgen Nordhagen uit Noorwegen. In het algemeen klassement heeft de Sloveen zeven seconden voorsprong op nummer 2 Lipowitz.

22 uur geleden
Oud-winnaar Carapaz mist Ronde van Italië door blessure

ZÜRICH (ANP) - De Ecuadoriaanse wielrenner Richard Carapaz (32) mist de Ronde van Italië omdat hij onvoldoende hersteld is van een blessure. Dat meldt zijn ploeg EF Education - EasyPost woensdag. De Ronde van Italië begint op 8 mei. Carapaz gaat zich voorbereiden op de Ronde van Frankrijk, die 4 juli van start gaat.

22 uur geleden