Sport en politiek verslagen na dood Red Bull-oprichter Mateschitz
AUSTIN (ANP) - De sportwereld heeft verslagen gereageerd op het overlijden van Dietrich Mateschitz, de oprichter van energiedrankfabrikant Red Bull en een belangrijke sponsor in diverse sporten. Vanuit de Oostenrijkse politiek komen lovende woorden over wat landgenoot Mateschitz (78) in zijn leven bereikte.
"Hij heeft het Oostenrijkse sportieve en zakelijke landschap vormgegeven als maar weinig anderen. Mateschitz bouwde een wereldberoemd en succesvol bedrijf op, maar met hem verliezen we ook een grote supporter van onze topsport en extreme sporten", reageerde de Oostenrijkse president Alexander Van der Bellen. Mateschitz overleed zaterdag na een periode van ziekte.
Mateschitz richtte in 1984 de energiedrankfabrikant Red Bull op. Met zijn bedrijf startte hij een Formule 1-team, waar onder anderen wereldkampioen Max Verstappen voor rijdt. Ook renstal Alpha Tauri is een product van Red Bull, net als de voetbalclubs RB Leipzig en Red Bull Salzburg. Ook sponsort de energiedrankfabrikant veel individuele sporters.
Veel betekend
De "droevige" Duitse bekerwinnaar RB Leipzig bedankt Mateschitz voor alles wat hij voor de club mogelijk heeft gemaakt. Na de investeringen vanuit Red Bull is de club op het hoogste Duitse niveau gaan spelen. De Oostenrijkse topclub Red Bull Salzburg zegt dat de "geest en passie voor sport" van Mateschitz altijd voor de club behouden blijft.
Verstappen had na de kwalificatie van de Grote Prijs van de Verenigde Staten al laten weten een zware dag te hebben door het overlijden van Mateschitz. "Hij heeft veel betekend voor Red Bull en voor de sport. En voor mij en mijn carrière tot zover, eigenlijk heel mijn leven."
"Mateschitz heeft een onvergetelijke bijdrage geleverd aan de Formule 1 en laat een blijvende nalatenschap achter", liet de Formule 1 weten.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.
17 minuten geledenPARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.
1 uur geledenGÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.
1 uur geledenSCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.
3 uur geledenKOPER (ANP) - Turner Martijn de Veer (23) heeft bij de World Challenge Cup in het Sloveense Koper brons gepakt in de finale aan het onderdeel rekstok. De Veer kwam tot 13,366 punten en hoefde daarmee alleen Ricardo Villa uit Italië (13,633) en Timo Eder uit Duitsland (13,433) voor zich te dulden.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek is gestrand in de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi ging met 7-5 6-1 onderuit tegen de Oekraïense Marta Kostjoek. Het was de eerste keer sinds 2019 dat de huidige nummer 3 van de wereld de kwartfinales niet haalde.
5 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/RTR/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben voor het eerst sinds 2014 de finale van de Amerikaanse profcompetitie NBA bereikt. De ploeg uit Texas won de best-of-seven-serie tegen titelverdediger Oklahoma City Thunder in de finale van de Western Conference met 4-3, na een 111-103-zege in de beslissende uitwedstrijd.
10 uur geleden