Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sport- en evenementenwereld willen gezamenlijk open voor publiek

Sport- en evenementenwereld willen gezamenlijk open voor publiek

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse sportwereld en de evenementenbranche willen na de zomer stap voor stap hun deuren gaan openen voor publiek. Sportkoepel NOC*NSF, voetbalbond KNVB, de Vereniging van Evenementenmakers (VVEM) en heel wat andere partijen zijn daarom een alliantie aangegaan. Gezamenlijk gaan ze met de overheid in gesprek over de mogelijkheden.

"Zo’n samenwerking tussen enerzijds de sportwereld en anderzijds de evenementen- en entertainmentbranche is uniek’’, zegt Jolanda Jansen, die als directeur van Rotterdam Ahoy de woordvoerder van de alliantie is. "We merken dat de mensen behoefte hebben om weer iets te gaan doen en te beleven: een sportwedstrijd, een festival, een concert. We nemen daar gezamenlijk onze verantwoordelijkheid in om dat stapje voor stapje mogelijk te maken.’’

Nederland komt langzaam weer uit de zogeheten intelligente lockdown die in maart door de overheid werd ingesteld. Voor grote publieksevenementen, zoals voetbalwedstrijden, concerten en festivals, is het perspectief echter onduidelijk. Minister Hugo de Jonge schreef begin deze maand in een brief aan de Tweede Kamer dat evenementen waar veel publiek op af komt waarschijnlijk pas weer mogelijk zijn als er een vaccin is gevonden tegen het coronavirus. Dat kan nog wel een jaar duren.

Stroomversnelling

"Die brief heeft de vorming van deze alliantie in een stroomversnelling gebracht’’, aldus Jansen. "Iedereen had zo z’n eigen gesprekken met de overheid. We gaan nu samen optrekken, om te kijken wat we op een veilige manier kunnen organiseren. We willen duidelijk maken dat niet alle grootschalige evenementen over één kam moeten worden geschoren. Iedereen snapt dat je nu niet heel veel mensen feestend dicht bij elkaar kan brengen. We kunnen niet ineens van nul naar maximaal. Maar daar tussenin is er wel heel veel mogelijk.’’

De capaciteit in zalen als Ahoy of de Ziggo Dome of in de voetbalstadions zal aanzienlijk minder zijn dan gebruikelijk, maar je moet ergens mee beginnen, zo benadrukt Jansen. "Het is in niemands belang om dingen onveilig te doen. We werken aan een gezamenlijk protocol, dat als basis dient voor iedere individuele locatie.’’

1 september

Het verbod op grote evenementen geldt nu tot 1 september. "Iedereen beseft dat de wereld er op 2 september niet hetzelfde uitziet als voor deze crisis. We zullen het stapje voor stapje moeten doen, binnen de regels die gelden en samen met de overheid. We moeten het vertrouwen bij onze bezoekers ook weer opbouwen. Het gaat erom de risico’s te minimaliseren. Dat doen we met ons gezamenlijke protocol.’’

De sport- en evenementenwereld zitten half juni gezamenlijk aan tafel in Den Haag voor overleg met de overheid. Jansen: "Het gaat er dan vooral over: wat kunnen we wél doen, in plaats van wat kunnen we niét doen.’’

Meer uit Sport

Steenbergen verbetert Nederlands record op 100 meter vrije slag

MONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.

2 uur geleden
Volleybalsters winnen in Four Nations Cup ook van Duitsland

APELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.

4 uur geleden
Noor Dversnes wint rit in Giro door peloton voor te blijven

MILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.

4 uur geleden
Zverev begint Roland Garros met overtuigende zege op Bonzi

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.

6 uur geleden
Kostjoek boekt na raketinslag emotionele zege op Roland Garros

PARIJS (ANP/AFP) - Tennisster Marta Kostjoek heeft als eerste speelster de tweede ronde op Roland Garros bereikt. Voor de Oekraïense, die de in Rusland geboren Spaanse Oksana Selechmeteva met 6-2 6-3 versloeg, was het een zege die gepaard ging met veel emoties.

8 uur geleden
Beachvolleybalsters Van Driel en Konink behalen brons in Nuvali

NUVALI (ANP) - Beachvolleybalsters Emi van Driel en Mila Konink hebben bij het Challenge-toernooi in Nuvali op de Filipijnen een bronzen medaille behaald. Het Nederlandse duo was in de strijd om de derde plaats te sterk voor Valentyna Davidova en Anhelina Chmil uit Oekraïne: 22-20 21-18.

11 uur geleden
Europese turnbond laat Russen en Belarussen ook weer toe

LAUSANNE (ANP) - De Europese turnbond European Gymnastics laat binnenkort weer atleten uit Rusland en Belarus toe op internationale toernooien. Daarmee wordt het voorbeeld van de internationale turnbond World Gymnastics gevolgd. Dat meldt European Gymnastics in een verklaring.

11 uur geleden