Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sport- en evenementenwereld willen gezamenlijk open voor publiek

Sport- en evenementenwereld willen gezamenlijk open voor publiek

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse sportwereld en de evenementenbranche willen na de zomer stap voor stap hun deuren gaan openen voor publiek. Sportkoepel NOC*NSF, voetbalbond KNVB, de Vereniging van Evenementenmakers (VVEM) en heel wat andere partijen zijn daarom een alliantie aangegaan. Gezamenlijk gaan ze met de overheid in gesprek over de mogelijkheden.

"Zo’n samenwerking tussen enerzijds de sportwereld en anderzijds de evenementen- en entertainmentbranche is uniek’’, zegt Jolanda Jansen, die als directeur van Rotterdam Ahoy de woordvoerder van de alliantie is. "We merken dat de mensen behoefte hebben om weer iets te gaan doen en te beleven: een sportwedstrijd, een festival, een concert. We nemen daar gezamenlijk onze verantwoordelijkheid in om dat stapje voor stapje mogelijk te maken.’’

Nederland komt langzaam weer uit de zogeheten intelligente lockdown die in maart door de overheid werd ingesteld. Voor grote publieksevenementen, zoals voetbalwedstrijden, concerten en festivals, is het perspectief echter onduidelijk. Minister Hugo de Jonge schreef begin deze maand in een brief aan de Tweede Kamer dat evenementen waar veel publiek op af komt waarschijnlijk pas weer mogelijk zijn als er een vaccin is gevonden tegen het coronavirus. Dat kan nog wel een jaar duren.

Stroomversnelling

"Die brief heeft de vorming van deze alliantie in een stroomversnelling gebracht’’, aldus Jansen. "Iedereen had zo z’n eigen gesprekken met de overheid. We gaan nu samen optrekken, om te kijken wat we op een veilige manier kunnen organiseren. We willen duidelijk maken dat niet alle grootschalige evenementen over één kam moeten worden geschoren. Iedereen snapt dat je nu niet heel veel mensen feestend dicht bij elkaar kan brengen. We kunnen niet ineens van nul naar maximaal. Maar daar tussenin is er wel heel veel mogelijk.’’

De capaciteit in zalen als Ahoy of de Ziggo Dome of in de voetbalstadions zal aanzienlijk minder zijn dan gebruikelijk, maar je moet ergens mee beginnen, zo benadrukt Jansen. "Het is in niemands belang om dingen onveilig te doen. We werken aan een gezamenlijk protocol, dat als basis dient voor iedere individuele locatie.’’

1 september

Het verbod op grote evenementen geldt nu tot 1 september. "Iedereen beseft dat de wereld er op 2 september niet hetzelfde uitziet als voor deze crisis. We zullen het stapje voor stapje moeten doen, binnen de regels die gelden en samen met de overheid. We moeten het vertrouwen bij onze bezoekers ook weer opbouwen. Het gaat erom de risico’s te minimaliseren. Dat doen we met ons gezamenlijke protocol.’’

De sport- en evenementenwereld zitten half juni gezamenlijk aan tafel in Den Haag voor overleg met de overheid. Jansen: "Het gaat er dan vooral over: wat kunnen we wél doen, in plaats van wat kunnen we niét doen.’’

Meer uit Sport

Wiebes is zege en roze in Giro d'Italia kwijt na diskwalificatie

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.

1 uur geleden
Wiebes is zege en roze in Giro d'Italia kwijt na diskwalificatie

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.

5 uur geleden
Titelverdedigster Gauff uitgeschakeld op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.

7 uur geleden
Wielrenster Wiebes pakt roze na zege in eerste etappe Giro

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.

7 uur geleden
Arensman ziet plan om vierde plek te verdedigen perfect uitpakken

PIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.

9 uur geleden
Leider Vingegaard boekt in laatste bergrit Giro vijfde etappezege

PIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.

11 uur geleden
Tennisster Sabalenka eenvoudig naar vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.

11 uur geleden