Sport- en evenementenwereld willen gezamenlijk open voor publiek
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse sportwereld en de evenementenbranche willen na de zomer stap voor stap hun deuren gaan openen voor publiek. Sportkoepel NOC*NSF, voetbalbond KNVB, de Vereniging van Evenementenmakers (VVEM) en heel wat andere partijen zijn daarom een alliantie aangegaan. Gezamenlijk gaan ze met de overheid in gesprek over de mogelijkheden.
"Zo’n samenwerking tussen enerzijds de sportwereld en anderzijds de evenementen- en entertainmentbranche is uniek’’, zegt Jolanda Jansen, die als directeur van Rotterdam Ahoy de woordvoerder van de alliantie is. "We merken dat de mensen behoefte hebben om weer iets te gaan doen en te beleven: een sportwedstrijd, een festival, een concert. We nemen daar gezamenlijk onze verantwoordelijkheid in om dat stapje voor stapje mogelijk te maken.’’
Nederland komt langzaam weer uit de zogeheten intelligente lockdown die in maart door de overheid werd ingesteld. Voor grote publieksevenementen, zoals voetbalwedstrijden, concerten en festivals, is het perspectief echter onduidelijk. Minister Hugo de Jonge schreef begin deze maand in een brief aan de Tweede Kamer dat evenementen waar veel publiek op af komt waarschijnlijk pas weer mogelijk zijn als er een vaccin is gevonden tegen het coronavirus. Dat kan nog wel een jaar duren.
Stroomversnelling
"Die brief heeft de vorming van deze alliantie in een stroomversnelling gebracht’’, aldus Jansen. "Iedereen had zo z’n eigen gesprekken met de overheid. We gaan nu samen optrekken, om te kijken wat we op een veilige manier kunnen organiseren. We willen duidelijk maken dat niet alle grootschalige evenementen over één kam moeten worden geschoren. Iedereen snapt dat je nu niet heel veel mensen feestend dicht bij elkaar kan brengen. We kunnen niet ineens van nul naar maximaal. Maar daar tussenin is er wel heel veel mogelijk.’’
De capaciteit in zalen als Ahoy of de Ziggo Dome of in de voetbalstadions zal aanzienlijk minder zijn dan gebruikelijk, maar je moet ergens mee beginnen, zo benadrukt Jansen. "Het is in niemands belang om dingen onveilig te doen. We werken aan een gezamenlijk protocol, dat als basis dient voor iedere individuele locatie.’’
1 september
Het verbod op grote evenementen geldt nu tot 1 september. "Iedereen beseft dat de wereld er op 2 september niet hetzelfde uitziet als voor deze crisis. We zullen het stapje voor stapje moeten doen, binnen de regels die gelden en samen met de overheid. We moeten het vertrouwen bij onze bezoekers ook weer opbouwen. Het gaat erom de risico’s te minimaliseren. Dat doen we met ons gezamenlijke protocol.’’
De sport- en evenementenwereld zitten half juni gezamenlijk aan tafel in Den Haag voor overleg met de overheid. Jansen: "Het gaat er dan vooral over: wat kunnen we wél doen, in plaats van wat kunnen we niét doen.’’
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
1 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
5 uur geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
11 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
1 dag geleden