Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spoorwegbedrijven gaan meer nachttreinen in Europa inzetten

Spoorwegbedrijven gaan meer nachttreinen in Europa inzetten

BRUSSEL (ANP) - Spoorwegmaatschappijen uit Duitsland, Frankrijk, Oostenrijk en Zwitserland gaan samenwerken om meer nachttreinen in te zetten tussen steden in Europa. Vanaf eind 2021 zouden er nachttreinen moeten rijden tussen Zürich en Amsterdam, en tussen Wenen en Parijs.

Deutsche Bahn, SNCF, BB en SBB ondertekenden dinsdag een intentieverklaring om het nachttreinnet te ontwikkelen. In december 2022 zou daar dan de lijn Zürich-Rome moeten bijkomen. Nog een jaar later zouden Berlijn-Brussel en Berlijn-Parijs moeten volgen, en eind 2024 Zürich-Barcelona.

België heeft al een nachttreinverbinding tussen Brussel en Wenen, maar die is vanwege het coronavirus opgeschort. Er is nog geen datum voor de hervatting bepaald.

Volgens de spoorwegmaatschappijen kunnen nachttreinen helpen om de CO2-uitstoot te verminderen en de klimaatdoelstellingen te halen.

Meer uit Buitenland

Zes doden bij Israëlische luchtaanval in zuiden Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij een Israëlische luchtaanval op Kfar Dounine in het zuiden van Libanon zijn zes personen omgekomen. Dat meldt het Libanese staatspersbureau NNA.

45 minuten geleden
Volledige Epstein-bestand tentoongesteld in New York

NEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse organisatie die zich inzet voor meer transparantie, stelt het ongeveer 3,5 miljoen pagina's tellende dossier rond Jeffrey Epstein tentoon in New York. Voor de pop-up-expositie in de wijk Tribeca zijn de documenten gebundeld in 3437 delen.

2 uur geleden
Oekraïne meldt aanval op Kyiv na verlopen bestand

KYIV (ANP/AFP/DPA) - In de eerste nacht na het driedaagse staakt-het-vuren heeft Rusland droneaanvallen uitgevoerd op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat meldt de militaire leiding van de stad op Telegram. Het luchtafweersysteem werd ingeschakeld en inwoners werd geadviseerd schuilkelders op te zoeken.

2 uur geleden
Recordaantal beren gezien en gedood in Japan

TOKIO (ANP/AFP) - In Japan is in de twaalf maanden tot maart van dit jaar een recordaantal beren waargenomen en gedood, zo blijkt uit voorlopige overheidsgegevens. Er werden ruim twee keer zoveel beren gezien als twee jaar eerder, toen het laatste record werd gevestigd.

2 uur geleden
Einde Mexicaans schooljaar toch niet vervroegd om WK

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico ziet af van het plan om het schooljaar eerder te beëindigen in verband met het WK voetbal deze zomer. Vorige week maakte het ministerie van Onderwijs bekend dat het overwoog de schoolvakantie veertig dagen eerder te laten beginnen.

5 uur geleden
Klopjacht na schietpartij net over Nederlandse grens in Duitsland

WASSENBERG (ANP/DPA) - Bij een schietpartij in de Duitse plaats Wassenberg, vlak bij de Nederlandse grens ter hoogte van Roermond, is maandagavond een man om het leven gekomen. De politie is een klopjacht begonnen op de dader en heeft onder meer een helikopter ingezet, meldt een woordvoerder van de Duitse politie.

5 uur geleden
Zeven tijgers in beslag genomen bij arrestatie bendeleider Mexico

MONTERREY (ANP/BLOOMBERG) - De Mexicaanse politie heeft de leider gearresteerd van een groep die nauwe banden heeft met het beruchte drugskartel Cartel del Noreste. Tijdens de arrestatie werden naast wapens, drugs, auto's en motoren ook zeven tijgers in beslag genomen.

5 uur geleden