Spoorstaking is langste ooit in Frankrijk
PARIJS (ANP/AFP) - De protestacties in het Franse openbaar vervoer gingen donderdag dag 29 in. Daarmee is het de langste doorlopende spoorstaking uit de Franse geschiedenis. Het vorige record stamt uit eind 1986 en begin 1987. Toen legden medewerkers van het nationale spoorbedrijf SNCF het werk 28 dagen neer.
SNCF-personeel staakt vanwege geplande pensioenhervormingen van president Emmanuel Macron. Die wil 42 afzonderlijke pensioenregelingen samenvoegen. Tegenstanders vrezen dat ze daardoor langer moeten doorwerken of er financieel op achteruitgaan.
De protestacties hebben de afgelopen weken geleid tot grote overlast in het openbaar vervoer, ook rond de feestdagen. Het aantal SNCF-medewerkers dat meedoet aan de staking is wel afgenomen. Het ging donderdag om minder dan 7 procent van het totale aantal personeelsleden van het spoorbedrijf, onder wie ongeveer een derde van de machinisten.
Het einde van de acties is nog niet in zicht. Macron zei tijdens zijn nieuwjaarsspeech dat de hervormingen gewoon doorgaan. De vakbonden en regering praten volgende week verder.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De NAVO is veel sterker dan een jaar geleden en dat komt volgens de Amerikaanse president Donald Trump door zijn beleid. Hij noemde als voorbeeld dat NAVO-landen nu naar defensieuitgaven van 5 procent van het bruto binnenlands product per jaar gaan. Hij erkende dat er momenteel problemen zijn, maar er komen volgens hem ook oplossingen die zijn regering én de NAVO heel gelukkig zullen maken.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is niet geïnteresseerd om af te reizen naar Parijs voor een bijeenkomst van de G7. Dat zei de Amerikaanse president in reactie op vragen van journalisten tijdens zijn persmoment rond zijn eenjarige jubileum van zijn tweede termijn als president.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zou de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado "graag" een rol geven in dat land. Dat zei hij tijdens een persconferentie in Washington rond zijn eenjarig jubileum in zijn tweede termijn als president.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, en andere hooggeplaatste personen in de staat hebben dagvaardingen ontvangen, meldt een functionaris van het ministerie van Justitie aan persbureau Reuters. Volgens CBS News hebben de dagvaardingen te maken met een strafonderzoek naar het hinderen van federale agenten.
4 uur geledenRICHMOND HILL (ANP) - Het wereldwijde watersysteem verkeert niet alleen in crisis, maar is op veel plaatsen ronduit "failliet", volgens een dinsdag verschenen VN-rapport. "Dit rapport vertelt een ongemakkelijke waarheid: veel regio's leven boven hun hydrologische stand en veel kritieke watersystemen zijn al bankroet", vat hoofdauteur Kaveh Madani van het VN-instituut voor Water, Milieu en Gezondheid de boodschap samen.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politicus Marine Le Pen heeft in hoger beroep opnieuw bestreden dat ze schuldig is aan het sjoemelen met Europese gelden. Daarvoor werd ze eerder veroordeeld tot een celstraf.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil EU-lidstaten kunnen verplichten risicovolle ict-leveranciers uit 5G-netwerken te weren, bevestigt Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische soevereiniteit). Eerder op dinsdag presenteerde de Europese Commissie een voorstel voor een nieuw maatregelenpakket voor cyberveiligheid. Daarmee zouden landen en ict-leveranciers uit die landen kunnen worden aangemerkt als "hoog risico" voor de Europese cyberveiligheid en zo worden geweerd van Europese ict-netwerken, verduidelijkt de Eurocommissaris.
4 uur geleden