Spoorstaking Duitsland veroorzaakt massale uitval treinen
BERLIJN (ANP/DPA) - De staking van Duitse machinisten en ander spoorpersoneel heeft donderdag geleid tot de uitval van duizenden treinen in Duitsland. De Duitse spoorwegmaatschappij Deutsche Bahn verklaarde op haar website dat de "nooddienstregeling is gestart", waarbij slechts 20 procent van de diensten wordt gereden.
De staking van de spoorvakbond GDL begon woensdag om 22.00 uur en zal donderdag om 18.00 uur eindigen. Het is de eerste waarschuwingsactie van GDL in het huidige loongeschil met Deutsche Bahn. Met de staking wil de vakbond de druk op de spoorwegmaatschappij opvoeren om in te stemmen met de eisen.
De vakbond eist onder meer een loonsverhoging van 555 euro per maand en een inflatiecompensatiebonus voor een periode van twaalf maanden. Ook wil de bond een kortere werkweek van 35 uur met volledige looncompensatie. Volgens de spoorwegmaatschappij is dat echter niet haalbaar.
Internationale treinen
Internationale treinen van Nederland naar Duitsland zijn volgens de NS ook komen te vervallen door de staking op het Duitse spoor. Het gaat daarbij om de ICE International-treinen, de Intercity Berlijn en de Nightjet-slaaptreinen naar Oostenrijk en Zwitserland.
De volgende onderhandelingsronde tussen de twee partijen stond gepland voor donderdag en vrijdag. Na de aankondiging van de staking trok Deutsche Bahn zich echter terug. Volgens een woordvoerder van de spoorwegmaatschappij is het bedrijf nu vooral bezig om het treinverkeer op vrijdag weer op gang te krijgen.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
27 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
58 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.
59 minuten geledenWENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zaterdag op de Dag van de Overwinning een uitgeklede militaire parade gehouden op het Rode Plein in Moskou. Er werd geen zwaar materieel zoals tanks getoond, terwijl dat doorgaans wel gebeurt met de viering van de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog.
6 uur geleden