Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spoorstaking Duitsland veroorzaakt massale uitval treinen

Spoorstaking Duitsland veroorzaakt massale uitval treinen

BERLIJN (ANP/DPA) - De staking van Duitse machinisten en ander spoorpersoneel heeft donderdag geleid tot de uitval van duizenden treinen in Duitsland. De Duitse spoorwegmaatschappij Deutsche Bahn verklaarde op haar website dat de "nooddienstregeling is gestart", waarbij slechts 20 procent van de diensten wordt gereden.

De staking van de spoorvakbond GDL begon woensdag om 22.00 uur en zal donderdag om 18.00 uur eindigen. Het is de eerste waarschuwingsactie van GDL in het huidige loongeschil met Deutsche Bahn. Met de staking wil de vakbond de druk op de spoorwegmaatschappij opvoeren om in te stemmen met de eisen.

De vakbond eist onder meer een loonsverhoging van 555 euro per maand en een inflatiecompensatiebonus voor een periode van twaalf maanden. Ook wil de bond een kortere werkweek van 35 uur met volledige looncompensatie. Volgens de spoorwegmaatschappij is dat echter niet haalbaar.

Internationale treinen

Internationale treinen van Nederland naar Duitsland zijn volgens de NS ook komen te vervallen door de staking op het Duitse spoor. Het gaat daarbij om de ICE International-treinen, de Intercity Berlijn en de Nightjet-slaaptreinen naar Oostenrijk en Zwitserland.

De volgende onderhandelingsronde tussen de twee partijen stond gepland voor donderdag en vrijdag. Na de aankondiging van de staking trok Deutsche Bahn zich echter terug. Volgens een woordvoerder van de spoorwegmaatschappij is het bedrijf nu vooral bezig om het treinverkeer op vrijdag weer op gang te krijgen.

Meer uit Buitenland

Trump weerspreekt dat minister Binnenlandse Veiligheid opstapt

WASHINGTON (ANP/AFP) - President Donald Trump heeft beklemtoond dat de minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem, niet aftreedt naar aanleiding van de schietpartij afgelopen weekend in Minneapolis in de staat Minnesota, waarbij een 37-jarige man door federale agenten werd doodgeschoten.

5 minuten geleden
Ook componist Philip Glass schrapt première in Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse componist Philip Glass heeft de wereldpremière van zijn nieuwe stuk in het Kennedy Center in Washington geschrapt. Het National Symphony Orchestra zou in juni voor het eerst zijn stuk Symphony No. 15: Lincoln spelen. Maar Glass wil niet dat dit doorgaat nu president Donald Trump het culturele centrum heeft overgenomen.

8 minuten geleden
Vrouwen beschuldigd van bijten federale agenten in Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP) - De Amerikaanse federale autoriteiten beschuldigen twee vrouwen van geweld tegen federale agenten na de dood van Alex Pretti in de staat Minnesota. Ze zouden agenten in de vingers hebben gebeten, berichten lokale en landelijke media als NBC News en de Minnesota Star Tribune. In één geval zou een deel van de vinger zijn afgebeten.

9 minuten geleden
Door Trump gesteunde Asfura geïnstalleerd als president Honduras

TEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De conservatieve ondernemer en politicus Nasry Juan Asfura Zablah is na de gewonnen presidentsverkiezingen geïnstalleerd als president van Honduras. Asfura werd in zijn campagne geprezen door president Donald Trump.

13 minuten geleden
President Mexico: wij gaan zelf over olieleveranties, niet de VS

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum leek desgevraagd op een persconferentie te erkennen dat haar land olieleveranties aan Cuba heeft gestaakt, maar ze beklemtoonde dat dat niet was onder Amerikaanse druk.

19 minuten geleden
Oud-president Biden uit felle kritiek op geweld in Minneapolis

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Joe Biden heeft het overheidsoptreden in Minneapolis (Minnesota) scherp veroordeeld. "Geweld en terreur hebben geen plek in de Verenigde Staten van Amerika, vooral niet wanneer onze eigen overheid achter Amerikaanse burgers aangaat", meldt hij op X.

1 uur geleden
Carney ontkent kritiek op Trump en VS te hebben teruggenomen

OTTAWA (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney ontkent zijn kritische uitspraken over Donald Trump en de VS te hebben teruggenomen. Maandag zei de Amerikaanse minister van Financiën nog dat Carney in een telefoongesprek met de Amerikaanse president zou zijn teruggekomen op zijn woorden.

3 uur geleden