Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spoorcontracten zorgen voor verlies Strukton-moeder Oranjewoud

Spoorcontracten zorgen voor verlies Strukton-moeder Oranjewoud

GOUDA (ANP) - Oranjewoud, het beursgenoteerde moederconcern van bouwbedrijf Strukton en ingenieursbureau Antea Group, heeft vorig jaar voor het eerst in jaren verlies geleden. Het bedrijf moest vooral financieel bloeden vanwege een aantal onderhoudscontracten met ProRail. Ook problemen met een grote Deense opdracht voor een railverkeersmanagementsysteem zetten het resultaat onder druk.

Onder de streep resteerde voor Oranjewoud over 2019 een min van 3,9 miljoen euro, tegenover een winst van 15,4 miljoen euro een jaar eerder. Dit betekende het eerste verlies in vijf jaar voor de onderneming. De omzet steeg van 2,3 miljard naar 2,4 miljard euro.

Voor Oranjewoud is het Deense spoorproject naar eigen zeggen heel belangrijk voor de toekomst, aangezien alle Europese landen naar dit systeem overgaan. Dit project bleek vooral niet goed aangestuurd te zijn van bovenaf, waardoor Oranjewoud zich genoodzaakt zag om in te grijpen. Voor dit jaar wordt rekening gehouden met verbeteringen, ook met het oog op projecten voor treinbeveiligingssystemen in de toekomst.

Vertragingen

Dat Oranjewoud nu pas met zijn jaarverslag over 2019 komt, is volgens het bedrijf vanwege vertragingen door de coronacrisis. De Covid-19-uitbraak en maatregelen die door diverse overheden zijn genomen om het virus in te perken, hebben vooralsnog beperkt gevolgen gehad voor de onderneming in de eerste zes maanden van 2020.

In de eerste vijf maanden van dit jaar was volgens Oranjewoud sprake van een fractionele daling van de inkomsten en een positief resultaat. Of dit zal resulteren in verbetering van de prestaties dit jaar, hangt ook af van de ontwikkelingen van het virus en maatregelen die door overheden worden genomen, zo klinkt het.

Meer uit Financieel

Grote pensioenfondsen hebben meer geld om pensioenen te betalen

DEN HAAG (ANP) - Grote pensioenfondsen hadden eind vorig jaar meer geld om alle pensioenen te kunnen betalen. Dit laten zorgfonds PFZW, ambtenarenpensioenfonds ABP, metaalfonds PMT, metalektrofonds PME en bpfBOUW weten. Dat komt volgens hen door de gestegen rente.

11 minuten geleden
De Hypotheker: doorstroming huizenmarkt komt verder onder druk

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De doorstroming op de woningmarkt komt verder onder druk te staan, stelt De Hypotheker. Dat is het gevolg van aangescherpte hypotheekregels, waardoor het voor ouderen financieel minder interessant wordt om naar een kleinere koopwoning te verhuizen.

15 minuten geleden
Elektrische autobouwer Tesla ziet winst flink dalen

AUSTIN (ANP) - De winst van de bouwer van elektrische auto's Tesla is in het afgelopen kwartaal flink gedaald onder druk van lagere verkopen en hogere kosten. Volgens het door Elon Musk geleide bedrijf kwam de nettowinst uit op 840 miljoen dollar, wat 61 procent minder is dan een jaar eerder.

1 uur geleden
Facebook-moederbedrijf Meta voert AI-investeringen nog verder op

MENLO PARK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms gaat dit jaar veel meer geld uitgeven aan datacenters en kunstmatige intelligentie. Dat kwam woensdag naar voren bij de presentatie van de jaarcijfers van het socialemediabedrijf. Daarmee voert Meta de druk flink op in de concurrentiestrijd op het vlak van AI tussen grote techbedrijven.

1 uur geleden
Kleine koersuitslagen op Wall Street na rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersuitslagen gesloten na het besluit van de Amerikaanse centrale bank om de rente onveranderd te laten, zoals was verwacht. Daarnaast ging de aandacht op Wall Street uit naar de kwartaalcijfers van grote bedrijven, waaronder koffieketen Starbucks en chipproducent Texas Instruments.

2 uur geleden
Centrale bank VS laat rente onveranderd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank laat de rente in de Verenigde Staten onveranderd, zoals algemeen was verwacht op de financiële markten. In december kwam de Federal Reserve nog met de derde renteverlaging op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren.

4 uur geleden
Bloomberg: CVC praat met dsm-firmenich over koop diervoedingstak

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Investeringsmaatschappij CVC Capital Partners is in vergevorderde gesprekken met speciaalchemieconcern dsm-firmenich over een overname van zijn tak voor ingrediënten en vitamines voor diervoeding Animal Nutrition & Health (ANH). Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Mogelijk kan al binnen enkele dagen een deal worden aangekondigd, aldus Bloomberg.

5 uur geleden