Spoor bij haven Rotterdam weer vrij, treinverkeer weer opgestart
ROTTERDAM (ANP) - Het spoor bij de haven van Rotterdam is weer vrij, na een bezetting zaterdag door activisten. Dat meldt een woordvoerster van de politie. Volgens ProRail is het treinverkeer om 15.30 uur weer opgestart.
Door de acties konden ongeveer veertig goederentreinen niet rijden, aldus een woordvoerster van de spoorbeheerder. ProRail verwacht deze vertraging op zaterdag nog te kunnen inhalen.
Enkele honderden demonstranten voerden actie namens Geef Tegengas. Die organisatie eist onder meer dat de haven per direct "een volledig wapen- en handelsembargo met Israël implementeert" en stopt "met de import van producten en grondstoffen uit gebieden waar mensenrechten worden geschonden".
Politie
De activisten zaten op meerdere plekken op het spoor, bij de Rotterdamse Eemhaven. De politie heeft hen verwijderd en weggevoerd in stadsbussen. Het is nog niet bekend hoeveel actievoerders zijn aangehouden.
Demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Infrastructuur) steunt het optreden van de politie. "Blokkeren van het spoor is volstrekt onaanvaardbaar. Demonstreren is een grondrecht, maar wie het spoor op gaat overtreedt de wet en schaadt de veiligheid. Terecht dat @ProRail aangifte doet", schrijft hij op X.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
2 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
5 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.
9 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.
9 uur geleden