Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spookzitting rond vader ontvoerde Insiya

Spookzitting rond vader ontvoerde Insiya

AMSTERDAM (ANP) - Bij de rechtbank in Amsterdam vindt maandag een voorbereidende zitting plaats in de strafzaak tegen de vader van de in september 2016 ontvoerde, destijds twee jaar oude peuter Insiya. De 40-jarige Shehzad H. is daar niet bij. Hij vertrok destijds met zijn dochtertje naar India en is daar gebleven. Justitie in Nederland heeft vergeefse pogingen gedaan om hem uitgeleverd te krijgen.

Een neef van H., de 36-jarige Imran S., staat eveneens terecht. Ook hij is buiten bereik van politie en justitie gebleven. Het Openbaar Ministerie kondigde eerder al aan het tweetal bij verstek te laten berechten.

In juli vorig jaar veroordeelde de rechtbank het groepje uitvoerders van de ontvoering tot celstraffen tot ruim vier jaar. "Een heftige, ongehoorde zaak", vond de rechtbank toen. Insiya werd met geweld uit het huis van haar oma in Amsterdam-Oost gehaald. De kidnappers lieten zich door H. betalen voor de klus.

H. was destijds verwikkeld in een slepende echtscheidingsprocedure met de moeder van het meisje, Nadia Rashid. In oktober betuigden koning Willem-Alexander en koningin Máxima hun medeleven met de moeder, tijdens een staatsbezoek aan India. Enkele weken daarvoor bepaalde het gerechtshof dat Shehzad H. een dwangsom van van 10.000 euro moet betalen voor elke dag dat hij zijn dochter langer in India houdt.

Meer uit Binnenland

Asbest gevonden in woonwijk in Soesterberg

SOEST (ANP) - Aan de Rumpler in Soesterberg is vrijdagavond asbest aangetroffen, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. De hulpdiensten waren massaal aanwezig in de wijk waar het asbest werd gevonden, maar er is geen acuut gezondheidsgevaar.

4 uur geleden
PvdA'er Heinhuis: bruine kroeg is officieel immaterieel erfgoed

AMSTERDAM (ANP) - De bruine kroeg komt op de Nederlandse lijst van immaterieel erfgoed. Dat heeft fractievoorzitter van de PvdA in Amsterdam Lian Heinhuis vrijdagavond bekendgemaakt in het tv-programma Café Kockelmann.

7 uur geleden
Telegraaf verwijdert passage uit stuk na onderzoek Bellingcat

AMSTERDAM (ANP) - De Telegraaf heeft een passage verwijderd uit een artikel van 5 maart over Nederlanders die vastzitten in het Midden-Oosten. Het gaat om een interview met een vrouw, Tamara Harema, die zelf repatriëringsvluchten zou organiseren van Oman naar Nederland. Eerder haalde de krant al de bijbehorende foto weg. Onderzoekscollectief Bellingcat meldde donderdag dat de foto vermoedelijk met AI was gemaakt en dat de vluchten waar Harema over sprak, niet leken te bestaan.

9 uur geleden
Politie doorzoekt woningen verdachten explosie synagoge Rotterdam

TILBURG (ANP) - De politie heeft vrijdagmiddag woningen doorzocht in Tilburg van personen die worden verdacht van betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge in Rotterdam. Een woordvoerder van de politie bevestigt berichtgeving hierover door Omroep Brabant.

10 uur geleden
Regels voor bouwen moeten simpeler, klinkt in verkiezingsdebat

DEN HAAG (ANP) - Simpelere regels zijn volgens meerdere gemeenteraadskandidaten een manier om meer woningen te bouwen, zeggen ze in het NOS-radiodebat in aanloop naar de verkiezingen. Een deel van die regels ligt buiten de macht van gemeenten.

10 uur geleden
Koning Willem-Alexander belt met staatshoofden in Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft naar aanleiding van de Iranoorlog de afgelopen dagen gebeld met de staatshoofden van Jordanië, Oman en Qatar. Hij belde ook met de kroonprins van Koeweit. De koning wil met de gesprekken steun en solidariteit bieden, laat de Rijksvoorlichtingsdienst weten. De komende dagen belt hij nog andere staatshoofden in de regio.

11 uur geleden
Bertram: gemeenten mogen lokale regels maken over staalslakken

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten mogen zelf regels maken over het gebruik van onder meer staalslakken. Dat schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Milieu, CDA) in een Kamerbrief nadat hierover onduidelijkheid was ontstaan onder gemeenten. Landelijk is er al een tijdelijk verbod en een vergunningplicht voor staalslakken, omdat dit restproduct van de staalproductie giftig kan zijn.

11 uur geleden