Sponsoren Oranje niet mee naar WK voetbal in Qatar
DEN HAAG (ANP) - Verschillende sponsoren van het Nederlands voetbalelftal, waaronder hoofdsponsor ING, reizen niet mee met Oranje naar het WK voetbal in Qatar vanwege de mensenrechtensituatie in dat land. Een woordvoerder van ING bevestigde berichtgeving daarover door De Telegraaf.
Naast ING gaat het ook om andere sponsoren van Oranje zoals KPN, Albert Heijn, Bitvavo en de Nederlandse Loterij, die geen gebruik maken van de mogelijkheid om kaarten voor wedstrijden van Oranje te krijgen. ING zal rond het WK ook geen campagne voeren. Albert Heijn beraadt zich nog op hoe het zijn reclamecampagne inricht en hoe het in Nederland kan uitdragen dat het bedrijf sponsor is van voetballend Nederland.
KPN zegt het WK met klanten en relaties in Nederland te gaan vieren. Over de invulling van de reclamecampagne rond het voetbaltoernooi denkt het telecombedrijf nog na.
EK voetbal voor vrouwen
ING zegt zich vooral op het EK voetbal voor vrouwen van komende zomer in Engeland te richten. De bank blijft ook als hoofdsponsor aan Oranje en het Nederlands voetbal verbonden. Dat contract werd onlangs verlengd tot en met 2028. De naam ING blijft te zien op de trainingskleding van de spelers. Ook tijdens de trainingen en bij interviews zal ING als merk zichtbaar blijven, bijvoorbeeld via een reclamebord dat achter spelers staat tijdens interviews. Tijdens de wedstrijden is ING niet als sponsor te zien, omdat wereldvoetbalbond FIFA over de uitingen langs het veld gaat. ING is geen sponsor van de FIFA.
ING was volgens een artikel van de Volkskrant uit december eerder betrokken bij de financiering van het WK voetbal. De bank zou als geldverstrekker dienen voor Qatar National Bank, die op zijn beurt een grote sponsor is van het toernooi. ING zegt in een reactie nooit in te gaan op individuele klantrelaties en wil ook niets kwijt over het al dan niet verbreken met de banden met QNB vanwege de misstanden rond het WK.
In zijn algemeenheid geeft een woordvoerder van ING aan dat klanten die niet voldoen aan de maatstaven van de bank voor een gesprek worden uitgenodigd. In het uiterste geval kan ING de klantrelatie beëindigen als verbeteringen uitblijven. Wat de status van QNB nu is, wilde ING niet zeggen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.
1 uur geledenLEIDEN (ANP) - De Leidse biotechnoloog Pharming heeft toestemming gekregen om zijn tweede medicijn ook in de Europese Unie op de markt te brengen. Volgens het beursgenoteerde bedrijf is Joenja in het landenblok de eerste goedgekeurde behandeling voor APDS, een zeldzame aandoening van het immuunsysteem.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De EU en Mexico hebben afgesproken hun afzetmarkten voor elkaar te verruimen door importtarieven verder af te schaffen. Daarvoor zijn de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, voorzitter van de EU-leiders António Costa en de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bijeen voor een voorlopige verklaring in Mexico-Stad.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en De Unie dreigen met acties bij I-SEC, een van de drie beveiligingsbedrijven op Schiphol. Ze geven de onderneming nog een week om problemen met de roosters op te lossen, anders worden op de luchthaven acties op touw gezet. Dat stelt FNV-bestuurder Serda Karabulut na berichtgeving door De Telegraaf. Aan welke acties de bonden denken, wil hij nog niet zeggen. Dat zou nog "voorbarig" zijn.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Warsh is ingezworen als het nieuwe hoofd van de Federal Reserve, de Amerikaanse centrale bank. President Donald Trump benadrukte bij de ceremonie dat de nieuwe Fed-voorzitter "volledig onafhankelijk" is in zijn nieuwe functie. Daarmee leek Trump de financiële markten gerust te willen stellen, aangezien hij als president veel kritiek heeft gehad op het Fed-beleid van de terugtredende Fed-baas Jerome Powell.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw hoger gesloten. Daarmee werd het slotrecord van een dag eerder weer aangescherpt. Volgens analisten stemde hoop op het einde van de Iran-oorlog beleggers positief. Net als eerder deze week waren de chipbedrijven de grote winnaars.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst begonnen. Beleggers bleven optimistisch over een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio verklaarde enige beweging te zien bij Iran in de vredesbesprekingen, maar gaf niet aan op welke vlakken Iran bereid is tot concessies. De twee landen verschillen nog altijd van mening over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz.
8 uur geleden