Spoedvergadering in Den Haag over onrust Scheveningen
DEN HAAG (ANP) - Een deel van de gemeenteraad in Den Haag komt terug van reces vanwege de onrust in Scheveningen. Een raadscommissie vergadert op 20 augustus om 13.30 uur over de situatie.
Vlak bij De Pier van Scheveningen werd maandag een 19-jarige Rotterdammer doodgestoken. Verder zijn verkeersregelaars en handhavers belaagd, en Scheveningers klagen al tijden over jongeren die met hun auto's door de straten racen, soms onder invloed van lachgas. Vanwege de onrust is de Haagse burgemeester Jan van Zanen dinsdag teruggekeerd van vakantie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ondanks de lichte neerslag van afgelopen week en de gebruikelijke temperatuur voor eind juli, is het neerslagtekort in Nederland verder toegenomen. Het tekort ligt ver boven het gemiddelde voor deze periode van het jaar, blijkt uit de nieuwste droogtemonitor van Rijkswaterstaat. Ook zijn de grondwaterstanden op veel plaatsen laag tot zeer laag.
32 minuten geledenDEVENTER (ANP) - De haven van Deventer is vanaf zaterdag voor onbepaalde tijd dicht. De gemeente heeft aangekondigd dat de sluis dan niet meer opengaat, omdat de waterstand in de IJssel naar verwachting onder een kritieke grens zakt. Schepen moeten vrijdagavond de binnenhaven hebben verlaten, anders zitten ze voorlopig vast in Deventer.
35 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie in Amsterdam-West heeft dinsdagmiddag bij de Nierkerkestraat de omgeving afgezet en gebouwen ontruimd. In een auto die crashte na een politieachtervolging zit mogelijk explosief materiaal, meldt de veiligheidsregio.
54 minuten geledenLELYSTAD (ANP) - In de jeugdgevangenis in Lelystad staat de veiligheid van jongeren en personeel ernstig onder druk. Dat concluderen de Inspectie Justitie en Veiligheid en de Inspectie van het Onderwijs na onderzoek.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag bij de rechtbank in Amsterdam 200 uur werkstraf en een voorwaardelijke celstraf van drie maanden geëist tegen de 29-jarige Berkan D. uit Best voor illegale handel in jonge hondjes. Volgens justitie verkocht D. piepjonge pomeriaantjes (dwergkeeshondjes), die hij van een fokker in Bulgarije betrok. De pups waren veelal ziek en werden in Nederland en België verkocht met vervalste hondenpaspoorten. Vijf hondjes overleden na de verkoop.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Het kabinet moet voor het einde van dit jaar een besluit nemen over het verlenen van een natuurvergunning aan Lelystad Airport. Landbouw- en natuurminister Jaimi van Essen verwacht daar in 2030 over te beslissen, maar dat duurt volgens de rechter "onnodig lang". Het vliegveld vroeg ruim zes jaar geleden al een vergunning aan, maar een besluit daarover werd steeds uitgesteld.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank heeft dinsdag een 55-jarige Rotterdammer veroordeeld tot twee jaar cel en tbs met dwangverpleging voor verkrachting en aanranding van een 7-jarig meisje. Hij zou het kind op 12 augustus hebben aangevallen in het Zuiderpark in Rotterdam.
2 uur geleden