Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spoedoverleg vleessector na corona-uitbraak

Spoedoverleg vleessector na corona-uitbraak

GROENLO (ANP) - De Centrale Organisatie voor de Vleessector (COV) voert maandag spoedoverleg met de leden over extra maatregelen na de corona-uitbraak bij vleesverwerkingsbedrijf Vion in Groenlo. De GGD in Gelderland kondigde dit weekend aan dat ook bij andere grote slachterijen in de regio preventieve coronatesten volgen.

Werken de bedrijven niet goed mee, dan overweegt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland een verplichte collectieve quarantaine in te voeren. Wat die precies behelst, kon een woordvoerster maandag nog niet zeggen.

Doordat nog enkele contactgegevens ontbreken of niet kloppen, kan de GGD nu geen goed bron- en contactonderzoek doen, liet de veiligheidsregio zondag weten.

Meer testen

"We juichen het alleen maar toe als er meer wordt getest", zegt een COV-woordvoerder. Wel plaatst hij een kanttekening bij het aantal Vion-medewerkers van wie gegevens nog ontbreken. "Dat zijn er slechts vijf en dat betekent dat van 99,3 procent van de in totaal 647 medewerkers de gegevens wel bekend zijn."

Voorzitter Ton Heerts van de veiligheidsregio stelde Vion zondag een ultimatum. Uiterlijk dinsdagavond moet het vleesbedrijf medewerkers die niet op de testlocatie zijn verschenen alsnog hebben laten testen op het coronavirus. Op dat ultimatum kon een Vion-woordvoerder maandag nog niet inhoudelijk reageren. "We houden ons verder aan alle eisen van de instanties op het gebied van veiligheid en hygiëne. Daar waar nodig nemen we, indien mogelijk, zelf maatregelen", zei hij. "Het is nu aan experts van buitenaf om te kijken welke verdere stappen nodig zijn."

Het slachthuis van de slachter en vleesverwerker in Groenlo werd vorige week gesloten na de uitbraak van het coronavirus.

Meer uit Binnenland

Politie volop bezig met onderzoek na ongeluk A28

WEZEP (ANP) - De politie is op de A28 kort na 09.00 uur volop bezig met onderzoek naar het ongeluk dat op de snelweg plaatsvond tussen een touringcar en een bestelbus. De touringcar en de bestelbus liggen enkele honderden meters uit elkaar en elk op een andere weghelft, ziet een ANP-fotograaf.

19 minuten geleden
Meer Nederlanders bezorgd over gevolgen extreem weer

DEN HAAG (ANP) - Zo'n 63 procent van de Nederlanders maakt zich zorgen over de gevolgen van extreem weer in hun omgeving, zoals hevige buien, hittegolven en langdurige droogte. Vijf jaar eerder, toen er eveneens een zomer met dit soort weer was, lag dat op 60 procent. Dat blijkt uit enquêteonderzoek van het ANP in samenwerking met Kieskompas.

28 minuten geleden
Protect Ukraine ontvangt 4 ton aan giften na tv-avond Wieringa

HILVERSUM (ANP) - Protect Ukraine heeft na de uitzending van Zomergasten met schrijver Tommy Wieringa 4 ton aan donaties ontvangen. Dat maakte de organisatie maandag bekend.

1 uur geleden
Ziekenhuis Isala vangt gewonden ongeluk op A28 op

ZWOLLE (ANP) - Het ziekenhuis Isala in Zwolle is paraat om gewonden op te vangen na het verkeersongeluk op de A28 bij Wezep (Gelderland). Dat laat een woordvoerster van het ziekenhuis weten.

1 uur geleden
Acht gewonden naar het ziekenhuis na ongeval A28 met touringcar

WEZEP (ANP) - Er zijn acht gewonden naar het ziekenhuis gebracht na het ernstige ongeluk met een touringcar op de A28 bij Wezep. Daarnaast zijn er ook nog lichtgewonde slachtoffers, meldt de politie. Hoeveel dat er zijn, is nog niet bekend. In de touringcar zaten volgens de politie ongeveer vijftig mensen.

1 uur geleden
Touringcar op andere weghelft beland bij ongeluk A28

WEZEP (ANP) - Bij het ernstige ongeval op de A28 bij Wezep is een Oostenrijkse touringcar achterop een bedrijfsbus gereden, door de vangrail op de andere weghelft beland en daar in de berm op de zijkant terechtgekomen. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio.

2 uur geleden
Snelweg A28 bij Wezep dicht tot na de avondspits na ongeval

DEN HAAG (ANP) - De snelweg A28 blijft bij Wezep (Gelderland) naar verwachting tot na de avondspits in beide richtingen dicht, aldus de ANWB. Maandagochtend vroeg vond daar een ernstig ongeval plaats met een touringcar en een bestelbus. De touringcar is door de vangrail geschoten en op de andere weghelft beland.

2 uur geleden