Spoedoverleg EU en VK over omstreden Britse brexitwet
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk komen donderdag bijeen voor spoedoverleg over de omstreden Britse brexitwet die de zwaarbevochten afspraken over Noord-Ierland op het spel zou zetten. EU-commissaris Maroš Šefčovič reist af naar Londen om opheldering te vragen van de Britse brexitminister Michael Gove.
Šefčovič en Gove zien samen toe op de uitvoering van het terugtrekkingsverdrag dat de EU en het Verenigd Koninkrijk vorig jaar sloten. De nieuwe wetgeving die de Britse regering woensdag presenteerde, staat met die scheidingsakte op gespannen voet, geeft Londen toe. Daardoor is het internationaal recht en het onderling vertrouwen in het geding, waarschuwde Brussel.
Door de opschudding over de Britse 'internemarktwet' zijn de al zo moeizame onderhandelingen over de toekomstige handelsrelatie tussen de EU en het VK in nog zwaarder weer beland.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een overeenkomst met Iran bereikt over de doorgang van Thaise olietankers door de Straat van Hormuz. Dat maakte de premier van Thailand zaterdagochtend bekend.
38 minuten geledenKRALENDIJK (ANP) - Het Bestuurscollege (BC) van Bonaire vraagt de Nederlandse regering om snel in te grijpen. Door onrust in het Midden-Oosten en problemen in de scheepvaart worden vrachtkosten steeds hoger. Daardoor dreigen boodschappen en brandstof op Bonaire veel te duur te worden en wordt het voor veel inwoners steeds moeilijker om rond te komen, aldus de overheid van de bijzondere gemeente in het Caribisch gebied.
2 uur geledenAL-KHARJ (ANP/RTR/DPA) - Bij een Iraanse aanval op luchtmachtbasis Prince Sultan in Saudi-Arabië zijn twaalf Amerikaanse militairen gewond geraakt. Twee van hen zijn er ernstig aan toe, melden Amerikaanse autoriteiten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."
9 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen klaar te zijn zich te mengen in de oorlog in het Midden-Oosten als bondgenoten van de VS en Israël zich mengen in de strijd tegen Iran. Dat meldt de door Iran gesteunde groepering op de Jemenitische staatstelevisie.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran zweert Israëlische aanvallen op Iran van eerder op vrijdag te vergelden. Die aanvallen tegen onder meer energievoorzieningen en de Iraanse staalindustrie, zo schrijft buitenlandminister Abbas Araghchi op X, zijn in strijd met Amerikaanse beloften aan Iran.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmagnaat en X-eigenaar Elon Musk heeft recentelijk deelgenomen aan een telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Indiase premier Narendra Modi. Dat meldt The New York Times.
10 uur geleden