Spoedeisende hulp ziekenhuis Paramaribo dicht
PARAMARIBO (ANP) - De afdeling Spoedeisende Hulp (SEH) van het Academisch Ziekenhuis in Paramaribo (AZP) is donderdag tijdelijk gesloten. Dit besluit is genomen nadat duidelijk werd dat twee mensen met het coronavirus op de SEH waren geweest. Dit heeft de directie van het AZP donderdag bekendgemaakt.
In Suriname is tot nog toe bij twee personen Covid-19 vastgesteld. Een derde persoon die woensdag vanuit Suriname naar Nederland is gereisd, is bij aankomst in Nederland positief getest. Dat heeft de directeur van de nationale veiligheidsdienst donderdag bekendgemaakt. Ook zes andere mensen zijn donderdag getest op het virus, de resultaten hiervan zijn nog niet bekend. In alle drie de positieve gevallen gaat het om personen die vanuit Nederland naar Suriname waren gekomen.
Het draaiboek van het AZP vereist dat de SEH bij een besmettingsgeval minimaal twaalf uur op slot gaat om goed schoongemaakt te kunnen worden. Personen die in een levensbedreigende situatie verkeren zullen op een alternatieve locatie worden opgevangen.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.
1 uur geledenAMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.
3 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.
4 uur geledenDOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.
8 uur geledenBANDA ATJEH (ANP/AFP) - Het dodental door het noodweer op het Indonesische eiland Sumatra is opgelopen tot boven de 900. Er worden nog steeds honderden mensen vermist.
9 uur geledenSPIN BOLDAK (ANP/AFP) - Door een Pakistaanse aanval aan de grens in het zuidoosten van het land zijn volgens de Afghaanse autoriteiten zeker vier burgers en een lid van de Taliban om het leven gekomen. De landen beschuldigen elkaar ervan verantwoordelijk te zijn voor de botsing tussen troepen aan de grens bij Spin Boldak. Pakistan meldt drie gewonden. Volgens bewoners duurden de schietpartijen twee uur.
10 uur geleden