Spoedeisende hulp ziekenhuis Paramaribo dicht
PARAMARIBO (ANP) - De afdeling Spoedeisende Hulp (SEH) van het Academisch Ziekenhuis in Paramaribo (AZP) is donderdag tijdelijk gesloten. Dit besluit is genomen nadat duidelijk werd dat twee mensen met het coronavirus op de SEH waren geweest. Dit heeft de directie van het AZP donderdag bekendgemaakt.
In Suriname is tot nog toe bij twee personen Covid-19 vastgesteld. Een derde persoon die woensdag vanuit Suriname naar Nederland is gereisd, is bij aankomst in Nederland positief getest. Dat heeft de directeur van de nationale veiligheidsdienst donderdag bekendgemaakt. Ook zes andere mensen zijn donderdag getest op het virus, de resultaten hiervan zijn nog niet bekend. In alle drie de positieve gevallen gaat het om personen die vanuit Nederland naar Suriname waren gekomen.
Het draaiboek van het AZP vereist dat de SEH bij een besmettingsgeval minimaal twaalf uur op slot gaat om goed schoongemaakt te kunnen worden. Personen die in een levensbedreigende situatie verkeren zullen op een alternatieve locatie worden opgevangen.
Meer uit Buitenland
ISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.
5 uur geledenROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.
6 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De aanpassing van het aantal beschikbare Amerikaanse hulptroepen voor Europa is geen reden voor ongerustheid, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Wat de Verenigde Staten zullen aankondigen is absoluut te doen", zei hij een dag voor de VS de NAVO-landen willen inlichten over de volgens bronnen aanzienlijke vermindering.
6 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In het oosten van de Democratische Republiek Congo is een geval van ebola vastgesteld. Dat meldt de rebellengroep die dat deel van het land onder controle heeft, M23.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft documenten vrijgegeven over de benoeming van de voormalige prins Andrew Mountbatten-Windsor als internationaal handelsgezant. Daaruit blijkt onder meer dat er geen aanwijzingen zijn dat destijds een achtergrond- of veiligheidsonderzoek naar hem is gedaan. Britse politici hadden de stukken opgevraagd nadat Mountbatten-Windsor korte tijd werd gearresteerd, omdat hij mogelijk zijn positie heeft misbruikt.
8 uur geledenKATHMANDU (ANP/RTR) - Een recordaantal van 274 bergbeklimmers heeft op dezelfde dag de top van de Mount Everest vanuit de Nepalese zijde bereikt, zegt EOA-Nepal, een organisatie voor bergbeklimming. Het vorige record van 223 is van 22 mei 2019.
9 uur geleden