Spoedeisende hulp ziekenhuis Paramaribo dicht
PARAMARIBO (ANP) - De afdeling Spoedeisende Hulp (SEH) van het Academisch Ziekenhuis in Paramaribo (AZP) is donderdag tijdelijk gesloten. Dit besluit is genomen nadat duidelijk werd dat twee mensen met het coronavirus op de SEH waren geweest. Dit heeft de directie van het AZP donderdag bekendgemaakt.
In Suriname is tot nog toe bij twee personen Covid-19 vastgesteld. Een derde persoon die woensdag vanuit Suriname naar Nederland is gereisd, is bij aankomst in Nederland positief getest. Dat heeft de directeur van de nationale veiligheidsdienst donderdag bekendgemaakt. Ook zes andere mensen zijn donderdag getest op het virus, de resultaten hiervan zijn nog niet bekend. In alle drie de positieve gevallen gaat het om personen die vanuit Nederland naar Suriname waren gekomen.
Het draaiboek van het AZP vereist dat de SEH bij een besmettingsgeval minimaal twaalf uur op slot gaat om goed schoongemaakt te kunnen worden. Personen die in een levensbedreigende situatie verkeren zullen op een alternatieve locatie worden opgevangen.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP/RTR) - Cyprus is met het Verenigd Koninkrijk in gesprek gegaan over de toekomst van Britse bases op het eiland. Dat zei president Nikos Christodoulides van Cyprus nadat deze maand onrust was ontstaan over een drone-aanval op een van die militaire installaties.
34 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR) - De leider van de Libanese sjiitische beweging Hezbollah zegt dat de door Iran gesteunde beweging niet in gesprek gaat met Israël zolang de Israëlische aanvallen op Libanon doorgaan.
36 minuten geledenPARIJS/DEN HAAG (ANP) - De hoogste militair van Nederland en die van een dertigtal vooral Europese landen gaan overleggen over het breken van de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz. Ze komen later deze week bijeen in het Verenigd Koninkrijk, dat het voortouw wil nemen in de nieuwe 'Hormuz-coalitie'.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije zegt het gastransport naar Oekraïne geleidelijk op te schorten tot er weer olie vloeit door de Droezjba-pijpleiding. Die bij een aanval beschadigde verbinding levert Russische olie via Oekraïne naar onder meer Hongarije. De pijpleiding is al weken een twistpunt tussen de Ruslandgezinde regering van de Hongaarse premier Viktor Orbán en Kyiv.
5 uur geledenSLAMABAD/TEHERAN/ANKARA (ANP/RTR) - Er zijn geen directe of indirecte contacten tussen Iran en de VS volgens de Iraanse ambassadeur in Pakistan, Reza Amiri Moghadam. Hij voegt eraan toe dat bevriende landen proberen een basis te leggen voor een dialoog tussen Teheran en Washington, om een einde te maken aan de oorlog.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - De huidige oorlog in het Midden-Oosten stelt de wereld mogelijk voor "veel grotere" problemen dan de Amerikaanse invasie van Irak in 2003. Dat zei de Spaanse premier Pedro Sánchez tegenover het parlement. "Dit is niet hetzelfde scenario als de illegale oorlog in Irak. We staan voor iets veel ergers, veel ergers, met in potentie gevolgen die veel breder en verder strekken", aldus Sánchez.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De politie heeft in Londen twee mannen aangehouden in verband met de brandstichting in geparkeerde ambulances van een Joodse vrijwilligersorganisatie afgelopen maandag. De zaak wordt gezien als een "antisemitisch haatmisdrijf".
6 uur geleden