Spoedeisende hulp IJsselland Ziekenhuis ontruimd om brandlucht
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De afdeling spoedeisende hulp van het IJsselland Ziekenhuis in Capelle aan den IJssel is in de nacht van maandag op dinsdag ontruimd nadat er een brandlucht is waargenomen. Dertien patiënten zijn naar een andere locatie binnen het ziekenhuis gebracht, meldt de veiligheidsregio. Ook de huisartsenpost is dicht, maar daar waren volgens een woordvoerder geen patiënten aanwezig.
Waar de brandlucht vandaan komt, is niet bekend. De brandweer is op zoek naar de oorzaak. Volgens de zegsman is er ook sprake van een "lichte nevel".
Rond 01.30 uur kreeg de brandweer de eerste melding van een mogelijke brand bij het ziekenhuis binnen. Het IJsselland Ziekenhuis ligt aan de Prins Constantijnweg, vlak bij Rotterdam-Prins Alexander.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In het zuidoosten kan het zaterdagavond en in de nacht naar zondag plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg code geel afgegeven in verband met de dichte mist. Volgens het weerinstituut kan het verkeer daar last van hebben. Op sommige plekken is het zicht minder dan 200 meter.
4 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is zaterdag aan het einde van de middag tijdelijk ontruimd. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio hadden bezoekers last van een "onprettige, stinkende lucht".
41 minuten geledenDORST (ANP) - Bij een aanhouding in het Brabantse Dorst heeft de politie een waarschuwingsschot gelost. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere meldingen van een man die een vrouw mishandelde in een woning voor arbeidsmigranten aan de Rijksweg. Twee getuigen zouden hebben gezien dat de man een vuurwapen had.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De politie heeft op de website de naam en foto van een verdachte Rotterdammer (47) gedeeld. Deze man, Hugo Ruimwijk, wordt gezocht voor betrokkenheid bij de gewelddadige dood van Sherwin Peterhof uit Suriname. Vermoedelijk is Ruimwijk naar Suriname gevlucht, maar het kan ook zijn dat hij daar de grens over is gegaan naar Guyana of Frans-Guyana.
6 uur geledenSPIJKENISSE (ANP) - Op het politiebureau in Spijkenisse heeft een gedetineerde een einde gemaakt aan zijn leven. Hulpdiensten hebben tevergeefs geprobeerd de man te reanimeren, meldt de politie op X.
7 uur geledenHOUTEN (ANP) - 2025 staat op de zesde plek van warmste jaren sinds het begin van de metingen in 1901. De gemiddelde temperatuur in De Bilt was dit jaar 11,5 graden, het langjarige gemiddelde is 10,7 graden, meldt Weeronline.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Lang niet alle explosies in de regio Rotterdam hebben te maken met het criminele circuit. Dat zegt de Rotterdamse korpschef Tolga Köklü in een interview met de regionale omroep Rijnmond.
9 uur geleden