Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spoedeisende hulp door corona in gevaar

Spoedeisende hulp door corona in gevaar

UTRECHT (ANP) - Het oplopende aantal ziekenhuisopnames vanwege het coronavirus brengt ook de spoedeisende hulp (SEH) van ziekenhuizen in gevaar. Volgens de Nederlandse Vereniging van Spoedeisende Hulp Artsen (NVSHA) komt het nu dagelijks voor dat patiënten bij een ernstig ongeluk of hartfalen niet meer naar het dichtstbijzijnde ziekenhuis kunnen.

Dat komt doordat de doorstroom van patiënten in ziekenhuizen opstroopt nu de ic's en verpleegafdelingen vol raken. Daardoor blijven patiënten op de spoedeisende hulp liggen en kunnen er geen meer bij.

"SEH’s hebben gemiddeld 10 tot 15 bedden", legt NVSHA-voorzitter David Baden uit. "Als de SEH 'verstopt' raakt omdat behandelde patiënten niet door kunnen naar de intensive care of een verpleegafdeling en de SEH-bedden vol liggen, dan houdt het op. Dan is de zorg die in soms levensbedreigende situaties noodzakelijk is, onmogelijk." Dan moet een spoedeisendehulpafdeling sluiten en worden ambulances naar een ander ziekenhuis gestuurd.

Dat is inmiddels bij meerdere ziekenhuizen gebeurd. Baden schat na een korte rondgang langs de ziekenhuizen dat ongeveer een derde van de spoedeisendehulpafdeling vaker opnamestops moet afkondigen. En zeker nog een derde van de ziekenhuizen kan dit telkens net voorkomen.

Ook betreurt Baden het dat de NVSHA niet meer betrokken is in het overleg over het coronabeleid. Dat terwijl de SEH's een belangrijkere rol spelen dan tijdens de eerst golf. "We zien nu een verschuiving van de ic naar de SEH’s. Waar de eerste golf zich voornamelijk op de ic’s afspeelde gaat het nu vooral om de SEH’s", aldus Baden. Hij doet een appel op het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport en het OMT om de NVSHA weer te betrekken bij het komen tot coronamaatregelen.

Meer uit Binnenland

Kunstbeurs TEFAF blijft nog eens 10 jaar in Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - Kunst- en antiekbeurs TEFAF blijft de komende tien jaar in Maastricht. TEFAF, de gemeente Maastricht, beurscentrum MECC Maastricht en de provincie Limburg hebben daarover afspraken gemaakt, meldt de laatstgenoemde.

2 minuten geleden
Ook tweede gewonde agent Overasselt uit ziekenhuis ontslagen

APELDOORN (ANP) - De tweede agent die vorige week gewond raakte door te zijn neergeschoten in het Gelderse Overasselt is uit het ziekenhuis ontslagen. De agent werd aanvankelijk opgenomen op de intensive care.

40 minuten geleden
Rijkswaterstaat ziet afvoer van de Rijn nog niet verbeteren

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat ziet de hoeveelheid water die door de Maas en de Rijn stroomt nog niet verbeteren, ondanks de regen van de laatste tijd. In de jongste wekelijkse droogtemonitor staat dat de afvoer van beide rivieren nog altijd zeer laag is en verder zal dalen.

45 minuten geleden
Eisen tot dertig jaar cel en tbs voor misbruik oppaskinderen

UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag bij de rechtbank in Utrecht respectievelijk dertig en twintig jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 57-jarige Richard van den B. uit Woudenberg en zijn ex-vrouw Evertje van E. (34) voor het honderden malen ernstig seksueel misbruiken van kinderen op wie zij pasten. Sommige slachtoffertjes werden daarbij gedrogeerd met GHB. "Zij hebben de onbevangenheid van de slachtoffertjes vernietigd", aldus de twee officieren van justitie. "We hebben gezocht naar een woord dat de lading van deze zaak dekt. Maar dat is niet gelukt."

1 uur geleden
Brug A28 uiterlijk donderdagavond weer open

NIJKERK (ANP) - De Hardenbergerbrug waar de snelweg A28 over loopt, gaat uiterlijk donderdag om 20.00 uur weer open. Dat heeft Vincent Karremans, minister van Infrastructuur en Waterstaat, gezegd tijdens het wekelijkse vragenuur. Mogelijk gaat de brug eerder open, voegde hij daaraan toe.

2 uur geleden
Veel meer asielzoekers van Ter Apel naar noodnachtopvang

TER APEL (ANP) - Veel asielzoekers zijn maandagavond laat vanuit het aanmeldcentrum Ter Apel naar een noodnachtopvang gebracht om daar de nacht door te brengen. Dat moet voorkomen dat ze noodgedwongen buiten slapen wanneer er binnen geen plek voor ze is.

2 uur geleden
Friesland heeft extra gemaal nodig om in 2050 droog te blijven

LEEUWARDEN (ANP) - Friesland heeft over 25 jaar een groot gemaal en extra waterbergingen nodig om overstromingen te voorkomen. Dat concludeert Wetterskip Fryslân, na een berekening van de effecten van het veranderende klimaat op zijn watersysteem. Door de stijgende zeespiegel en toenemende weersextremen, zoals nattere winters, wordt het volgens het waterschap op een bepaald moment onmogelijk om met de huidige maatregelen nog genoeg water af te voeren naar de zee.

2 uur geleden