Spoeddebat Europees Parlement over geweld Amsterdam
BRUSSEL (ANP) - Op verzoek van de Nederlandse Europarlementariër Bert-Jan Ruissen (SGP) houdt het Europees Parlement woensdag een spoeddebat over het geweld rondom de voetbalwedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv in de nacht van donderdag op vrijdag. Ruissen vroeg het debat vrijdag aan en heeft inmiddels de steun van alle fracties in het Europees Parlement gekregen, zegt een woordvoerder van Ruissen.
Het debat heeft de naam "betreurenswaardige escalatie van geweld rond de voetbalwedstrijd in Nederland en de onaanvaardbare aanvallen op Israëlische voetbalfans" gekregen.
"Europa raakt steeds meer in de greep van extremistisch geweld en Jodenhaat. Dit moet zo snel mogelijk stoppen", zegt Ruissen in een schriftelijke verklaring.
Hij roept het Europees Parlement op de "schandalige gebeurtenissen" te veroordelen. Nederland moet wat hem betreft de daders straffen. "Geen enkele vorm van antisemitisme, ook niet verhuld als demonstratie, mag worden geduld."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een persoon is in de nacht van vrijdag op zaterdag om het leven gekomen bij een schietincident in een woning aan de New Yorksingel in Den Haag. Dat meldt de politie op X.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De grote brand die vrijdagavond uitbrak bij een recyclingbedrijf aan de Doklaan in Rotterdam-Zuid is nog niet onder controle, aldus de veiligheidsregio. De brandweer zet een drone in om onder andere hotspots van de brand op te sporen. De vele eenheden van de brandweer die blussen worden bijgestaan door een blusboot van het Havenbedrijf.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De grote brand bij een recyclingbedrijf aan de Doklaan in Rotterdam-Zuid zorgt voor rookoverlast tot in Heinenoord in de Hoeksche Waard. De Maastunnel is vanwege de rookontwikkeling dicht in beide richtingen. Op de wegen rond de brand staat het verkeer behoorlijk vast, ziet een ANP-verslaggever.
7 uur geledenBENEDEN-LEEUWEN (ANP) - Tientallen boeren met tractoren hebben vrijdagavond geprotesteerd in de buurt van het Gelderse Beneden-Leeuwen (gemeente West Maas en Waal). De politie was aanwezig en faciliteerde de demonstratie, liet een woordvoerder weten.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft vrijdag een 29-jarige man veroordeeld tot zes maanden cel en tbs met voorwaarden voor onder meer een geweldsincident in zorginstelling Mentrum in oktober vorig jaar, waarvan twee vrouwelijke verpleegkundigen het slachtoffer werden.
11 uur geledenLEIDEN (ANP) - Twee dijken in Zuid-Holland moeten versterkt worden, omdat door de droogte problematische scheuren zijn ontstaan. Het gaat om een kade langs De Does bij Hoogmade en om een dijk bij Reeuwijk.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland doet volgende maand mee aan een militaire oefening in Groenland. De oefening maakt deel uit van de NAVO-missie om het Noordpoolgebied beter te verdedigen. Die is opgetuigd om de ruzie tussen de VS en Europa over het strategische gebied bij te leggen.
13 uur geleden