Spoeddebat Europees Parlement over geweld Amsterdam
BRUSSEL (ANP) - Op verzoek van de Nederlandse Europarlementariër Bert-Jan Ruissen (SGP) houdt het Europees Parlement woensdag een spoeddebat over het geweld rondom de voetbalwedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv in de nacht van donderdag op vrijdag. Ruissen vroeg het debat vrijdag aan en heeft inmiddels de steun van alle fracties in het Europees Parlement gekregen, zegt een woordvoerder van Ruissen.
Het debat heeft de naam "betreurenswaardige escalatie van geweld rond de voetbalwedstrijd in Nederland en de onaanvaardbare aanvallen op Israëlische voetbalfans" gekregen.
"Europa raakt steeds meer in de greep van extremistisch geweld en Jodenhaat. Dit moet zo snel mogelijk stoppen", zegt Ruissen in een schriftelijke verklaring.
Hij roept het Europees Parlement op de "schandalige gebeurtenissen" te veroordelen. Nederland moet wat hem betreft de daders straffen. "Geen enkele vorm van antisemitisme, ook niet verhuld als demonstratie, mag worden geduld."
Meer uit Binnenland
DRIEBERGEN (ANP) - De politie heeft dinsdag drie mensen opgepakt en dertig websites offline gehaald. Het trio wordt verdacht van het opzettelijk verkopen van schadelijke producten, die tot de dood van drie mensen hebben geleid. De pillen zagen eruit als oxycodon, maar bevatten zeer schadelijke nitazenen. Dat meldt de politie donderdag. Ze laat weten een cruciale schakel uit een crimineel netwerk te hebben gehaald.
26 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft nog steeds geen "actief misbruik" waargenomen van het lek in de programmeertaal PHP. Dat zei directeur Matthijs van Amelsfort van het NCSC woensdagavond bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.
15 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.
17 uur geleden