Spitsen Braken en Venema helpen VVV-Venlo aan zege op Willem II
VENLO (ANP) - VVV-Venlo heeft het thuisduel met Willem II in de eerste ronde van de play-offs om promotie naar de Eredivisie gewonnen (3-2). Aanvallers Sven Braken en Nick Venema vertolkten een hoofdrol bij de winnende ploeg. Braken scoorde tweemaal en gaf een assist. Venema trof eenmaal doel en bereidde een treffer voor.
Willem II leek bijna een helft lang op weg naar een eenvoudige zege. Jizz Hornkamp opende in de 13e minuut de score en tekende in de 36e minuut ook voor de 0-2. VVV kwam in de 41e minuut bij toeval op 1-2. Braken kreeg de treffer op zijn naam. De spits verlengde zonder dat hij er aanvankelijk erg in had een inzet van Venema tot achter doelman Joshua Smits van de bezoekers.
Het ontbrak VVV ook niet aan geluk bij de gelijkmaker. Braken benutte een strafschop nadat Pol Llonch de bal ongelukkig op een hand had gekregen. Venema schoot de thuisploeg uit Venlo in de 65e minuut ook op voorsprong, op aangeven van Braken.
Beide ploegen treffen elkaar zaterdag voor de return voor een plaats in de halve finales van de play-offs voor promotie naar de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
6 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
9 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
12 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
12 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
17 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
1 dag geleden