Spitsen Braken en Venema helpen VVV-Venlo aan zege op Willem II
VENLO (ANP) - VVV-Venlo heeft het thuisduel met Willem II in de eerste ronde van de play-offs om promotie naar de Eredivisie gewonnen (3-2). Aanvallers Sven Braken en Nick Venema vertolkten een hoofdrol bij de winnende ploeg. Braken scoorde tweemaal en gaf een assist. Venema trof eenmaal doel en bereidde een treffer voor.
Willem II leek bijna een helft lang op weg naar een eenvoudige zege. Jizz Hornkamp opende in de 13e minuut de score en tekende in de 36e minuut ook voor de 0-2. VVV kwam in de 41e minuut bij toeval op 1-2. Braken kreeg de treffer op zijn naam. De spits verlengde zonder dat hij er aanvankelijk erg in had een inzet van Venema tot achter doelman Joshua Smits van de bezoekers.
Het ontbrak VVV ook niet aan geluk bij de gelijkmaker. Braken benutte een strafschop nadat Pol Llonch de bal ongelukkig op een hand had gekregen. Venema schoot de thuisploeg uit Venlo in de 65e minuut ook op voorsprong, op aangeven van Braken.
Beide ploegen treffen elkaar zaterdag voor de return voor een plaats in de halve finales van de play-offs voor promotie naar de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
38 minuten geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
1 uur geledenORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.
2 uur geledenVENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Andrew Robertson zet zijn loopbaan voort bij Tottenham Hotspur. Dat hebben de Spurs gemeld. De 32-jarige verdediger, die met Schotland deelneemt aan het WK, komt transfervrij over van Liverpool. In Londen wordt hij ploeggenoot van Xavi Simons en Micky van de Ven.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
5 uur geleden