Spits Weghorst voelt dat basisplaats bij Oranje dichterbij komt
WOLFSBURG (ANP) - Wout Weghorst voelt dat hij steeds dichter bij een basisplaats in Oranje komt. "Ik denk dat ik de kwaliteiten heb om het Nederlands elftal beter te maken", zei de spits op een persconferentie in de perskamer van zijn oude club VfL Wolfsburg. "Ik zie de schoonheid van invallen en scoren, maar ik zie mezelf natuurlijk het liefst in de basis. Ik ben ervan overtuigd dat ik hier belangrijk kan zijn."
De 31-jarige Weghorst is van alle spelers van het Nederlands elftal het populairst bij het aanwezige Oranjelegioen in Duitsland. De invaller stond 137 seconden op het veld toen hij het winnende doelpunt in het eerste EK-duel met Polen maakte (2-1). Bij een gelijke stand tegen de Fransen smeekten driekwart van de supporters in het Leipzig Stadium succesvol om een invalbeurt voor de spits, maar dit keer kwam hij niet tot scoren.
Shirts van het Nederlands elftal met de naam van Weghorst waren de afgelopen weken niet aan te slepen. En als Oranje het veld opkomt voor de warming-up van een EK-duel dan galmt eerst de naam van de spits van Burnley door het stadion. "Natuurlijk geven al die dingen mij een boost", erkende Weghorst. "Die waardering maakt mij trots. Dat geeft mij energie en waardering. Het is mooi om voldoening te krijgen in iets wat je het liefste doet."
Klaarstaan
Weghorst, tot dusver goed voor twaalf doelpunten in 35 interlands, was afgelopen zondag niet alleen belangrijk tegen Polen. Hij scoorde tweemaal in de slotfase van de uiteindelijk na strafschoppen verloren kwartfinale tegen Argentinië op het WK in Qatar. Ook tekende hij voor de winnende treffer in beide duels met Ierland (1-0, 1-2) in de kwalificatie voor de Europese eindronde in Duitsland.
Ronald Koeman heeft Weghorst voor het EK verteld dat Memphis Depay zijn eerste keus voor de positie centraal in de aanval is, maar tot blijdschap van de bondscoach legt de spits die nog een seizoen onder contract staan bij Burnley zich daar niet bij neer. "Je kunt in teleurstelling blijven hangen of er alles aan doen om te laten zien dat je heel belangrijk kunt zijn. Dat laatste doet Wout", zei Koeman na de zwaarbevochten zege op de Polen.
Depay maakte een redelijke indruk tijdens de laatste oefenduels met Canada en IJsland voor het EK. Tegen Polen kreeg hij in de tweede helft steeds meer moeite. Vooral door balverlies viel Depay tegen Frankrijk op. Oostenrijk is dinsdag de laatste tegenstander van Oranje in de groepsfase van het EK. Het lijkt erop dat Koeman vasthoudt aan Depay als spits. "Maar ik moet zorgen dat ik klaar ben als ik speeltijd krijg", zei Weghorst.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Denny Landzaat is per direct toegevoegd aan de technische staf van het eerste elftal van Ajax. Dat maakte de Amsterdamse club bekend. De 49-jarige oud-international stond maandag als assistent van interim-trainer Fred Grim al op het trainingsveld.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Noorwegen heeft met een 4-1-zege op Italië kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar definitief op zak. De Noren sluiten de kwalificatiegroep zonder puntenverlies af met 24 punten, 6 meer dan de Italianen. Die moeten via de play-offs een ticket voor het WK proberen te veroveren.
14 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Door een 2-0-zege op IJsland maakt Oekraïne nog kans op deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Oleksandr Zoebkov en Oleksiy Goetsoelyak bezorgden hun vaderland de benodigde zege op de IJslanders in een rechtstreeks duel om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie achter Frankrijk.
19 uur geledenTIRANA (ANP) - Engeland heeft ook de achtste en laatste wedstrijd in de kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar gewonnen. In hoofdstad Tirana wonnen de Engelsen met 2-0 van Albanië door twee treffers van aanvoerder Harry Kane.
20 uur geledenBREDA (ANP) - Hoewel het beroep van NAC tegen de schorsing van Lewis Holtby afgelopen vrijdag door de tuchtcommissie werd afgewezen, gaat de Bredase club alsnog niet akkoord met het oordeel. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de Duitse middenvelder uitgesloten voor drie wedstrijden, waarvan één duel voorwaardelijk. NAC vindt de schorsing buitenproportioneel en tekent opnieuw schriftelijk beroep aan.
20 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - AZ-spits Troy Parrott heeft ervoor gezorgd dat Ierland zich in maart via de play-offs alsnog kan plaatsen voor het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van volgend jaar. In een rechtstreeks duel met Hongarije om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie bogen de Ieren in Boedapest een 2-1-achterstand om in een 3-2-overwinning. Parrott maakte alle drie de treffers, de laatste diep in de extra tijd.
22 uur geledenPORTO (ANP) - Portugal doet mee aan het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Roberto Martínez won zondag in Estádio do Dragão met 9-1 van Armenië. Portugal verzekerde zich door de overwinning in Porto van de winst van Groep F en plaatste zich rechtstreeks voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Ierland gaat als tweede van de groep naar de play-offs.
23 uur geleden