Spits Weghorst voelt dat basisplaats bij Oranje dichterbij komt
WOLFSBURG (ANP) - Wout Weghorst voelt dat hij steeds dichter bij een basisplaats in Oranje komt. "Ik denk dat ik de kwaliteiten heb om het Nederlands elftal beter te maken", zei de spits op een persconferentie in de perskamer van zijn oude club VfL Wolfsburg. "Ik zie de schoonheid van invallen en scoren, maar ik zie mezelf natuurlijk het liefst in de basis. Ik ben ervan overtuigd dat ik hier belangrijk kan zijn."
De 31-jarige Weghorst is van alle spelers van het Nederlands elftal het populairst bij het aanwezige Oranjelegioen in Duitsland. De invaller stond 137 seconden op het veld toen hij het winnende doelpunt in het eerste EK-duel met Polen maakte (2-1). Bij een gelijke stand tegen de Fransen smeekten driekwart van de supporters in het Leipzig Stadium succesvol om een invalbeurt voor de spits, maar dit keer kwam hij niet tot scoren.
Shirts van het Nederlands elftal met de naam van Weghorst waren de afgelopen weken niet aan te slepen. En als Oranje het veld opkomt voor de warming-up van een EK-duel dan galmt eerst de naam van de spits van Burnley door het stadion. "Natuurlijk geven al die dingen mij een boost", erkende Weghorst. "Die waardering maakt mij trots. Dat geeft mij energie en waardering. Het is mooi om voldoening te krijgen in iets wat je het liefste doet."
Klaarstaan
Weghorst, tot dusver goed voor twaalf doelpunten in 35 interlands, was afgelopen zondag niet alleen belangrijk tegen Polen. Hij scoorde tweemaal in de slotfase van de uiteindelijk na strafschoppen verloren kwartfinale tegen Argentinië op het WK in Qatar. Ook tekende hij voor de winnende treffer in beide duels met Ierland (1-0, 1-2) in de kwalificatie voor de Europese eindronde in Duitsland.
Ronald Koeman heeft Weghorst voor het EK verteld dat Memphis Depay zijn eerste keus voor de positie centraal in de aanval is, maar tot blijdschap van de bondscoach legt de spits die nog een seizoen onder contract staan bij Burnley zich daar niet bij neer. "Je kunt in teleurstelling blijven hangen of er alles aan doen om te laten zien dat je heel belangrijk kunt zijn. Dat laatste doet Wout", zei Koeman na de zwaarbevochten zege op de Polen.
Depay maakte een redelijke indruk tijdens de laatste oefenduels met Canada en IJsland voor het EK. Tegen Polen kreeg hij in de tweede helft steeds meer moeite. Vooral door balverlies viel Depay tegen Frankrijk op. Oostenrijk is dinsdag de laatste tegenstander van Oranje in de groepsfase van het EK. Het lijkt erop dat Koeman vasthoudt aan Depay als spits. "Maar ik moet zorgen dat ik klaar ben als ik speeltijd krijg", zei Weghorst.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIÁN (ANP) - Justin Kluivert is opnieuw van waarde geweest voor Bournemouth. De 27-jarige Nederlandse aanvaller opende in de uitwedstrijd in de Europa League tegen Real Sociedad in de elfde minuut de score. Bournemouth won het duel met 2-1.
7 uur geledenTURIJN (ANP) - NEC heeft weinig plezier beleefd aan de start van het hoofdtoernooi van de Europa League. De Nijmegenaren gingen in Turijn kansloos onderuit tegen Juventus: 5-0. Bij rust was de stand al 3-0 voor de nummer 6 uit de Italiaanse voetbalcompetitie van vorig seizoen. NEC eindigde zelf als derde in de Eredivisie.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City staat in de vierde ronde van de League Cup. De titelhouder was veel te sterk voor Norwich City, dat in Engeland op het tweede niveau speelt. Het werd 5-0.
7 uur geledenFAYETTEVILLE (ANP/AFP) - PSV'ers Sergiño Dest en Ricardo Pepi zijn door voetbalbondscoach Mauricio Pochettino opgenomen in de Amerikaanse selectie voor de komende vier oefenwedstrijden tegen Peru, Chili, Mexico en Canada. Ten opzichte van het voorbije wereldkampioenschap, waar de Amerikanen in eigen land in de achtste finales door België werden uitgeschakeld, zijn nog dertien spelers over.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - De Engelse voetbalbond (FA) heeft een brief gestuurd aan wereldvoetbalbond FIFA met het verzoek om alle documenten rondom het veelbesproken en inmiddels ingetrokken investeringsplan rond het WK vrij te geven. Dat meldt de BBC. Ook wil de FA een schriftelijke verklaring voor de ingetrokken schorsing van de Amerikaanse voetballer Folarin Balogun tijdens het afgelopen WK.
12 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbondscoach Mohamed Ouahbi zegt dat Sofyan Amrabat bedankt heeft voor het Marokkaanse elftal omdat hij vindt dat hij te weinig speeltijd krijgt. Dat zei hij tijdens een persconferentie waar hij zijn selectie bekendmaakte voor de kwalificatiewedstrijden voor de Afrika Cup tegen Gabon en Lesotho en het oefenduel met Ghana.
13 uur geledenRABAT (ANP) - Ajacied Abdellah Ouazane is voor het eerst opgeroepen voor het nationale elftal van Marokko. De 17-jarige geboren Amsterdammer hoort bij de selectie voor de kwalificatiewedstrijden voor de Afrika Cup tegen Gabon en Lesotho en het oefenduel met Ghana van de komende weken.
17 uur geleden