Spits Weghorst voelt dat basisplaats bij Oranje dichterbij komt
WOLFSBURG (ANP) - Wout Weghorst voelt dat hij steeds dichter bij een basisplaats in Oranje komt. "Ik denk dat ik de kwaliteiten heb om het Nederlands elftal beter te maken", zei de spits op een persconferentie in de perskamer van zijn oude club VfL Wolfsburg. "Ik zie de schoonheid van invallen en scoren, maar ik zie mezelf natuurlijk het liefst in de basis. Ik ben ervan overtuigd dat ik hier belangrijk kan zijn."
De 31-jarige Weghorst is van alle spelers van het Nederlands elftal het populairst bij het aanwezige Oranjelegioen in Duitsland. De invaller stond 137 seconden op het veld toen hij het winnende doelpunt in het eerste EK-duel met Polen maakte (2-1). Bij een gelijke stand tegen de Fransen smeekten driekwart van de supporters in het Leipzig Stadium succesvol om een invalbeurt voor de spits, maar dit keer kwam hij niet tot scoren.
Shirts van het Nederlands elftal met de naam van Weghorst waren de afgelopen weken niet aan te slepen. En als Oranje het veld opkomt voor de warming-up van een EK-duel dan galmt eerst de naam van de spits van Burnley door het stadion. "Natuurlijk geven al die dingen mij een boost", erkende Weghorst. "Die waardering maakt mij trots. Dat geeft mij energie en waardering. Het is mooi om voldoening te krijgen in iets wat je het liefste doet."
Klaarstaan
Weghorst, tot dusver goed voor twaalf doelpunten in 35 interlands, was afgelopen zondag niet alleen belangrijk tegen Polen. Hij scoorde tweemaal in de slotfase van de uiteindelijk na strafschoppen verloren kwartfinale tegen Argentinië op het WK in Qatar. Ook tekende hij voor de winnende treffer in beide duels met Ierland (1-0, 1-2) in de kwalificatie voor de Europese eindronde in Duitsland.
Ronald Koeman heeft Weghorst voor het EK verteld dat Memphis Depay zijn eerste keus voor de positie centraal in de aanval is, maar tot blijdschap van de bondscoach legt de spits die nog een seizoen onder contract staan bij Burnley zich daar niet bij neer. "Je kunt in teleurstelling blijven hangen of er alles aan doen om te laten zien dat je heel belangrijk kunt zijn. Dat laatste doet Wout", zei Koeman na de zwaarbevochten zege op de Polen.
Depay maakte een redelijke indruk tijdens de laatste oefenduels met Canada en IJsland voor het EK. Tegen Polen kreeg hij in de tweede helft steeds meer moeite. Vooral door balverlies viel Depay tegen Frankrijk op. Oostenrijk is dinsdag de laatste tegenstander van Oranje in de groepsfase van het EK. Het lijkt erop dat Koeman vasthoudt aan Depay als spits. "Maar ik moet zorgen dat ik klaar ben als ik speeltijd krijg", zei Weghorst.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
3 uur geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met Mo Salah als invaller een 2-0-zege geboekt op Brighton & Hove Albion. De Egyptenaar was door coach Arne Slot opnieuw niet in de basis opgenomen, een besluit dat de aanvaller eerder openlijk had bekritiseerd. Salah had met een assist een aandeel in de zege die tot stand kwam door twee doelpunten van Hugo Ekitike.
6 uur geleden