Spits Veerman debuteert met winnende treffer voor FC Utrecht
UTRECHT (ANP) - Henk Veerman is al in zijn eerste wedstrijd belangrijk voor FC Utrecht geweest. De spits, overgekomen van sc Heerenveen, maakte het winnende doelpunt in de thuiswedstrijd tegen SC Cambuur (3-2).
De 30-jarige Veerman begon op de bank, maar mocht al na een halfuur invallen. Trainer René Hake oordeelde dat FC Utrecht wel een extra aanvaller kon gebruiken. Erik Schouten had Cambuur binnen 13 minuten met zijn eerste treffers in de Eredivisie op voorsprong gezet (0-2). De aanvoerder sloeg tweemaal toe na een hoekschop.
Met Veerman in de gelederen had FC Utrecht slechts acht minuten nodig voor twee doelpunten. Anastasios Douvikas scoorde tweemaal op aangeven van Mimoun Mahi. Veerman tekende in de 64e minuut voor het winnende doelpunt, tot groot plezier van de zo'n 8.000 aanwezige toeschouwers. De spits werd als man van de wedstrijd verkozen.
Verdediger Willem Janssen van FC Utrecht speelde zijn 400e competitiewedstrijd in de Eredivisie. Peter Wisgerhof was op 1 december 2012 de laatste speler die deze mijlpaal bereikte.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn vrijdagavond voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De Eindhovenaren verzekerden zich in de voorlaatste speelronde van de Vrouwen Eredivisie van de titel door thuis met 2-0 van ADO Den Haag te winnen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorthy Mokio verkiest het nationale elftal van de Democratische Republiek Congo boven dat van België. Dat heeft de 18-jarige verdedigende middenvelder van Ajax vrijdag bekendgemaakt op sociale media. "Ik ben Congolees in hart en nieren", schrijft de in Gent geboren voetballer. "En het is onder deze kleuren dat ik het volgende hoofdstuk van mijn verhaal wil schrijven."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst en Owen Wijndal zijn hersteld van hun blessures en zijn zondag beschikbaar voor Ajax in het duel met FC Utrecht. Dat zegt trainer Óscar García in een bericht op de site van de Amsterdamers. Ook heeft Davy Klaassen weer meegetraind met de groep, maar de middenvelder is nog niet wedstrijdfit.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouaméni een boete van 500.000 euro opgelegd na hun opstootje van eerder deze week. Dat meldt de club op de website.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie heeft verrast gereageerd op de berichtgeving dat de club na het seizoen afscheid neemt van de Engelse aanvaller Raheem Sterling. "Ik ben gequoot, maar heb die mensen niet gesproken", zei Van Persie over de berichtgeving in The Telegraph.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan enkele weken niet beschikken over rechtsback Alphonso Davies. De Canadese verdediger heeft in de halve finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League een hamstringblessure opgelopen en mist in ieder geval de laatste twee competitiewedstrijden van de landskampioen tegen VfL Wolfsburg en 1. FC Köln.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV moet het in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie in het duel met Go Ahead Eagles doen zonder Ismael Saibari en Mauro Júnior. Dat vertelde trainer Peter Bosz in de persconferentie in de aanloop naar de wedstrijd van zondag (16.45 uur).
9 uur geleden