Spits Veerman debuteert met winnende treffer voor FC Utrecht
UTRECHT (ANP) - Henk Veerman is al in zijn eerste wedstrijd belangrijk voor FC Utrecht geweest. De spits, overgekomen van sc Heerenveen, maakte het winnende doelpunt in de thuiswedstrijd tegen SC Cambuur (3-2).
De 30-jarige Veerman begon op de bank, maar mocht al na een halfuur invallen. Trainer René Hake oordeelde dat FC Utrecht wel een extra aanvaller kon gebruiken. Erik Schouten had Cambuur binnen 13 minuten met zijn eerste treffers in de Eredivisie op voorsprong gezet (0-2). De aanvoerder sloeg tweemaal toe na een hoekschop.
Met Veerman in de gelederen had FC Utrecht slechts acht minuten nodig voor twee doelpunten. Anastasios Douvikas scoorde tweemaal op aangeven van Mimoun Mahi. Veerman tekende in de 64e minuut voor het winnende doelpunt, tot groot plezier van de zo'n 8.000 aanwezige toeschouwers. De spits werd als man van de wedstrijd verkozen.
Verdediger Willem Janssen van FC Utrecht speelde zijn 400e competitiewedstrijd in de Eredivisie. Peter Wisgerhof was op 1 december 2012 de laatste speler die deze mijlpaal bereikte.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
4 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
4 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
4 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
5 uur geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
8 uur geleden