Spits Veerman debuteert met winnende treffer voor FC Utrecht
UTRECHT (ANP) - Henk Veerman is al in zijn eerste wedstrijd belangrijk voor FC Utrecht geweest. De spits, overgekomen van sc Heerenveen, maakte het winnende doelpunt in de thuiswedstrijd tegen SC Cambuur (3-2).
De 30-jarige Veerman begon op de bank, maar mocht al na een halfuur invallen. Trainer René Hake oordeelde dat FC Utrecht wel een extra aanvaller kon gebruiken. Erik Schouten had Cambuur binnen 13 minuten met zijn eerste treffers in de Eredivisie op voorsprong gezet (0-2). De aanvoerder sloeg tweemaal toe na een hoekschop.
Met Veerman in de gelederen had FC Utrecht slechts acht minuten nodig voor twee doelpunten. Anastasios Douvikas scoorde tweemaal op aangeven van Mimoun Mahi. Veerman tekende in de 64e minuut voor het winnende doelpunt, tot groot plezier van de zo'n 8.000 aanwezige toeschouwers. De spits werd als man van de wedstrijd verkozen.
Verdediger Willem Janssen van FC Utrecht speelde zijn 400e competitiewedstrijd in de Eredivisie. Peter Wisgerhof was op 1 december 2012 de laatste speler die deze mijlpaal bereikte.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Spits Wout Weghorst is afgehaakt bij het Nederlands elftal. De 33-jarige Ajacied meldde zich al met lichte klachten in Zeist en blijkt niet fit genoeg om mee te doen in het WK-kwalificatieduel met Polen van vrijdag. Uit voorzorg had Strasbourg-spits Emmanuel Emegha zich al bij de selectie aangesloten.
21 minuten geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Wolverhampton Wanderers heeft Rob Edwards aangetrokken als nieuwe hoofdcoach. De voormalige voetballer van de Wolves is de opvolger van de eerder deze maand ontslagen Portugees Vítor Pereira en heeft een contract tot en met 2029 getekend.
42 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse nationale elftal wil de slachtoffers van de terreuraanslagen in Parijs van 2015 herdenken. Dat zei aanvoerder Kylian Mbappé in aanloop naar het WK-kwalificatieduel van Les Bleus met Oekraïne van donderdag.
53 minuten geledenMAINZ (ANP/DPA) - Mainz 05 is in het ongelijk gesteld in de afwikkeling van het ontslag van voetballer Anwar el Ghazi. De club uit de Bundesliga moet de in 2023 ontslagen speler van de rechtbank nog achterstallig salaris betalen. Volgens de rechter gaat de vrijheid van meningsuiting in deze zaak voor de belangen van de werkgever.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Voormalig voorzitter van de Spaanse voetbalbond Luis Rubiales vindt dat hij slachtoffer is geworden van "een complot van extreemlinks". In de Spaanse talkshow El Chiringuito hield de voor seksueel misbruik veroordeelde ex-bondsvoorzitter dinsdagavond vol dat hij onschuldig is.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona-voorzitter Joan Laporta noemt het "onrealistisch" dat Lionel Messi als speler terugkeert naar de club. Dat heeft de voorzitter woensdag in een interview met Radio Catalunya gezegd.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts vertrekt na dit seizoen bij AZ, meldt de club. De directeur voetbalzaken is dan ruim tien jaar en elf seizoenen eindverantwoordelijk geweest voor de voetbaltechnische zaken van de Eredivisieclub uit Alkmaar.
5 uur geleden