Spits Pepi helpt PSV met twee treffers aan uitzege op Willem II
TILBURG (ANP) - Ricardo Pepi heeft PSV aan een uitzege op Willem II geholpen. De spits uit de Verenigde Staten kreeg de voorkeur boven Luuk de Jong en scoorde tweemaal in Tilburg (0-2). Daardoor is de lijstaanvoerder uit Eindhoven ook na zeven speelronden nog zonder puntenverlies in de Eredivisie.
PSV hoefde zich niet bovenmatig in te spannen tegen Willem II. Toch verliep de wedstrijd niet helemaal naar wens voor de bezoekers. Joey Veerman raakte halverwege de tweede helft geblesseerd. De middenvelder heeft waarschijnlijk een liesblessure opgelopen. PSV ontvangt dinsdag Sporting Portugal in de Champions League, na een nederlaag van bijna twee weken geleden tegen Juventus (3-1).
Trainer Peter Bosz wijzigde zijn basisformatie op een aantal posities. Luuk de Jong, Johan Bakayoko en Noa Lang verschenen drie dagen voor het thuisduel met Sporting Portugal in de Champions League niet aan de aftrap. Ricardo Pepi was in Tilburg de spits van de kampioen. De 35-jarige Ivan Perisic, vaak linksbuiten, debuteerde op 35-jarige leeftijd als rechtsbuiten in de Eredivisie.
Weinig kansen
PSV had 75 procent van de tijd in de eerste helft balbezit, maar dat leverde weinig kansen op. Malik Tillman was dicht bij de openingstreffer en Perisic schoot rakelings naast. Willem II beperkte zich vooral tot verdedigen, maar had met Cisse Sandra wel een opvallende speler. De Belg schoot na een halve minuut in het zijnet en was ook dicht bij een doelpunt met een kopbal. Doelman Walter Benítez kreeg nog net een hand tegen zijn inzet.
PSV speelde voor rust in een te laag tempo om Willem II veelvuldig in de problemen te brengen. Creatieve spelers als Joey Veerman en Olivier Boscagli leden vaker balverlies dan hun trainer Bosz gewend is. Met Lang en Rick Karsdorp voor Tillman en Mauro Júnior kwam PSV na rust snel op voorsprong. Pepi bekroonde in de 49e minuut zijn basisplaats met een rake kopbal, na een zorgvuldig genomen vrije trap van Veerman. De spits trof in de 64e minuut op aangeven van rechtsback Karsdorp opnieuw doel (0-2). Trainer Bosz liet ook Ismael Saibari, Isaac Babadi en Bakayoko nog invallen bij PSV. De Jong hoefde niet in actie te komen.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.
18 uur geledenGDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.
19 uur geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
20 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
23 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
1 dag geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
1 dag geleden