Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spits Pepi helpt PSV met twee treffers aan uitzege op Willem II

Spits Pepi helpt PSV met twee treffers aan uitzege op Willem II

TILBURG (ANP) - Ricardo Pepi heeft PSV aan een uitzege op Willem II geholpen. De spits uit de Verenigde Staten kreeg de voorkeur boven Luuk de Jong en scoorde tweemaal in Tilburg (0-2). Daardoor is de lijstaanvoerder uit Eindhoven ook na zeven speelronden nog zonder puntenverlies in de Eredivisie.

PSV hoefde zich niet bovenmatig in te spannen tegen Willem II. Toch verliep de wedstrijd niet helemaal naar wens voor de bezoekers. Joey Veerman raakte halverwege de tweede helft geblesseerd. De middenvelder heeft waarschijnlijk een liesblessure opgelopen. PSV ontvangt dinsdag Sporting Portugal in de Champions League, na een nederlaag van bijna twee weken geleden tegen Juventus (3-1).

Trainer Peter Bosz wijzigde zijn basisformatie op een aantal posities. Luuk de Jong, Johan Bakayoko en Noa Lang verschenen drie dagen voor het thuisduel met Sporting Portugal in de Champions League niet aan de aftrap. Ricardo Pepi was in Tilburg de spits van de kampioen. De 35-jarige Ivan Perisic, vaak linksbuiten, debuteerde op 35-jarige leeftijd als rechtsbuiten in de Eredivisie.

Weinig kansen

PSV had 75 procent van de tijd in de eerste helft balbezit, maar dat leverde weinig kansen op. Malik Tillman was dicht bij de openingstreffer en Perisic schoot rakelings naast. Willem II beperkte zich vooral tot verdedigen, maar had met Cisse Sandra wel een opvallende speler. De Belg schoot na een halve minuut in het zijnet en was ook dicht bij een doelpunt met een kopbal. Doelman Walter Benítez kreeg nog net een hand tegen zijn inzet.

PSV speelde voor rust in een te laag tempo om Willem II veelvuldig in de problemen te brengen. Creatieve spelers als Joey Veerman en Olivier Boscagli leden vaker balverlies dan hun trainer Bosz gewend is. Met Lang en Rick Karsdorp voor Tillman en Mauro Júnior kwam PSV na rust snel op voorsprong. Pepi bekroonde in de 49e minuut zijn basisplaats met een rake kopbal, na een zorgvuldig genomen vrije trap van Veerman. De spits trof in de 64e minuut op aangeven van rechtsback Karsdorp opnieuw doel (0-2). Trainer Bosz liet ook Ismael Saibari, Isaac Babadi en Bakayoko nog invallen bij PSV. De Jong hoefde niet in actie te komen.

Meer uit Voetbal

Arsenal bereikt finale Champions League door zege op Atlético

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.

6 uur geleden
International Simons geopereerd aan rechterknie

LONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.

8 uur geleden
Willem II wint eerste duel met RKC Waalwijk in play-offs met 1-0

WAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.

8 uur geleden
NAC Breda accepteert uitspraak en ziet af van verdere procedures

BREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.

10 uur geleden
Bayern-coach Kompany op zijn hoede voor jong PSG

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.

11 uur geleden
Trainer Terzic volgt Valverde na dit seizoen op bij Athletic Club

BILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.

16 uur geleden
City zet titel op het spel met puntenverlies tegen Everton

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.

1 dag geleden