Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spits Pepi helpt PSV met twee treffers aan uitzege op Willem II

Spits Pepi helpt PSV met twee treffers aan uitzege op Willem II

TILBURG (ANP) - Ricardo Pepi heeft PSV aan een uitzege op Willem II geholpen. De spits uit de Verenigde Staten kreeg de voorkeur boven Luuk de Jong en scoorde tweemaal in Tilburg (0-2). Daardoor is de lijstaanvoerder uit Eindhoven ook na zeven speelronden nog zonder puntenverlies in de Eredivisie.

PSV hoefde zich niet bovenmatig in te spannen tegen Willem II. Toch verliep de wedstrijd niet helemaal naar wens voor de bezoekers. Joey Veerman raakte halverwege de tweede helft geblesseerd. De middenvelder heeft waarschijnlijk een liesblessure opgelopen. PSV ontvangt dinsdag Sporting Portugal in de Champions League, na een nederlaag van bijna twee weken geleden tegen Juventus (3-1).

Trainer Peter Bosz wijzigde zijn basisformatie op een aantal posities. Luuk de Jong, Johan Bakayoko en Noa Lang verschenen drie dagen voor het thuisduel met Sporting Portugal in de Champions League niet aan de aftrap. Ricardo Pepi was in Tilburg de spits van de kampioen. De 35-jarige Ivan Perisic, vaak linksbuiten, debuteerde op 35-jarige leeftijd als rechtsbuiten in de Eredivisie.

Weinig kansen

PSV had 75 procent van de tijd in de eerste helft balbezit, maar dat leverde weinig kansen op. Malik Tillman was dicht bij de openingstreffer en Perisic schoot rakelings naast. Willem II beperkte zich vooral tot verdedigen, maar had met Cisse Sandra wel een opvallende speler. De Belg schoot na een halve minuut in het zijnet en was ook dicht bij een doelpunt met een kopbal. Doelman Walter Benítez kreeg nog net een hand tegen zijn inzet.

PSV speelde voor rust in een te laag tempo om Willem II veelvuldig in de problemen te brengen. Creatieve spelers als Joey Veerman en Olivier Boscagli leden vaker balverlies dan hun trainer Bosz gewend is. Met Lang en Rick Karsdorp voor Tillman en Mauro Júnior kwam PSV na rust snel op voorsprong. Pepi bekroonde in de 49e minuut zijn basisplaats met een rake kopbal, na een zorgvuldig genomen vrije trap van Veerman. De spits trof in de 64e minuut op aangeven van rechtsback Karsdorp opnieuw doel (0-2). Trainer Bosz liet ook Ismael Saibari, Isaac Babadi en Bakayoko nog invallen bij PSV. De Jong hoefde niet in actie te komen.

Meer uit Voetbal

FIFA stuurt delegatie naar Mexico om veiligheid te beoordelen

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA stuurt een delegatie naar Mexico om onder meer de veiligheid te beoordelen voor het WK voetbal van komende zomer. Dat maakte de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bekend. Volgens de president zou de missie zich echter vooral richten op verkeers- en transportproblemen voor voetbalfans.

19 minuten geleden
Bayern zonder Ito en mogelijk Neuer in topduel met Dortmund

MÜNCHEN (ANP/AFP/DPA) - Koploper Bayern München kan zaterdag voor het topduel met Borussia Dortmund geen beroep doen op de geblesseerde verdediger Hiroki Ito. De Japanse international kampt met een hamstringblessure. Volgens mediaberichten is keeper Manuel Neuer ook niet afgereisd naar Dortmund.

2 uur geleden
Feyenoord-trainer Van Persie vindt kritiek op Sterling misplaatst

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vindt de kritiek op zijn nieuwste aanwinst Raheem Sterling misplaatst. De 82-voudig Engels international die transfervrij overkwam naar Rotterdam speelde zondag een half uur tegen Telstar. "Om hem zo af te branden op basis van zijn eerste half uur in dik een half jaar, vind ik heel misplaatst", zei Van Persie tijdens een persconferentie in aanloop naar het competitieduel met FC Twente. "Dan snap je er werkelijk waar helemaal niks van."

5 uur geleden
Malen loot met Roma Italiaans onderonsje tegen Bologna in EL

NYON (ANP) - Donyell Malen krijgt een Italiaans onderonsje in de achtste finale van de Europa League. De Oranje-international is met AS Roma gekoppeld aan Bologna. Bij Bologna treft hij zijn landgenoot Thijs Dallinga.

6 uur geleden
Salah-Eddine niet fit genoeg voor PSV - Heracles

EINDHOVEN (ANP) - Anass Salah-Eddine is niet fit genoeg om zaterdag met PSV in actie te komen tegen Heracles Almelo. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag tijdens een persconferentie. In het Champions League-duel met Newcastle United in januari viel de verdediger geblesseerd uit, kort nadat hij was teruggekeerd van de Afrika Cup.

6 uur geleden
Real Madrid - Manchester City en PSG - Chelsea in laatste 16 CL

NYON (ANP) - Real Madrid en Manchester City treffen elkaar in de achtste finale van de Champions League. De Spaanse recordwinnaar en de winnaar van 2023 uit Engeland speelden vorig jaar ook tegen elkaar in de knock-outfase van het toernooi. Toen won Real Madrid over twee wedstrijden met 6-3.

7 uur geleden
Frimpong keert terug bij Liverpool-selectie van trainer Slot

LIVERPOOL (ANP) - Jeremie Frimpong maakt weer deel uit van de selectie van Liverpool in aanloop naar het competitieduel met West Ham United. Dat zei trainer Arne Slot vrijdag tijdens een persconferentie. De Oranje-international was ongeveer een maand niet beschikbaar vanwege een hamstringblessure.

9 uur geleden