Spits Miedema wil weer 'volledig inzetbaar' zijn bij Oranje
MARBELLA (ANP) - Vivianne Miedema hoopt dat ze in de finaleronde van de Nations League weer volledig beschikbaar is voor het Nederlands elftal en het team weer een vleugje "magie" te geven. "In principe hoop ik 90 minuten te kunnen spelen in beide wedstrijden", zei de spits van Oranje tegen de NOS.
Nederland speelt vrijdag 23 februari de halve finale tegen Spanje in Sevilla, waar plaatsing voor de Olympische Spelen op het spel staat. Vijf dagen later is de finale of troostfinale in Heerenveen.
Miedema is hersteld van een zware kruisbandblessure. Ze speelt alweer een tijdje mee bij haar club Arsenal, maar nog niet de volle negentig minuten. "Ik voel me goed en heb veel gespeeld bij Arsenal, maar afgelopen week wel iets van een tegenslag gehad. Een kruisbandrevalidatie is nooit lineair; op het moment dat je meer gaat spelen, ga je reactie krijgen", zegt de 27-jarige topscorer van Oranje.
"Het is lastig voorspellen en dus bekijken we het van dag tot dag, maar ik heb het gevoel dat ik weer dicht tegen de oude 'Viv' aan zit en dat is fijn."
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.
43 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.
12 uur geleden