Spits Miedema wil weer 'volledig inzetbaar' zijn bij Oranje
MARBELLA (ANP) - Vivianne Miedema hoopt dat ze in de finaleronde van de Nations League weer volledig beschikbaar is voor het Nederlands elftal en het team weer een vleugje "magie" te geven. "In principe hoop ik 90 minuten te kunnen spelen in beide wedstrijden", zei de spits van Oranje tegen de NOS.
Nederland speelt vrijdag 23 februari de halve finale tegen Spanje in Sevilla, waar plaatsing voor de Olympische Spelen op het spel staat. Vijf dagen later is de finale of troostfinale in Heerenveen.
Miedema is hersteld van een zware kruisbandblessure. Ze speelt alweer een tijdje mee bij haar club Arsenal, maar nog niet de volle negentig minuten. "Ik voel me goed en heb veel gespeeld bij Arsenal, maar afgelopen week wel iets van een tegenslag gehad. Een kruisbandrevalidatie is nooit lineair; op het moment dat je meer gaat spelen, ga je reactie krijgen", zegt de 27-jarige topscorer van Oranje.
"Het is lastig voorspellen en dus bekijken we het van dag tot dag, maar ik heb het gevoel dat ik weer dicht tegen de oude 'Viv' aan zit en dat is fijn."
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
3 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
6 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
10 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
1 dag geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
1 dag geleden