Spits Miedema trots op veerkracht Oranje tegen Zweden
SHEFFIELD (ANP) - Vivianne Miedema was zaterdag trots op de veerkracht die de Nederlandse voetbalvrouwen toonden in de eerste wedstrijd van het EK tegen Zweden (1-1). Oranje stond halverwege met 1-0 achter en raakte in de eerste helft bovendien keepster Sari van Veenendaal en verdedigster Aniek Nouwen met blessures kwijt.
"Ik ben trots op het team, hoe we het omzetten", zei aanvalster Miedema tegen de NOS. "Zweden is een goed team. Dat je hier alsnog een punt haalt, is groots volgens mij. Nu moeten we ons focussen op de wedstrijd van woensdag tegen Portugal."
Miedema was niet verrast over de vechtlust in het team. "Ik denk dat we dat de vorige toernooien ook hebben laten zien. We kunnen samen toch dat stukje extra energie vinden. Volgens mij mogen we na deze wedstrijd heel erg trots zijn. Ik hoop dat Sari en Aniek in het ziekenhuis een goede uitslag krijgen. Het zijn twee meiden die eigenlijk altijd spelen."
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League verloren van VfB Stuttgart. In Deventer eindigde de wedstrijd in een 4-0-zege voor de Duitsers.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.
5 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.
5 uur geledenPRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.
7 uur geleden