Spits Miedema trots op veerkracht Oranje tegen Zweden
SHEFFIELD (ANP) - Vivianne Miedema was zaterdag trots op de veerkracht die de Nederlandse voetbalvrouwen toonden in de eerste wedstrijd van het EK tegen Zweden (1-1). Oranje stond halverwege met 1-0 achter en raakte in de eerste helft bovendien keepster Sari van Veenendaal en verdedigster Aniek Nouwen met blessures kwijt.
"Ik ben trots op het team, hoe we het omzetten", zei aanvalster Miedema tegen de NOS. "Zweden is een goed team. Dat je hier alsnog een punt haalt, is groots volgens mij. Nu moeten we ons focussen op de wedstrijd van woensdag tegen Portugal."
Miedema was niet verrast over de vechtlust in het team. "Ik denk dat we dat de vorige toernooien ook hebben laten zien. We kunnen samen toch dat stukje extra energie vinden. Volgens mij mogen we na deze wedstrijd heel erg trots zijn. Ik hoop dat Sari en Aniek in het ziekenhuis een goede uitslag krijgen. Het zijn twee meiden die eigenlijk altijd spelen."
Meer uit Voetbal
HENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.
43 minuten geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.
16 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).
17 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft tegen NAC Breda een belangrijke zege geboekt in de strijd tegen degradatie. De nummer 17 van de Eredivisie won met 3-0 van de concurrent, die één plaats hoger op de ranglijst staat. Telstar heeft 21 punten, 1 punt minder dan NAC.
17 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA stuurt een delegatie naar Mexico om onder meer de veiligheid te beoordelen voor het WK voetbal van komende zomer. Dat maakte de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bekend. Volgens de president zou de missie zich echter vooral richten op verkeers- en transportproblemen voor voetbalfans.
19 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP/DPA) - Koploper Bayern München kan zaterdag voor het topduel met Borussia Dortmund geen beroep doen op de geblesseerde verdediger Hiroki Ito. De Japanse international kampt met een hamstringblessure. Volgens mediaberichten is keeper Manuel Neuer ook niet afgereisd naar Dortmund.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vindt de kritiek op zijn nieuwste aanwinst Raheem Sterling misplaatst. De 82-voudig Engels international die transfervrij overkwam naar Rotterdam speelde zondag een half uur tegen Telstar. "Om hem zo af te branden op basis van zijn eerste half uur in dik een half jaar, vind ik heel misplaatst", zei Van Persie tijdens een persconferentie in aanloop naar het competitieduel met FC Twente. "Dan snap je er werkelijk waar helemaal niks van."
1 dag geleden