Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spits Miedema test als tweede speelster Oranje positief op corona

Spits Miedema test als tweede speelster Oranje positief op corona

LONDEN (ANP) - Aanvalster Vivianne Miedema heeft als tweede speelster van het Nederlands elftal op het Europees kampioenschap voetbal in Engeland positief getest op corona. Eerder overkwam dat al Jackie Groenen. Ook Miedema is in isolatie gegaan, zo meldt de KNVB. "Wanneer ze geen klachten meer heeft en negatief test, kan ze weer aansluiten bij de selectie."

Het is de derde grote tegenslag voor Nederland. Eerder haakte ook al keepster Sari van Veenendaal geblesseerd af. Zij komt definitief niet meer in actie op het EK. Aniek Nouwen, die evenals Van Veenendaal in het openingsduel met Zweden geblesseerd uitviel, is in elk geval voor de tweede wedstrijd van woensdag tegen Portugal nog niet beschikbaar. "Het gaat wel al beter, maar morgen komt nog te vroeg", zei bondscoach Mark Parsons op een persconferentie. "Over zondag kan ik nog niks zeggen. Dat bekijken we van dag tot dag." Zondag speelt Oranje het laatste groepsduel tegen Zwitserland.

Met Miedema mist Oranje "een belangrijke leider", aldus Parsons. "Ze kan mensen meenemen in de wedstrijd. Dat zullen we missen, maar andere spelers kunnen dat ook." Eerder viel met aanvoerster Van Veenendaal al iemand weg die leiding kon geven aan de ploeg. Parsons zegt al te hebben overlegd over wie dit nu moet gaan doen, maar wil nog niet zeggen wie dat wordt. "Dat gaan we eerst met het team en de speelster zelf bespreken."

"We moeten verder en we gaan verder", zei Parsons. "Dit is een grote klap en de volgende wedstrijd wordt opnieuw een uitdaging. Met Portugal treffen we een georganiseerde tegenstander. Vanavond gaan we alle details nog bespreken, maar morgen zullen we er klaar voor zijn." Parsons zei, na de tegenslagen van de afgelopen dagen, in zo'n korte tijd nog nooit zoveel pech te hebben gehad.

Het Nederlands elftal speelde het eerste duel in Engeland gelijk tegen Zweden.

Meer uit Voetbal

Ten Hag raakt niet in de war van mislukte start bij Leverkusen

RIO DE JANEIRO (ANP) - Trainer Erik ten Hag is niet in de war geraakt van zijn mislukte debuut bij Bayer Leverkusen. "Het resultaat ziet er slecht uit, maar resultaten van oefenduels interesseren me niet echt", vertelde hij na een ruime nederlaag tegen de hoogste jeugdploeg van Flamengo (5-1) aan verslaggevers in Rio de Janeiro. "We hadden nooit mogen verliezen, zeker niet met zo'n grote marge. Maar het was voor mij belangrijk om geen spelers te verliezen met blessures."

1 uur geleden
Wereldkampioen Spanje in kwartfinale EK na rust langs Zwitserland

BERN (ANP) - Spanje staat in de halve finales van het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. De regerend wereldkampioen schakelde in een uitverkocht stadion in Bern gastland Zwitserland uit: 2-0. De doelpunten vielen in de tweede helft. Spanje miste twee strafschoppen.

10 uur geleden
Ten Hag debuteert bij Bayer Leverkusen met ruime nederlaag

RIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Erik ten Hag heeft zijn eerste duel als trainer van Bayer Leverkusen ruim verloren. In Rio de Janeiro was Flamengo onder 20 met 5-1 te sterk.

11 uur geleden
FC Utrecht verliest oefenduel in aanloop naar Europese wedstrijd

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft een besloten oefenduel verloren. De ploeg van trainer Ron Jans verspeelde tegen Charleroi een voorsprong (1-2). Gjivai Zechiël maakte het doelpunt voor de ploeg uit de Domstad.

14 uur geleden
Oud-PSV'er Madueke bevestigt vertrek bij Chelsea

LONDEN (ANP/RTR) - Noni Madueke vertrekt bij Chelsea. De 23-jarige Brit maakt de overstap naar stadgenoot Arsenal. Dat bevestigen beide clubs.

15 uur geleden
FC Barcelona moet terugkeer in Camp Nou met maand uitstellen

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona moet wat langer wachten op een terugkeer in Camp Nou. De regerend Spaans landskampioen zou zondag 10 augustus in het gerenoveerde stadion de Joan Gamper Cup spelen, maar tegen die tijd zijn de vereiste vergunningen nog niet binnen.

16 uur geleden
Heracles Almelo haalt verdediger Van der Kust van Sparta

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft verdediger Djevencio van der Kust vastgelegd. De 24-jarige international van Suriname komt over van Sparta Rotterdam en tekende een contract voor drie seizoenen, met een optie voor een extra jaar.

17 uur geleden