Spits met bijna 1500 kilometer file
DEN HAAG (ANP) - Op het hoogtepunt van de donderdagavondspits stond er 1491 kilometer file, volgens de ANWB. Dat punt werd bereikt om 17.35 uur en maakt deze spits "verreweg de drukste spits van dit jaar en de derde drukste spits aller tijden", aldus een woordvoerder van de ANWB.
Bij de drukte speelde de regio Rotterdam een grote rol. Volgens de ANWB zorgde de afsluiting van de Ketheltunnel aan het begin van de middag voor zeker een paar honderd kilometer file extra.
Maar ook op wegen in Brabant was het met 400 kilometer druk, net als op snelwegen A2 en A27, die van noord naar zuid lopen. "Alle dagelijkse files waren langer dan anders."
Vanwege de start van het paasweekend werd donderdag al verwacht dat er vroeg files zouden ontstaan, onder meer door mensen die vertrekken voor een lang weekend weg. Daarbij heeft ook de regen bijgedragen aan de drukte en is de donderdagavondspits sowieso al de drukste van de week.
Meer uit Binnenland
SCHOONHOVEN (ANP) - Minister van Justitie en Veiligheid David van Weel zegt op X geïnformeerd te zijn door de politie over het neerschieten van een 36-jarige Iraniër in Schoonhoven donderdag. Volgens hem zijn verschillende autoriteiten alert en nemen die maatregelen.
33 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een vijfde verdachte aangehouden voor de explosie vorige week bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam. Het gaat om een 19-jarige man uit Tilburg, die donderdag in zijn woonplaats is gearresteerd. Zijn rol wordt onderzocht, meldt de politie.
1 uur geledenDOESBURG (ANP) - In de Gelderse gemeente Doesburg is de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen donderdag toch nog iets veranderd. De SP krijgt er een tweede zetel. Dat gaat ten koste van GroenLinks-PvdA. Die partij komt niet met drie mensen in de raad, maar met twee.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Lokale partijen zouden ook geld moeten krijgen voor hun werk, net als de plaatselijke afdelingen van landelijke partijen. Daarvoor pleit de Raad van Europa. Een betere vergoeding "zorgt voor een gelijker speelveld tussen partijen", stelt de organisatie daags na de gemeenteraadsverkiezingen in Nederland.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voormalig NRC-hoofdredacteur Peter Vandermeersch is door uitgever Mediahuis tijdelijk geschorst omdat hij kunstmatige intelligentie gebruikte voor het schrijven van nieuwsbrieven. Daarin stonden citaten die door AI waren verzonnen, bevestigt de journalist in een blog na berichtgeving hierover van NRC.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Joodse basisscholen en middelbare scholen in Amsterdam worden sinds enkele dagen extra beveiligd voordat ze opengaan, als ze open zijn en bij het uitgaan van de school. De gemeente laat dit donderdag weten. Aanleiding is de aanslag bij een joodse school in de hoofdstad vorige week.
2 uur geledenEPE (ANP) - De gemeente Epe wil dat een opvang voor asielzoekers wordt gesloten. Als de asielzoekers komende zaterdag nog in het Fletcher Hotel zitten, begint de Gelderse gemeente met de procedure om een dwangsom op te leggen. Over de hoogte van het bedrag meldt Epe nog niets.
2 uur geleden