Spits Lukaku voor het eerst sinds EK bij Belgische selectie
BRUSSEL (ANP) - Romelu Lukaku keert terug in de selectie van België voor de twee laatste wedstrijden in de Nations League. De spits van Napoli ontbrak sinds het EK, om zich te focussen op zijn integratie bij zijn nieuwe club. In een podcast gaf de 31-jarige spits aan dat "het vuur even niet brandt".
Ook Roméo Lavia viert zijn terugkeer, na een afwezigheid van meer dan anderhalf jaar wegens aanhoudend blessureleed. Club Brugge-revelatie Joaquin Seys is de enige debutant in de selectie. Kevin De Bruyne van Manchester City is er zoals aangekondigd niet bij en dat geldt ook voor Youri Tielemans. De middenvelder van Aston Villa kampt volgens de bondscoach met een kwetsuur aan een knie.
De Belgen spelen donderdag thuis tegen Italië en drie dagen later in Boedapest tegen Israël. De ploeg van bondscoach Domenico Tedesco heeft pas 4 punten. Italië heeft er 10 en Frankrijk 9. Daardoor lijken de Rode Duivels naast een plek in de kwartfinales te grijpen.
België kwam op het EK niet voorbij de achtste finales. Frankrijk was met 1-0 te sterk.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."
7 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
10 uur geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
14 uur geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
16 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
16 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
17 uur geleden