Spits Lukaku voor het eerst sinds EK bij Belgische selectie
BRUSSEL (ANP) - Romelu Lukaku keert terug in de selectie van België voor de twee laatste wedstrijden in de Nations League. De spits van Napoli ontbrak sinds het EK, om zich te focussen op zijn integratie bij zijn nieuwe club. In een podcast gaf de 31-jarige spits aan dat "het vuur even niet brandt".
Ook Roméo Lavia viert zijn terugkeer, na een afwezigheid van meer dan anderhalf jaar wegens aanhoudend blessureleed. Club Brugge-revelatie Joaquin Seys is de enige debutant in de selectie. Kevin De Bruyne van Manchester City is er zoals aangekondigd niet bij en dat geldt ook voor Youri Tielemans. De middenvelder van Aston Villa kampt volgens de bondscoach met een kwetsuur aan een knie.
De Belgen spelen donderdag thuis tegen Italië en drie dagen later in Boedapest tegen Israël. De ploeg van bondscoach Domenico Tedesco heeft pas 4 punten. Italië heeft er 10 en Frankrijk 9. Daardoor lijken de Rode Duivels naast een plek in de kwartfinales te grijpen.
België kwam op het EK niet voorbij de achtste finales. Frankrijk was met 1-0 te sterk.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
11 minuten geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
2 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
12 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
15 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
19 uur geleden