Spits Lukaku voor het eerst sinds EK bij Belgische selectie
BRUSSEL (ANP) - Romelu Lukaku keert terug in de selectie van België voor de twee laatste wedstrijden in de Nations League. De spits van Napoli ontbrak sinds het EK, om zich te focussen op zijn integratie bij zijn nieuwe club. In een podcast gaf de 31-jarige spits aan dat "het vuur even niet brandt".
Ook Roméo Lavia viert zijn terugkeer, na een afwezigheid van meer dan anderhalf jaar wegens aanhoudend blessureleed. Club Brugge-revelatie Joaquin Seys is de enige debutant in de selectie. Kevin De Bruyne van Manchester City is er zoals aangekondigd niet bij en dat geldt ook voor Youri Tielemans. De middenvelder van Aston Villa kampt volgens de bondscoach met een kwetsuur aan een knie.
De Belgen spelen donderdag thuis tegen Italië en drie dagen later in Boedapest tegen Israël. De ploeg van bondscoach Domenico Tedesco heeft pas 4 punten. Italië heeft er 10 en Frankrijk 9. Daardoor lijken de Rode Duivels naast een plek in de kwartfinales te grijpen.
België kwam op het EK niet voorbij de achtste finales. Frankrijk was met 1-0 te sterk.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
1 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
6 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
6 uur geleden