Spits Kramer helpt RKC aan zege op AZ
WAALWIJK (ANP) - Zonder veel bekende gezichten uit de laatste seizoenen is AZ het nieuwe voetbaljaar slecht begonnen. De nummer 3 van de vorige editie van de Eredivisie verloor het uitduel met RKC Waalwijk (1-0).
Michiel Kramer maakte vlak voor rust het enige doelpunt voor de thuisploeg. De openingstreffer kwam niet helemaal als een verrassing. Iliass Bel Hassani en Richard van der Venne waren voor het doelpunt van de ervaren spits ook al dichtbij de 1-0.
AZ opende nog wel aardig. Maar Zakaria Aboukhlal en Dani de Wit stonden buitenspel toen ze scoorden. Trainer Pascal Jansen wil dit seizoen ook zonder de vertrokken Myron Boadu, Calvin Stengs, Marco Bizot en Jonas Svensson in de top vier van de Eredivisie eindigen. Maar AZ werd pas gevaarlijk nadat Teun Koopmeiners en de van Willem II overgekomen Vangelis Pavlidis na een klein uur in het veld kwamen.
Koopmeiners was op de bank begonnen omdat hij nog steeds op een mooie transfer aast. Pavlidis miste drie kansen op de gelijkmaker. Bij AZ ontbrak ook de geblesseerde Owen Wijndal. Fredrik Midtsjø was ook onvoldoende fit maar viel nog wel in. Dani de Wit miste in blessuretijd nog een kans om AZ naar een gelijkspel te koppen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Bournemouth blijft in de race om een ticket voor Europees voetbal volgend seizoen. De club verstevigde met een uitzege op Fulham (0-1) de zesde positie in de Premier League.
12 minuten geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de derde plaats in de Bundesliga en daarmee een ticket voor de Champions League veiliggesteld. De ploeg van trainer Ole Werner won in eigen huis met 2-1 van St. Pauli, dat door de nederlaag moet vrezen voor degradatie.
1 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Pierre-Emerick Aubameyang is uit de selectie van Olympique Marseille gezet. De 36-jarige spits heeft volgens veel Franse media tijdens een trainingskamp een brandblusser leeggespoten over een slapend lid van de technische staf.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Reisorganisatie Corendon stopt na het WK van 2026 met het sponsoren van de nationale voetbalploeg van Curaçao. Topman Atilay Uslu was volgens veel media een groot voorstander van de terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. Hij belooft wel alle financiële verplichtingen tot en met het WK na te komen. "Ik ben een man van mijn woord", verklaarde hij aan de krant Èxtra.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft thuis niet kunnen winnen van Chelsea. Trainer Arne Slot moest in het duel op Anfield genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel. Gravenberch scoorde voor Liverpool.
3 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Mats Wieffer mist zaterdag de wedstrijd van Brighton & Hove Albion tegen Wolverhampton Wanderers. De Nederlander was een twijfelgeval, maar niet op tijd fit. Trainer Fabian Hürzeler liet in aanloop naar het duel in de Premier League weten dat hij een 'lichte enkelblessure' heeft.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Sterspeler Kylian Mbappé van Real Madrid lijkt voldoende hersteld van een spierblessure en kan mogelijk zondag zijn rentree maken in de klassieker tegen FC Barcelona. Dat meldde coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de Clásico, waarin de Catalaanse ploeg de Spaanse titel kan veiligstellen.
5 uur geleden