Spits Kramer helpt RKC aan zege op AZ
WAALWIJK (ANP) - Zonder veel bekende gezichten uit de laatste seizoenen is AZ het nieuwe voetbaljaar slecht begonnen. De nummer 3 van de vorige editie van de Eredivisie verloor het uitduel met RKC Waalwijk (1-0).
Michiel Kramer maakte vlak voor rust het enige doelpunt voor de thuisploeg. De openingstreffer kwam niet helemaal als een verrassing. Iliass Bel Hassani en Richard van der Venne waren voor het doelpunt van de ervaren spits ook al dichtbij de 1-0.
AZ opende nog wel aardig. Maar Zakaria Aboukhlal en Dani de Wit stonden buitenspel toen ze scoorden. Trainer Pascal Jansen wil dit seizoen ook zonder de vertrokken Myron Boadu, Calvin Stengs, Marco Bizot en Jonas Svensson in de top vier van de Eredivisie eindigen. Maar AZ werd pas gevaarlijk nadat Teun Koopmeiners en de van Willem II overgekomen Vangelis Pavlidis na een klein uur in het veld kwamen.
Koopmeiners was op de bank begonnen omdat hij nog steeds op een mooie transfer aast. Pavlidis miste drie kansen op de gelijkmaker. Bij AZ ontbrak ook de geblesseerde Owen Wijndal. Fredrik Midtsjø was ook onvoldoende fit maar viel nog wel in. Dani de Wit miste in blessuretijd nog een kans om AZ naar een gelijkspel te koppen.
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.
7 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.
9 uur geledenTORONTO (ANP/RTR) - Verdediger Alphonso Davies is na zijn hamstringblessure op tijd fit om met medegastland Canada mee te doen aan het WK voetbal. Bondscoach Jesse Marsch heeft de 25-jarige speler van Bayern München opgenomen in zijn definitieve selectie van 26 spelers, die weinig verrassingen kent. Andere bekende namen zijn aanvallers Jonathan David van het Italiaanse Juventus en Promise David van het Belgische Union.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Raheem Sterling is volgens de Britse krant The Sun opgepakt na een auto-ongeluk even ten zuidwesten van Londen donderdag. De 31-jarige Sterling, die de afgelopen maanden uitkwam voor Feyenoord, wordt verdacht van rijden onder invloed.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - Anthony Gordon verlaat Newcastle United voor FC Barcelona. De kampioen van Spanje betaalt volgens veel media maximaal 80 miljoen euro voor de aanvaller die zijn handtekening onder een vijfjarig contract heeft gezet.
23 uur geleden