Spits Kramer helpt RKC aan zege op AZ
WAALWIJK (ANP) - Zonder veel bekende gezichten uit de laatste seizoenen is AZ het nieuwe voetbaljaar slecht begonnen. De nummer 3 van de vorige editie van de Eredivisie verloor het uitduel met RKC Waalwijk (1-0).
Michiel Kramer maakte vlak voor rust het enige doelpunt voor de thuisploeg. De openingstreffer kwam niet helemaal als een verrassing. Iliass Bel Hassani en Richard van der Venne waren voor het doelpunt van de ervaren spits ook al dichtbij de 1-0.
AZ opende nog wel aardig. Maar Zakaria Aboukhlal en Dani de Wit stonden buitenspel toen ze scoorden. Trainer Pascal Jansen wil dit seizoen ook zonder de vertrokken Myron Boadu, Calvin Stengs, Marco Bizot en Jonas Svensson in de top vier van de Eredivisie eindigen. Maar AZ werd pas gevaarlijk nadat Teun Koopmeiners en de van Willem II overgekomen Vangelis Pavlidis na een klein uur in het veld kwamen.
Koopmeiners was op de bank begonnen omdat hij nog steeds op een mooie transfer aast. Pavlidis miste drie kansen op de gelijkmaker. Bij AZ ontbrak ook de geblesseerde Owen Wijndal. Fredrik Midtsjø was ook onvoldoende fit maar viel nog wel in. Dani de Wit miste in blessuretijd nog een kans om AZ naar een gelijkspel te koppen.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
6 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
7 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
8 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.
8 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft op bezoek bij Nottingham Forest, de nummer 17 van de Premier League, met 0-0 gelijkgespeeld. De koploper loopt daarmee 1 punt uit op de huidige nummer 2 Manchester City, dat eerder op zaterdag verloor van Manchester United. Aston Villa, dat net als City een achterstand van 7 punten heeft op Arsenal, komt zondag nog in actie.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim vindt dat Ajax onnodig punten heeft verspeeld tegen Go Ahead Eagles (2-2). "We hadden bij rust met 3-0 of 4-0 moeten voorstaan", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
8 uur geleden