Spits Kramer helpt RKC aan zege op AZ
WAALWIJK (ANP) - Zonder veel bekende gezichten uit de laatste seizoenen is AZ het nieuwe voetbaljaar slecht begonnen. De nummer 3 van de vorige editie van de Eredivisie verloor het uitduel met RKC Waalwijk (1-0).
Michiel Kramer maakte vlak voor rust het enige doelpunt voor de thuisploeg. De openingstreffer kwam niet helemaal als een verrassing. Iliass Bel Hassani en Richard van der Venne waren voor het doelpunt van de ervaren spits ook al dichtbij de 1-0.
AZ opende nog wel aardig. Maar Zakaria Aboukhlal en Dani de Wit stonden buitenspel toen ze scoorden. Trainer Pascal Jansen wil dit seizoen ook zonder de vertrokken Myron Boadu, Calvin Stengs, Marco Bizot en Jonas Svensson in de top vier van de Eredivisie eindigen. Maar AZ werd pas gevaarlijk nadat Teun Koopmeiners en de van Willem II overgekomen Vangelis Pavlidis na een klein uur in het veld kwamen.
Koopmeiners was op de bank begonnen omdat hij nog steeds op een mooie transfer aast. Pavlidis miste drie kansen op de gelijkmaker. Bij AZ ontbrak ook de geblesseerde Owen Wijndal. Fredrik Midtsjø was ook onvoldoende fit maar viel nog wel in. Dani de Wit miste in blessuretijd nog een kans om AZ naar een gelijkspel te koppen.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Wereldvoetbalbond FIFA houdt vol dat de bezoekerscijfers bij het WK kloppen, ondanks beelden van lege stoeltjes tijdens de tweede wedstrijd van het WK tussen Zuid-Korea en Tsjechië in Mexico afgelopen donderdag.
52 minuten geledenKANSAS CITY (ANP/RTR) - Het Engelse voetbalelftal is slachtoffer geworden van diefstal. Bij het team is materiaal voor de trainingen gestolen uit een transportbus.
1 uur geledenINGLEWOOD (ANP/RTR) - De overtuigende zege van de Verenigde Staten op Paraguay (4-1) is volgens bondscoach Mauricio Pochettino van de VS het resultaat van teamprestatie, meer dan van de klasse van individuele spelers.
2 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Frenkie de Jong kijkt met veel vertrouwen uit naar het WK dat voor het Nederlands elftal zondag begint met een wedstrijd tegen Japan in het Dallas Stadium. "We hebben goede spelers en zijn onvoorspelbaar", zegt hij. "We hebben snelheid en fysieke kracht, zijn goed aan de bal en kunnen snel counteren. Ook hebben we voldoende 'lengte' voor spelhervattingen."
4 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Frenkie de Jong verwacht dat aanvallend spel beloond wordt op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik heb het gevoel dat het voetbal weer de goede kant op gaat", stelt de middenvelder van Oranje.
4 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - De voetballers van de Verenigde Staten zijn met een klinkende zege aan het WK begonnen. De ploeg van bondscoach Mauricio Pochettino versloeg Paraguay (4-1) in het Los Angeles Stadium in Inglewood.
6 uur geledenROME (ANP) - Gianni Infantino heeft zich niet populair gemaakt bij de supporters van de nationale voetbalploeg van Italië. De voorzitter van de FIFA grapte tijdens een interview met het Braziliaanse tv-station CazéTV dat hij het deelnemersveld van het WK misschien maar moet uitbreiden. "Misschien kwalificeert Italië zich wel voor een WK met 64 teams, of misschien gaan we wel naar 228 teams", zei hij. De wereldvoetbalbond heeft overigens 211 leden.
9 uur geleden