Spits Kane wil vertrouwen krijgen uit EK-duel met Slovenië
BLANKENHAIN (ANP/RTR) - Harry Kane weet dat hij beter moet presteren op het EK in Duitsland, maar is niet in paniek. Dat zei de Engelse spits zondag bij een persconferentie. "Heb ik tot nu toe op mijn best gespeeld? Nee. Maar op het EK in 2021 en het WK daarna scoorde ik helemaal niet in de groepsfase, dus dat ene doelpunt is al een bonus."
Kane maakte tegen Denemarken een goal, maar er is verder weinig positivisme rondom het Engelse elftal. Dat won moeizaam van Servië en speelde gelijk tegen de Denen. De kritiek op het spel van de ploeg van bondscoach Gareth Southgate zwelt alsmaar aan.
"We moeten niet paniekerig gaan doen, maar juist kijken wat er beter kan. Nu spelen we niet zoals we willen, daarom is dinsdag belangrijk. Dan willen we met een goed gevoel de rest van het toernooi in", aldus Kane. Engeland treft dinsdag Slovenië in de laatste groepswedstrijd.
Hoofden leegmaken
Na het gelijkspel tegen Denemarken kreeg de Engelse selectie tijd om met familie door te brengen. "We hadden zeven uurtjes met de familie. Het was belangrijk om onze hoofden leeg te maken."
Engeland hoopt na decennia weer eens grote prijs te pakken. In 2021 bereikte het de finale in eigen land, maar toen bleek Italië te sterk.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/AFP) - De Spaanse sterspeelster Alèxia Putellas verlaat FC Barcelona na veertien seizoenen. De 32-jarige voetbalster speelde 507 wedstrijden voor de club en heeft het clubrecord met 232 doelpunten.
11 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat alleen de toekomstplannen voor de KNVB Campus in Zeist verder uitwerken. De voetbalbond meldt dat het uitwerken van een uitbreiding in Zeist de voorkeur heeft gekregen boven een mogelijke nieuwe campuslocatie in Almere.
11 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko gaat naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met de PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine. Bondscoach Mohamed Ouahbi heeft geen plek in de selectie voor Rayane Bounida (Ajax), Ismaël Baouf (Cambuur), Souffian El Karouani (FC Utrecht) en Oussama Targhalline (Feyenoord).
11 uur geledenZEIST (ANP) - Oranje-aanvoerster Dominique Janssen keert terug in de selectie van bondscoach Arjan Veurink voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Polen van komende maand. Naast Janssen keren ook Daniëlle van de Donk, Jackie Groenen, Kerstin Casparij en Caitlin Dijkstra terug van blessures, meldt de KNVB. Vivianne Miedema ontbreekt nog "vanwege een combinatie van factoren", aldus een woordvoerder van de voetbalbond.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Vitesse mag volgend seizoen deelnemen aan de eerste divisie en mag de voetbaljaargang 2026-2027 sowieso afmaken. Dat heeft de KNVB aan het ANP verzekerd. Dit vloeit voort uit een besluit van de algemene vergadering betaald voetbal (AVBV) om de voortgang van competities beter te waarborgen als er juridische procedures over het intrekken van licenties lopen. De licentie wordt in de toekomst pas ingetrokken nadat het dan lopende seizoen voorbij is.
15 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft Donyell Malen definitief overgenomen van Aston Villa. De 27-jarige international heeft in de Italiaanse hoofdstad een contract getekend tot 30 juni 2030.
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Assistent-trainer Pepijn Lijnders vertrekt na één seizoen bij Manchester City. Dat meldt de nummer 2 van de Premier League, nadat vorige week bekend was geworden dat trainer Pep Guardiola na tien seizoenen afscheid neemt van City.
15 uur geleden