Spits Kane denkt dat Duitsers door hem zwak hebben voor Engeland
GELSENKIRCHEN (ANP/RTR) - Spits Harry Kane van Engeland denkt dat de Duitse voetbalfans tijdens het EK anders naar zijn nationale elftal kijken sinds zijn transfer naar Bayern München. "Ik zeg niet dat ze willen dat Engeland wint, maar ik denk dat ze een zwak voor ons hebben nu ik hier ben. En dat is fantastisch", zei de topscorer van de Bundesliga van het afgelopen seizoen.
"De ontvangst die ik heb gehad sinds ik bij Bayern ben, is ongelooflijk geweest", verklaarde Kane, die toevoegde dat het arriveren voor het EK in Duitsland "een soort thuiskomen was". "Sinds ik in het hotel ben, is een deel van het personeel ook langsgekomen om hallo te zeggen."
Engeland en Duitsland hebben een langlopende rivaliteit op het voetbalveld. De Britten wonnen ten koste van (West-)Duitsland tijdens het WK van 1966 (4-2) hun enige titel op een groot toernooi.
Servië
Kane verruilde vorige zomer Tottenham Hotspur voor Bayern. De topscorer aller tijden van Engeland was met 36 doelpunten in 32 wedstrijden de meest trefzekere speler van de Bundesliga. In totaal was hij goed voor 44 treffers in alle competities. Bayern moest wel genoegen nemen met de derde plaats in de competitie.
Engeland speelt zondag in Gelsenkirchen zijn eerste wedstrijd tegen Servië. De finalist van het vorige EK neemt het in groep C verder op tegen Denemarken en Slovenië.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Gouden Bal wordt dit jaar voor het eerst in Londen uitgereikt. Dat is ter gelegenheid van de zeventigste editie van de trofee voor beste voetballer ter wereld, meldt de organisatie. De Engelsman Stanley Matthews won in 1956 als eerste de Gouden Bal.
9 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar moet de eerste groepswedstrijd van Brazilië op het wereldkampioenschap tegen Marokko naar alle waarschijnlijkheid aan zich voorbij laten gaan. Dat is duidelijk geworden na onderzoek van zijn kuitblessure.
10 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Dick Advocaat vindt het niet vreemd dat hij teruggekeerd is als bondscoach van Curaçao. "Fred Rutten is zelf opgestapt. Dus ik zou niet weten wat het probleem is", vertelde de Hagenaar op een persconferentie in Noordwijk, waar hij zich met zijn elftal voorbereidt op het komende WK.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond verwacht dat de FIFA een visum voor meerdere reizen naar de Verenigde Staten faciliteert voor het Iraanse nationale team in aanloop naar het WK. Dat zegt voorzitter Mehdi Taj in een video die donderdag door Iraanse media werd uitgezonden.
15 uur geledenTILBURG (ANP) - Finn Stam blijft bij Willem II voetballen. De naar de Eredivisie gepromoveerde Tilburgers nemen de 23-jarige verdediger definitief over van AZ. Stam kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor Willem II, dat de optie tot koop in het contract nu heeft gelicht.
15 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree als basisspeler van Corinthians gemaakt. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal verloor met zijn Braziliaanse werkgever in de Copa Libertadores van Platense: 0-2. Depay, die net hersteld is van een bovenbeenblessure, speelde alleen de eerste helft mee.
16 uur geledenBREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.
16 uur geleden