Spits Kane denkt dat Duitsers door hem zwak hebben voor Engeland
GELSENKIRCHEN (ANP/RTR) - Spits Harry Kane van Engeland denkt dat de Duitse voetbalfans tijdens het EK anders naar zijn nationale elftal kijken sinds zijn transfer naar Bayern München. "Ik zeg niet dat ze willen dat Engeland wint, maar ik denk dat ze een zwak voor ons hebben nu ik hier ben. En dat is fantastisch", zei de topscorer van de Bundesliga van het afgelopen seizoen.
"De ontvangst die ik heb gehad sinds ik bij Bayern ben, is ongelooflijk geweest", verklaarde Kane, die toevoegde dat het arriveren voor het EK in Duitsland "een soort thuiskomen was". "Sinds ik in het hotel ben, is een deel van het personeel ook langsgekomen om hallo te zeggen."
Engeland en Duitsland hebben een langlopende rivaliteit op het voetbalveld. De Britten wonnen ten koste van (West-)Duitsland tijdens het WK van 1966 (4-2) hun enige titel op een groot toernooi.
Servië
Kane verruilde vorige zomer Tottenham Hotspur voor Bayern. De topscorer aller tijden van Engeland was met 36 doelpunten in 32 wedstrijden de meest trefzekere speler van de Bundesliga. In totaal was hij goed voor 44 treffers in alle competities. Bayern moest wel genoegen nemen met de derde plaats in de competitie.
Engeland speelt zondag in Gelsenkirchen zijn eerste wedstrijd tegen Servië. De finalist van het vorige EK neemt het in groep C verder op tegen Denemarken en Slovenië.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft met Real Madrid een belangrijke overwinning behaald. Na nederlagen tegen Celta de Vigo (0-2) en Manchester City (1-2) wist de 'Koninklijke' in de Spaanse competitie wel te winnen bij Deportivo Alavés: 1-2. Alonso kon de overwinning goed gebruiken. Na een reeks mindere resultaten is er de nodige kritiek op de voormalige Spaanse international.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor de tweede keer dit seizoen punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper stond in eigen stadion tegen hekkensluiter FSV Mainz kort voor tijd zelfs op achterstand, maar wist er alsnog 2-2 van te maken.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie leed met Feyenoord in de uitwedstrijd tegen Ajax de zesde nederlaag (2-0) in acht duels. "Maar ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen" , zei hij. "Ik kan niet veel meer van ze vragen. Verliezen van Ajax doet wel extra pijn. Bij mij, bij mijn spelers en zeker ook bij onze fans."
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft goed presteren in de Premier League. Het elftal van trainer Pep Guardiola boekte bij Crystal Palace de vierde achtereenvolgende zege: 0-3. Manchester City houdt zo 2 punten achterstand op koploper Arsenal, dat zaterdag moeizaam won van hekkensluiter Wolverhampton Wanderers (2-1).
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen heeft genoten van het spel van Ajax in het thuisduel met Feyenoord (2-0). "Het was misschien niet de meest sprankelende wedstrijd, van beide kanten. Maar als je zo speelt, dan gaan hier weinig teams van ons winnen" , zei de aanvoerder tijdens een flashinterview vlak na de tweehonderdste editie van de klassieker. "Ik heb een echte ploeg gezien. Hard werken hoort erbij, dat is de basis. Als je zo met 2-0 wint en je voelt de hele sfeer hier, dan krijg ik kippenvel."
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de problemen van Feyenoord vergroot. De ploeg van interim-trainer Fred Grim bezorgde de bezoekers uit Rotterdam de zesde nederlaag in de laatste acht wedstrijden. Davy Klaassen en Jorthy Mokio maakten de doelpunten (2-0).
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles in de Eredivisie overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer John van den Brom was dankzij twee doelpunten van Sam Lammers met 2-0 te sterk voor de Deventenaren. De score had hoger uit kunnen vallen.
12 uur geleden