Spits Kane denkt dat Duitsers door hem zwak hebben voor Engeland
GELSENKIRCHEN (ANP/RTR) - Spits Harry Kane van Engeland denkt dat de Duitse voetbalfans tijdens het EK anders naar zijn nationale elftal kijken sinds zijn transfer naar Bayern München. "Ik zeg niet dat ze willen dat Engeland wint, maar ik denk dat ze een zwak voor ons hebben nu ik hier ben. En dat is fantastisch", zei de topscorer van de Bundesliga van het afgelopen seizoen.
"De ontvangst die ik heb gehad sinds ik bij Bayern ben, is ongelooflijk geweest", verklaarde Kane, die toevoegde dat het arriveren voor het EK in Duitsland "een soort thuiskomen was". "Sinds ik in het hotel ben, is een deel van het personeel ook langsgekomen om hallo te zeggen."
Engeland en Duitsland hebben een langlopende rivaliteit op het voetbalveld. De Britten wonnen ten koste van (West-)Duitsland tijdens het WK van 1966 (4-2) hun enige titel op een groot toernooi.
Servië
Kane verruilde vorige zomer Tottenham Hotspur voor Bayern. De topscorer aller tijden van Engeland was met 36 doelpunten in 32 wedstrijden de meest trefzekere speler van de Bundesliga. In totaal was hij goed voor 44 treffers in alle competities. Bayern moest wel genoegen nemen met de derde plaats in de competitie.
Engeland speelt zondag in Gelsenkirchen zijn eerste wedstrijd tegen Servië. De finalist van het vorige EK neemt het in groep C verder op tegen Denemarken en Slovenië.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
10 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
12 uur geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
17 uur geledenNAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
20 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
21 uur geleden