Spits Henk Veerman na ruim zeven jaar terug bij FC Volendam
VOLENDAM (ANP) - Henk Veerman keert na ruim zeven jaar terug bij FC Volendam. De 31-jarige spits komt over van FC Utrecht, waar Veerman na de komst deze zomer van Bas Dost weinig uitzicht meer had op speeltijd. De Noord-Hollander speelde aan het begin van zijn carrière al enkele jaren voor Volendam.
FC Utrecht nam Veerman afgelopen winter over van sc Heerenveen. De lange spits maakte in tien competitiewedstrijden één doelpunt. Veerman speelde twee periodes voor Heerenveen en kwam tussendoor uit voor de Duitse club FC St. Pauli.
Volendam promoveerde afgelopen seizoen naar de Eredivisie en speelt voor het eerst sinds 2009 weer op het hoogste niveau. "Welkom thuis", schrijft de club bij de aankondiging van de terugkeer van Veerman. De spits ondertekende een contract voor drie jaar. Hij maakte in zijn eerste periode in het oranje shirt 22 doelpunten in de eerste divisie. Halverwege het seizoen 2014-2015, waarin Veerman zestien keer scoorde voor Volendam, stapte hij over naar Heerenveen.
"Ik ben supertrots om hier weer te zijn", aldus Veerman. Met hem en Robert Mühren beschikt trainer Wim Jonk over twee erkende doelpuntenmakers. Mühren maakte afgelopen seizoen 29 doelpunten in de Keuken Kampioen Divisie voor Volendam.
Veerman is de eerste grote aanwinst van Volendam deze zomer. De club slaagde er al wel in om doelman Filip Stanković en middenvelder Gaetano Oristanio voor nog een jaar te huren van Internazionale.
Meer uit Voetbal
JEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.
13 uur geledenBAKOE (ANP) - Newcastle United heeft een zeer ruime zege geboekt in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Qarabag. De nummer 10 van Engeland won met 6-1 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. Anthony Gordon was nog voor rust goed voor vier doelpunten.
13 uur geledenZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino is "geschokt" en "bedroefd" door het vermeende racisme tegen Vinícius Júnior dinsdagavond in het Champions League-duel tussen Benfica en Real Madrid. Dat heeft de voorzitter van de FIFA in een verklaring aan het ANP laten weten. "Er is absoluut geen plaats voor racisme in onze sport en in de samenleving. Alle relevante belanghebbenden moeten actie ondernemen en de verantwoordelijken ter verantwoording roepen", aldus Infantino in een verklaring.
17 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.
19 uur geledenSEVILLA (ANP) - Matías Almeyda is woensdag voor zeven wedstrijden geschorst nadat hij afgelopen weekend een rode kaart kreeg bij het duel tussen Sevilla en Alavés (1-1). De Argentijnse coach van Sevilla werd weggestuurd, maar liep daarna boos het veld in om bezwaar te maken bij de scheidsrechter.
20 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.
22 uur geledenLISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
1 dag geleden