Spits Henk Veerman na ruim zeven jaar terug bij FC Volendam
VOLENDAM (ANP) - Henk Veerman keert na ruim zeven jaar terug bij FC Volendam. De 31-jarige spits komt over van FC Utrecht, waar Veerman na de komst deze zomer van Bas Dost weinig uitzicht meer had op speeltijd. De Noord-Hollander speelde aan het begin van zijn carrière al enkele jaren voor Volendam.
FC Utrecht nam Veerman afgelopen winter over van sc Heerenveen. De lange spits maakte in tien competitiewedstrijden één doelpunt. Veerman speelde twee periodes voor Heerenveen en kwam tussendoor uit voor de Duitse club FC St. Pauli.
Volendam promoveerde afgelopen seizoen naar de Eredivisie en speelt voor het eerst sinds 2009 weer op het hoogste niveau. "Welkom thuis", schrijft de club bij de aankondiging van de terugkeer van Veerman. De spits ondertekende een contract voor drie jaar. Hij maakte in zijn eerste periode in het oranje shirt 22 doelpunten in de eerste divisie. Halverwege het seizoen 2014-2015, waarin Veerman zestien keer scoorde voor Volendam, stapte hij over naar Heerenveen.
"Ik ben supertrots om hier weer te zijn", aldus Veerman. Met hem en Robert Mühren beschikt trainer Wim Jonk over twee erkende doelpuntenmakers. Mühren maakte afgelopen seizoen 29 doelpunten in de Keuken Kampioen Divisie voor Volendam.
Veerman is de eerste grote aanwinst van Volendam deze zomer. De club slaagde er al wel in om doelman Filip Stanković en middenvelder Gaetano Oristanio voor nog een jaar te huren van Internazionale.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Bram Nuytinck (35) keert terug in de selectie van NEC voor de Eredivisiewedstrijd tegen Heracles Almelo van zaterdag. De ervaren centrale verdediger scheurde zijn kruisband in april vorig jaar en is nu voldoende hersteld.
7 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan zondag in de Eredivisiewedstrijd tegen AZ hoogstwaarschijnlijk nog niet beschikken over de nieuwste aanwinsten Maher Carrizo, Oleksandr Zintsjenko en Maarten Paes. "Zij zijn op dit moment alle drie nog niet speelgerechtigd", zei Ajax-trainer Fred Grim vrijdag op een persconferentie.
3 uur geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.
12 uur geledenSEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.
12 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
22 uur geledenGIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
1 dag geleden