Spits Henk Veerman na ruim zeven jaar terug bij FC Volendam
VOLENDAM (ANP) - Henk Veerman keert na ruim zeven jaar terug bij FC Volendam. De 31-jarige spits komt over van FC Utrecht, waar Veerman na de komst deze zomer van Bas Dost weinig uitzicht meer had op speeltijd. De Noord-Hollander speelde aan het begin van zijn carrière al enkele jaren voor Volendam.
FC Utrecht nam Veerman afgelopen winter over van sc Heerenveen. De lange spits maakte in tien competitiewedstrijden één doelpunt. Veerman speelde twee periodes voor Heerenveen en kwam tussendoor uit voor de Duitse club FC St. Pauli.
Volendam promoveerde afgelopen seizoen naar de Eredivisie en speelt voor het eerst sinds 2009 weer op het hoogste niveau. "Welkom thuis", schrijft de club bij de aankondiging van de terugkeer van Veerman. De spits ondertekende een contract voor drie jaar. Hij maakte in zijn eerste periode in het oranje shirt 22 doelpunten in de eerste divisie. Halverwege het seizoen 2014-2015, waarin Veerman zestien keer scoorde voor Volendam, stapte hij over naar Heerenveen.
"Ik ben supertrots om hier weer te zijn", aldus Veerman. Met hem en Robert Mühren beschikt trainer Wim Jonk over twee erkende doelpuntenmakers. Mühren maakte afgelopen seizoen 29 doelpunten in de Keuken Kampioen Divisie voor Volendam.
Veerman is de eerste grote aanwinst van Volendam deze zomer. De club slaagde er al wel in om doelman Filip Stanković en middenvelder Gaetano Oristanio voor nog een jaar te huren van Internazionale.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
1 uur geledenAUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.
2 uur geledenAUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
2 uur geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
4 uur geledenNAPELS (ANP) - Internazionale is weer een stap dichter bij de titel in de Serie A. Concurrent en titelverdediger Napoli ging in het eigen Stadio Diego Armando Maradona met 2-0 onderuit tegen Lazio.
6 uur geleden