Spits Henk Veerman na ruim zeven jaar terug bij FC Volendam
VOLENDAM (ANP) - Henk Veerman keert na ruim zeven jaar terug bij FC Volendam. De 31-jarige spits komt over van FC Utrecht, waar Veerman na de komst deze zomer van Bas Dost weinig uitzicht meer had op speeltijd. De Noord-Hollander speelde aan het begin van zijn carrière al enkele jaren voor Volendam.
FC Utrecht nam Veerman afgelopen winter over van sc Heerenveen. De lange spits maakte in tien competitiewedstrijden één doelpunt. Veerman speelde twee periodes voor Heerenveen en kwam tussendoor uit voor de Duitse club FC St. Pauli.
Volendam promoveerde afgelopen seizoen naar de Eredivisie en speelt voor het eerst sinds 2009 weer op het hoogste niveau. "Welkom thuis", schrijft de club bij de aankondiging van de terugkeer van Veerman. De spits ondertekende een contract voor drie jaar. Hij maakte in zijn eerste periode in het oranje shirt 22 doelpunten in de eerste divisie. Halverwege het seizoen 2014-2015, waarin Veerman zestien keer scoorde voor Volendam, stapte hij over naar Heerenveen.
"Ik ben supertrots om hier weer te zijn", aldus Veerman. Met hem en Robert Mühren beschikt trainer Wim Jonk over twee erkende doelpuntenmakers. Mühren maakte afgelopen seizoen 29 doelpunten in de Keuken Kampioen Divisie voor Volendam.
Veerman is de eerste grote aanwinst van Volendam deze zomer. De club slaagde er al wel in om doelman Filip Stanković en middenvelder Gaetano Oristanio voor nog een jaar te huren van Internazionale.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.
12 minuten geledenLONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
2 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Sarina Wiegman krijgt de Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award. De 56-jarige bondscoach van Engeland zal de onderscheiding voor persoonlijkheden die van grote waarde zijn geweest voor het Nederlandse voetbal komende maandag ontvangen tijdens de Eredivisie Awards.
5 uur geledenRABAT (ANP) - Souffian El Karouani van FC Utrecht en Rayane Bounida van Ajax maken deel uit van de Marokkaanse voorselectie voor het komende wereldkampioenschap voetbal. De spelersgroep bestaat uit 28 man. De WK-selectie mag uit maximaal 26 spelers bestaan.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Volgens burgemeester Carola Schouten krijgt de Rotterdamse horeca voldoende ruime openingstijden tijdens het wereldkampioenschap voetbal. Kroegen mogen langer openblijven en vertoningen van wedstrijden in de late avond en nacht, zowel binnen als op pleinen en terrassen, zijn toegestaan. "De ondernemers dienen zich uiteraard wel aan de regels te houden en de vergunningen in orde te hebben", aldus de burgemeester.
5 uur geledenPRAAG (ANP) - PSV-doelman Matej Kovar maakt deel uit van de Tsjechische selectie voor het komende wereldkampioenschap. Lukas Hornicek (SC Braga) en Jindrich Stanek (Slavia Praag) zijn de andere twee keepers in de selectie, die nu nog uit 29 spelers bestaat. Daarvan moeten er nog drie voetballers afvallen.
6 uur geleden