Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spits Henk Veerman na ruim zeven jaar terug bij FC Volendam

Spits Henk Veerman na ruim zeven jaar terug bij FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Henk Veerman keert na ruim zeven jaar terug bij FC Volendam. De 31-jarige spits komt over van FC Utrecht, waar Veerman na de komst deze zomer van Bas Dost weinig uitzicht meer had op speeltijd. De Noord-Hollander speelde aan het begin van zijn carrière al enkele jaren voor Volendam.

FC Utrecht nam Veerman afgelopen winter over van sc Heerenveen. De lange spits maakte in tien competitiewedstrijden één doelpunt. Veerman speelde twee periodes voor Heerenveen en kwam tussendoor uit voor de Duitse club FC St. Pauli.

Volendam promoveerde afgelopen seizoen naar de Eredivisie en speelt voor het eerst sinds 2009 weer op het hoogste niveau. "Welkom thuis", schrijft de club bij de aankondiging van de terugkeer van Veerman. De spits ondertekende een contract voor drie jaar. Hij maakte in zijn eerste periode in het oranje shirt 22 doelpunten in de eerste divisie. Halverwege het seizoen 2014-2015, waarin Veerman zestien keer scoorde voor Volendam, stapte hij over naar Heerenveen.

"Ik ben supertrots om hier weer te zijn", aldus Veerman. Met hem en Robert Mühren beschikt trainer Wim Jonk over twee erkende doelpuntenmakers. Mühren maakte afgelopen seizoen 29 doelpunten in de Keuken Kampioen Divisie voor Volendam.

Veerman is de eerste grote aanwinst van Volendam deze zomer. De club slaagde er al wel in om doelman Filip Stanković en middenvelder Gaetano Oristanio voor nog een jaar te huren van Internazionale.

Meer uit Voetbal

FIFA verbiedt vuvuzela's in stadions tijdens WK

ZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

6 minuten geleden
Oranje-tegenstander Zweden wint ook niet van Griekenland

STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.

1 uur geleden
Liverpool stelt Spanjaard Iraola aan als opvolger ontslagen Slot

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.

1 uur geleden
Golf van protesten in Mexico-Stad week voor openingsduel WK

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.

2 uur geleden
Beerensteyn tweede aanvoerder bij Oranje, Kaptein de derde

CORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.

2 uur geleden
FIFA meet en presenteert tijdens WK voetbal data van spelers

ZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.

4 uur geleden
Mourinho dient klacht in bij Europees Hof om boete en schorsing

ISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - José Mourinho heeft een zaak aangespannen bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) over disciplinaire sancties tijdens zijn periode als trainer bij de Turkse club Fenerbahçe, blijkt uit rechtbankdocumenten die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De sancties werden in november 2024 opgelegd door de Turkse voetbalbond TFF.

4 uur geleden