Spits Haller van Ajax topscorer van Eredivisie
ARNHEM (ANP) - Sébastien Haller heeft het seizoen afgesloten als topscorer van de Eredivisie. De spits maakte 21 competitietreffers voor Ajax. Hij trof ook elf keer doel in de Champions League. Alleen Karim Benzema en Robert Lewandowski maakten dit voetbaljaar vooralsnog meer doelpunten in de koningsklasse van het Europese clubvoetbal.
De 27-jarige Haller verruilde anderhalf jaar geleden West Ham United voor Ajax, dat ruim 22 miljoen euro voor hem betaalde. Na het wegvallen van de geblesseerde vleugelspits Antony kwam hij de afgelopen weken lastiger tot scoren. Haller maakte woensdag in de kampioenswedstrijd tegen sc Heerenveen (5-0) zijn eerste doelpunt sinds 20 maart.
Loïs Openda maakte dit seizoen 18 doelpunten voor Vitesse in de Eredivisie. Vangelis Pavlidis (AZ) en Ricky van Wolfswinkel (FC Twente) bleven steken op 16 competitietreffers.
Dusan Tadic bereidde de meeste doelpunten voor in de Eredivisie. De aanvoerder van Ajax leverde 19 assists. Hij was de eerste speler met zoveel beslissende voorzetten sinds Luciano Narsingh in het seizoen 2011-2012, die destijds twintig doelpunten voor sc Heerenveen voorbereidde.
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP) - Coach Mikel Arteta was diep teleurgesteld na de blamage van Arsenal bij Southampton. De koploper van de Premier League werd in de kwartfinales van de FA Cup uitgeschakeld door Southampton, dat uitkomt op het tweede niveau.
1 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi heeft meteen gescoord in het gloednieuwe stadion van Inter Miami. Hij zorgde bij de openingswedstrijd in het Nu Stadium met een kopbal voor de 1-1 tegen Austin FC.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García vindt dat Ajax terecht van FC Twente heeft verloren. "Vooral in de tweede helft leden we veel te veel balverlies", zei hij na een nederlaag van 1-2. "We konden ze ook fysiek niet meer bijbenen."
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - John van den Brom was een trotse trainer na de uitzege van FC Twente op Ajax (1-2). "We waren fris en scherp", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben ook verdiend gewonnen. Daar mogen we nu van genieten."
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis was hard voor Ajax na een nederlaag tegen FC Twente (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. "We verdienen het ook gewoon niet", zei hij in de perskamer van de club uit Amsterdam. "Het was een pijnlijke avond, ook voor de fans. Zo wil je niet naar huis."
11 uur geledenMADRID (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid vergroot tot 7 punten dankzij een zege bij Atlético Madrid. De Catalanen speelden de gehele tweede helft met een man meer na een rode kaart voor Nicolás González, maar de winnende treffer van Robert Lewandowski viel pas in de 87e minuut: 1-2.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verliest de tweede plaats van de Eredivisie steeds verder uit het oog. De club ging onderuit in de thuiswedstrijd tegen FC Twente (1-2) en zakte naar de vijfde plaats. Bart van Rooij maakte in de 79e minuut op een fraaie manier het winnende doelpunt. Ramiz Zerrouki schoot FC Twente in de achttiende minuut op voorsprong en Wout Weghorst maakte in de 32e minuut gelijk.
12 uur geleden