Spits Haller van Ajax topscorer van Eredivisie
ARNHEM (ANP) - Sébastien Haller heeft het seizoen afgesloten als topscorer van de Eredivisie. De spits maakte 21 competitietreffers voor Ajax. Hij trof ook elf keer doel in de Champions League. Alleen Karim Benzema en Robert Lewandowski maakten dit voetbaljaar vooralsnog meer doelpunten in de koningsklasse van het Europese clubvoetbal.
De 27-jarige Haller verruilde anderhalf jaar geleden West Ham United voor Ajax, dat ruim 22 miljoen euro voor hem betaalde. Na het wegvallen van de geblesseerde vleugelspits Antony kwam hij de afgelopen weken lastiger tot scoren. Haller maakte woensdag in de kampioenswedstrijd tegen sc Heerenveen (5-0) zijn eerste doelpunt sinds 20 maart.
Loïs Openda maakte dit seizoen 18 doelpunten voor Vitesse in de Eredivisie. Vangelis Pavlidis (AZ) en Ricky van Wolfswinkel (FC Twente) bleven steken op 16 competitietreffers.
Dusan Tadic bereidde de meeste doelpunten voor in de Eredivisie. De aanvoerder van Ajax leverde 19 assists. Hij was de eerste speler met zoveel beslissende voorzetten sinds Luciano Narsingh in het seizoen 2011-2012, die destijds twintig doelpunten voor sc Heerenveen voorbereidde.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - De voetballers van de Spaanse nationale voetbalploeg zijn terug in eigen land. Een dag na de met 1-0 gewonnen WK-finale tegen Argentinië landde de selectie van bondscoach Luis de la Fuente om 14.30 uur op de luchthaven van Madrid-Barajas.
55 minuten geledenNYON (ANP) - Als FC Twente ten koste van Ferencváros de derde voorronde van de Europa League bereikt, wacht daarin een confrontatie met het Turkse Fenerbahçe SK of het Poolse Górnik Zabrze. Dat is duidelijk geworden bij de loting in Nyon.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond (KBVB) beëindigt de samenwerking met bondscoach Rudi Garcia. Dat meldt de KBVB in een verklaring.
1 uur geledenNYON (ANP) - Ajax vervolgt bij winst op FK Vojvodina uit Servië het toernooi om de Conference League tegen Shelbourne FC uit Ierland of Nõmme Kalju FC uit Estland. Dat is maandag door loting bepaald.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Joris van Overeem keert terug bij FC Utrecht. De 32-jarige middenvelder komt over van sc Heerenveen en ondertekent een contract voor twee seizoenen bij de club waar hij tussen 2018 en 2022 ook al voetbalde.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is na de vroege uitschakeling op het WK een plaats gezakt op de wereldranglijst van de FIFA. Oranje neemt nu de negende positie in, meldt de wereldvoetbalbond maandag.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Fred Rutten is niet langer technisch adviseur bij voetbalclub NEC. De 63-jarige Wijchenaar legt zijn werkzaamheden bij de Nijmegenaren na vijf jaar neer, meldt NEC.
5 uur geleden