Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spits Haller van Ajax topscorer van Eredivisie

Spits Haller van Ajax topscorer van Eredivisie

ARNHEM (ANP) - Sébastien Haller heeft het seizoen afgesloten als topscorer van de Eredivisie. De spits maakte 21 competitietreffers voor Ajax. Hij trof ook elf keer doel in de Champions League. Alleen Karim Benzema en Robert Lewandowski maakten dit voetbaljaar vooralsnog meer doelpunten in de koningsklasse van het Europese clubvoetbal.

De 27-jarige Haller verruilde anderhalf jaar geleden West Ham United voor Ajax, dat ruim 22 miljoen euro voor hem betaalde. Na het wegvallen van de geblesseerde vleugelspits Antony kwam hij de afgelopen weken lastiger tot scoren. Haller maakte woensdag in de kampioenswedstrijd tegen sc Heerenveen (5-0) zijn eerste doelpunt sinds 20 maart.

Loïs Openda maakte dit seizoen 18 doelpunten voor Vitesse in de Eredivisie. Vangelis Pavlidis (AZ) en Ricky van Wolfswinkel (FC Twente) bleven steken op 16 competitietreffers.

Dusan Tadic bereidde de meeste doelpunten voor in de Eredivisie. De aanvoerder van Ajax leverde 19 assists. Hij was de eerste speler met zoveel beslissende voorzetten sinds Luciano Narsingh in het seizoen 2011-2012, die destijds twintig doelpunten voor sc Heerenveen voorbereidde.

Meer uit Voetbal

Zawada mist na operatie rest van seizoen bij FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.

3 uur geleden
Ronaldo mist oefeninterlands Portugal door hamstringblessure

LISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.

6 uur geleden
Feyenoorder Nieuwkoop mist door blessure rest van het seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.

6 uur geleden
NAC wil onderzoek KNVB naar niet-speelgerechtigde speler Go Ahead

BREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.

6 uur geleden
Til lijkt na maand afwezigheid tegen Telstar rentree te maken

EINDHOVEN (ANP) - PSV'er Guus Til lijkt zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar zijn rentree te kunnen maken. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie. Trainer Peter Bosz zei vrijdag op een persconferentie goede hoop te hebben dat Til weer van de partij is.

6 uur geleden
Trainer Valverde verlaat Athletic Club na tien seizoenen

BILBAO (ANP/RTR) - Ernesto Valverde vertrekt na dit seizoen bij Athletic Club. De 62-jarige trainer heeft de Spaanse club dan tien jaar, verdeeld over drie periodes, onder zijn hoede gehad. Valverde is daarmee de langstzittende trainer van Athletic Club.

7 uur geleden
Ajax-coach García wil zijn elftal in De Kuip met moed zien spelen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Óscar García wil dat zijn elftal zondag in De Kuip tegen Feyenoord met moed speelt. "Het zal een bijzondere sfeer zijn, gericht tegen ons. Daar moeten we mee dealen. Wij zijn Ajax en moeten uitgaan van eigen kracht, of we nou thuis of uit spelen", zei hij op een persconferentie.

7 uur geleden