Spits Haaland helpt Manchester City ook aan zege op Brighton
MANCHESTER (ANP) - Erling Haaland heeft Manchester City ook aan een thuiszege op Brighton & Hove Albion geholpen (3-1). De Noorse spits scoorde tweemaal. Hij maakte de 1-0 en 2-0.
De 22-jarige Haaland vierde zijn zestiende en zeventiende competitietreffer. Hij maakte dit seizoen ook al vijf doelpunten in de Champions League. Manchester United heeft in alle officiële duels van dit seizoen vooralsnog één keer minder gescoord (21) dan Haaland in zijn eentje.
Leandro Trossard maakte de 2-1 voor Brighton. Kevin De Bruyne bepaalde in de 75e minuut de eindstand. Trainer Pep Guardiola is voorzichtig met Haaland en haalde hem na de 3-1 naar de kant. Joël Veltman had weer een basisplaats bij Brighton.
City verkleinde met de zege de achterstand op koploper Arsenal tot 1 punt. De club uit Londen speelt zondag nog een uitwedstrijd tegen Southampton.
Everton won de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace (3-0). Dominic Calvert-Lewin, Anthony Gordon en Dwight McNeil scoorden voor de thuisploeg. Jaïro Riedewald zat de hele wedstrijd op de bank bij Crystal Palace.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
4 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.
4 uur geledenBELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
10 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
16 uur geleden