Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spits Giménez tekent tot medio 2029 bij AC Milan

Spits Giménez tekent tot medio 2029 bij AC Milan

ROTTERDAM/MILAAN (ANP) - De overstap van aanvaller Santiago Giménez van Feyenoord naar AC Milan is rond. Beide clubs melden de transfer van de 23-jarige Mexicaan, die zaterdag al in Milaan was aangekomen en zondag ontbrak bij de Klassieker tussen Ajax en Feyenoord. Hij tekent in Milaan een contract tot en met 30 juni 2029 en krijgt het rugnummer 7.

Met de overgang naar de Serie A zou een bedrag van 35 miljoen euro, inclusief bonussen, zijn gemoeid. Dat is een record voor Feyenoord. De club uit Rotterdam noemde in een bericht op de website geen bedrag, maar technisch directeur Dennis te Kloese sprak wel van een recordtransfer. "Je wilt op dit moment, met nog veel om voor te spelen, natuurlijk geen belangrijke spelers verliezen. We hebben de boot dan ook zo lang mogelijk afgehouden, maar op een gegeven moment kom je op een punt - of beter gezegd een bedrag - waarvan het gewoonweg niet meer verantwoord is om als club nee te blijven zeggen en het ook naar de speler toe niet meer is uit te leggen", aldus Te Kloese

Giménez kwam in de zomer van 2022 van het Mexicaanse Cruz Azul naar Feyenoord, waarvoor hij in 73 competitieduels 45 keer scoorde. De 32-voudig Mexicaans international lag er dit seizoen twee maanden uit door een blessure aan het bovenbeen. Desondanks scoorde hij alweer zeven keer in de Eredivisie en vijf keer in de Champions League. Hij won met Feyenoord drie grote prijzen: de landstitel, de KNVB-beker en de Johan Cruijff Schaal.

Eerste grote club

"Dit blijft voor altijd mijn eerste grote club in Europa. En Rotterdam de plek waarvoor ik mijn thuis in Mexico verliet. Alleen dat al maakt dit vertrek er een met veel emoties", liet Giménez optekenen. "Ik heb intens genoten van mijn tweeënhalf jaar bij deze club. Vanaf het eerste moment dat ik hier binnenkwam, ben ik door het legioen omarmd."

AC Milan is tegenstander van Feyenoord in de tussenronde van de Champions League. "Het zal gek zijn om hier over anderhalve week al terug te keren in de kleuren van een andere club, maar ik zal altijd uitkijken naar een weerzien met iedereen bij Feyenoord", aldus Giménez.

Meer uit Voetbal

Bosz na domper PSV: wij waren voetballend de bovenliggende partij

LEIPZIG (ANP) - Trainer Peter Bosz vond zijn ploeg "voetballend de bovenliggende partij" tijdens de met 1-0 verloren uitwedstrijd bij RB Leipzig. "Ik denk dat we over negentig minuten een goede wedstrijd hebben gespeeld", zei de trainer na afloop.

2 uur geleden
Veurink ondanks mindere spel voetbalsters tevreden na nieuwe zege

TILBURG (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink had in het gewonnen WK-kwalificatieduel met Hongarije "qua spel iets meer verwacht" van de voetbalsters van Oranje, maar is alsnog tevreden. "Dat komt door de doelpunten die we in de eerste helft maken en de kansen die we creëren in de tweede helft", zei Veurink na de 3-0-thuiszege tegen de NOS. De zege was na de 8-0-overwinning van vrijdag ruim genoeg voor een plek in de laatste ronde van de WK-kwalificatie.

2 uur geleden
PSV lijdt in Champions League nipte nederlaag bij RB Leipzig

LEIPZIG (ANP) - PSV heeft in zijn tweede wedstrijd in de competitiefase van de Champions League een nipte nederlaag geleden bij RB Leipzig. De ploeg van trainer Peter Bosz ging in Duitsland met 1-0 onderuit.

6 uur geleden
Voetbalsters door in WK-kwalificatie na nieuwe zege op Hongarije

TILBURG (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben zich geplaatst voor de laatste ronde van de kwalificatie voor het WK van volgend jaar in Brazilië. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink was in Tilburg opnieuw duidelijk te sterk voor Hongarije, al viel de zege met 3-0 een stuk kleiner uit dan de 8-0 van vrijdag in de uitwedstrijd. Over anderhalve maand is Slovenië de laatste tegenstander in de strijd om een WK-ticket.

6 uur geleden
Oud-aanvoerder Real Madrid Carvajal tekent bij Getafe

GETAFE (ANP) - Dani Carvajal, voormalig aanvoerder van Real Madrid, vervolgt zijn voetbalcarrière bij Getafe. De club uit Spanje meldt op zijn website dat de 34-jarige verdediger heeft getekend tot het einde van dit seizoen.

17 uur geleden
De Jong blijft nog vier jaar directeur topvoetbal bij de KNVB

ZEIST (ANP) - Nigel de Jong blijft directeur topvoetbal van de KNVB. De oud-voetballer heeft zijn verbintenis met vier jaar verlengd. Zijn nieuwe contract gaat op 1 januari, zo meldt de KNVB.

17 uur geleden
PEC Zwolle ontslaat na acht speelronden trainer Van der Vegt

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft trainer Henry van der Vegt na acht speelronden per direct ontslagen. Dat meldt de Eredivisieclub op zijn website. PEC staat na een teleurstellende start van het seizoen op de zestiende plaats met 4 punten. Van der Vegt is de eerste trainer in de Eredivisie van dit seizoen van wie het contract voortijdig wordt beëindigd.

18 uur geleden