Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spits Giménez tekent tot medio 2029 bij AC Milan

Spits Giménez tekent tot medio 2029 bij AC Milan

ROTTERDAM/MILAAN (ANP) - De overstap van aanvaller Santiago Giménez van Feyenoord naar AC Milan is rond. Beide clubs melden de transfer van de 23-jarige Mexicaan, die zaterdag al in Milaan was aangekomen en zondag ontbrak bij de Klassieker tussen Ajax en Feyenoord. Hij tekent in Milaan een contract tot en met 30 juni 2029 en krijgt het rugnummer 7.

Met de overgang naar de Serie A zou een bedrag van 35 miljoen euro, inclusief bonussen, zijn gemoeid. Dat is een record voor Feyenoord. De club uit Rotterdam noemde in een bericht op de website geen bedrag, maar technisch directeur Dennis te Kloese sprak wel van een recordtransfer. "Je wilt op dit moment, met nog veel om voor te spelen, natuurlijk geen belangrijke spelers verliezen. We hebben de boot dan ook zo lang mogelijk afgehouden, maar op een gegeven moment kom je op een punt - of beter gezegd een bedrag - waarvan het gewoonweg niet meer verantwoord is om als club nee te blijven zeggen en het ook naar de speler toe niet meer is uit te leggen", aldus Te Kloese

Giménez kwam in de zomer van 2022 van het Mexicaanse Cruz Azul naar Feyenoord, waarvoor hij in 73 competitieduels 45 keer scoorde. De 32-voudig Mexicaans international lag er dit seizoen twee maanden uit door een blessure aan het bovenbeen. Desondanks scoorde hij alweer zeven keer in de Eredivisie en vijf keer in de Champions League. Hij won met Feyenoord drie grote prijzen: de landstitel, de KNVB-beker en de Johan Cruijff Schaal.

Eerste grote club

"Dit blijft voor altijd mijn eerste grote club in Europa. En Rotterdam de plek waarvoor ik mijn thuis in Mexico verliet. Alleen dat al maakt dit vertrek er een met veel emoties", liet Giménez optekenen. "Ik heb intens genoten van mijn tweeënhalf jaar bij deze club. Vanaf het eerste moment dat ik hier binnenkwam, ben ik door het legioen omarmd."

AC Milan is tegenstander van Feyenoord in de tussenronde van de Champions League. "Het zal gek zijn om hier over anderhalve week al terug te keren in de kleuren van een andere club, maar ik zal altijd uitkijken naar een weerzien met iedereen bij Feyenoord", aldus Giménez.

Meer uit Voetbal

De Jong 'licht vraagteken' voor WK-duel van Oranje met Zweden

HOUSTON (ANP) - Het is nog niet helemaal zeker dat Frenkie de Jong zaterdag voor het Nederlands elftal kan uitkomen in het tweede groepsduel op het WK met Zweden. De middenvelder van FC Barcelona kwam donderdag in botsing met Quinten Timber, die een lichte hersenschudding heeft opgelopen en niet inzetbaar is.

37 minuten geleden
Tunesische bondscoach tempert verwachtingen: ik ben geen tovenaar

MONTERREY (ANP) - Hervé Renard, de nieuwe bondscoach van de voetballers van Tunesië, heeft de verwachtingen in aanloop naar de wedstrijd tegen Japan op het WK getemperd. "Ik ben geen tovenaar", sprak de 57-jarige Fransman, die na de nederlaag van 5-1 tegen Zweden de ontslagen Sabri Lamouchi opvolgde.

1 uur geleden
Comenencia kijkt iedere dag naar zijn WK-doelpunt tegen Duitsers

KANSAS CITY (ANP) - Livano Comenencia (22) kijkt iedere dag nog naar het WK-doelpunt dat hij maakte tegen Duitsland. "Ik heb heel veel felicitaties gehad. Ongelooflijk. Het voelt heel goed om een doelpunt te maken. Maar het moet hier niet bij blijven", zei de international van Curaçao, die in de eerste groepswedstrijd de 1-1 maakte tegen de Duitsers.

1 uur geleden
Advocaat dolgelukkig dat hij met staf en spelers WK meemaakt

KANSAS CITY (ANP) - Dick Advocaat houdt er rekening mee dat Curaçao tegen Ecuador op het WK voetbal kan verrassen. "Het kan iedere wedstrijd, maar het is natuurlijk heel moeilijk om iets te realiseren", zei de bondscoach in het Kansas City Stadium een dag voor de tweede groepswedstrijd van Curaçao. "We moeten vooral dolgelukkig zijn dat we dit mee mogen maken."

1 uur geleden
Verenigde Staten naar knock-outfase WK na zege op Australië

SEATTLE (ANP) - De voetballers van de Verenigde Staten hebben de tweede ronde bereikt van het WK voetbal in eigen land, Canada en Mexico. De ploeg van bondscoach Mauricio Pochettino versloeg in Seattle Australië met 2-0.

3 uur geleden
Algerije dient klacht in over rol arbiter in duel met Argentinië

ATLANTA (ANP/AFP/RTR) - Algerije heeft een klacht ingediend bij de FIFA vanwege het vermeende slechte fluiten van de scheidsrechter tijdens de verloren WK-wedstrijd tegen Argentinië (0-3). Dat meldden bronnen aan persbureaus AFP en Reuters. Het Afrikaanse land baalt onder meer van een ogenschijnlijke overtreding van Lionel Messi, die zonder gevolgen bleef.

4 uur geleden
Gijselhart van De Graafschap naar La Liga-club Deportivo

DOETINCHEM (ANP) - Teun Gijselhart verruilt de Keuken Kampioen Divisie voor La Liga in Spanje. De 21-jarige middenvelder van De Graafschap tekende een contract tot de zomer van 2030 bij Deportivo de La Coruña. Dat maakte de Spaanse club bekend. Deportivo keert komend seizoen na een afwezigheid van acht jaar terug op het hoogste niveau.

5 uur geleden