Spits Giménez tekent tot medio 2029 bij AC Milan
ROTTERDAM/MILAAN (ANP) - De overstap van aanvaller Santiago Giménez van Feyenoord naar AC Milan is rond. Beide clubs melden de transfer van de 23-jarige Mexicaan, die zaterdag al in Milaan was aangekomen en zondag ontbrak bij de Klassieker tussen Ajax en Feyenoord. Hij tekent in Milaan een contract tot en met 30 juni 2029 en krijgt het rugnummer 7.
Met de overgang naar de Serie A zou een bedrag van 35 miljoen euro, inclusief bonussen, zijn gemoeid. Dat is een record voor Feyenoord. De club uit Rotterdam noemde in een bericht op de website geen bedrag, maar technisch directeur Dennis te Kloese sprak wel van een recordtransfer. "Je wilt op dit moment, met nog veel om voor te spelen, natuurlijk geen belangrijke spelers verliezen. We hebben de boot dan ook zo lang mogelijk afgehouden, maar op een gegeven moment kom je op een punt - of beter gezegd een bedrag - waarvan het gewoonweg niet meer verantwoord is om als club nee te blijven zeggen en het ook naar de speler toe niet meer is uit te leggen", aldus Te Kloese
Giménez kwam in de zomer van 2022 van het Mexicaanse Cruz Azul naar Feyenoord, waarvoor hij in 73 competitieduels 45 keer scoorde. De 32-voudig Mexicaans international lag er dit seizoen twee maanden uit door een blessure aan het bovenbeen. Desondanks scoorde hij alweer zeven keer in de Eredivisie en vijf keer in de Champions League. Hij won met Feyenoord drie grote prijzen: de landstitel, de KNVB-beker en de Johan Cruijff Schaal.
Eerste grote club
"Dit blijft voor altijd mijn eerste grote club in Europa. En Rotterdam de plek waarvoor ik mijn thuis in Mexico verliet. Alleen dat al maakt dit vertrek er een met veel emoties", liet Giménez optekenen. "Ik heb intens genoten van mijn tweeënhalf jaar bij deze club. Vanaf het eerste moment dat ik hier binnenkwam, ben ik door het legioen omarmd."
AC Milan is tegenstander van Feyenoord in de tussenronde van de Champions League. "Het zal gek zijn om hier over anderhalve week al terug te keren in de kleuren van een andere club, maar ik zal altijd uitkijken naar een weerzien met iedereen bij Feyenoord", aldus Giménez.
Meer uit Voetbal
KANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal blijft voorlopig in Kansas City op het WK. Bondscoach Ronald Koeman en zijn spelers zijn in ieder geval tot de eventuele achtste finale in het huidige basiskamp.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Quinten Timber heeft zondag de training bij het Nederlands elftal hervat. De middenvelder liep drie dagen geleden tijdens de training na een duel met Frenkie de Jong een lichte hersenschudding op en kon daardoor zaterdag niet meedoen in de tweede groepswedstrijd tegen Zweden, die Oranje met 5-1 won.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft afscheid genomen van trainer Oscar García. De Spaanse coach had nog een contract tot medio 2027, maar in goed onderling overleg is besloten de samenwerking per direct te beëindigen, meldt de club. Ajax had al de Spaanse trainer Míchel aangetrokken voor het nieuwe seizoen.
2 uur geledenATLANTA (ANP) - Lamine Yamal begint bij Spanje om 18.00 uur aan het tweede WK-duel, met Saudi-Arabië. De van een dijbeenblessure herstelde aanvaller was in de teleurstellende eerste wedstrijd tegen Kaapverdië (0-0) nog invaller. Bondscoach Luis de la Fuente voert met Pedro Porro, Dani Olmo en Álex Baena nog drie wijzigingen door voor het duel in Atlanta.
2 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Doelman Eloy Room heeft met vijftien reddingen bij de 0-0 van zijn land Curaçao tegen Ecuador een WK-record gevestigd. Nog nooit hield een doelman op het WK voetbal bij de mannen zoveel ballen tegen, terwijl hij de nul hield. Dat meldt statistiekbureau Opta na de wedstrijd in de nacht van zaterdag op zondag.
9 uur geledenMONTERREY (ANP/RTR) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu was na de 4-0-overwinning op Tunesië op het WK-voetbal lovend over Ajax-verdedigers Kō Itakura en Takehiro Tomiyasu, die deze zomer vertrekt uit Amsterdam. Beide spelers begonnen tegen het Nederlands elftal (2-2) op de bank, maar mochten starten in de driemansverdediging tegen Tunesië.
9 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Eloy Room noemde het WK-duel van Curaçao tegen Ecuador "de beste wedstrijd van zijn loopbaan". Voor Room voelde het 0-0 gelijkspel tegen Ecuador als een overwinning. De doelman werd na afloop uitgeroepen tot man van de wedstrijd.
11 uur geleden