Spits Giménez tekent tot medio 2029 bij AC Milan
ROTTERDAM/MILAAN (ANP) - De overstap van aanvaller Santiago Giménez van Feyenoord naar AC Milan is rond. Beide clubs melden de transfer van de 23-jarige Mexicaan, die zaterdag al in Milaan was aangekomen en zondag ontbrak bij de Klassieker tussen Ajax en Feyenoord. Hij tekent in Milaan een contract tot en met 30 juni 2029 en krijgt het rugnummer 7.
Met de overgang naar de Serie A zou een bedrag van 35 miljoen euro, inclusief bonussen, zijn gemoeid. Dat is een record voor Feyenoord. De club uit Rotterdam noemde in een bericht op de website geen bedrag, maar technisch directeur Dennis te Kloese sprak wel van een recordtransfer. "Je wilt op dit moment, met nog veel om voor te spelen, natuurlijk geen belangrijke spelers verliezen. We hebben de boot dan ook zo lang mogelijk afgehouden, maar op een gegeven moment kom je op een punt - of beter gezegd een bedrag - waarvan het gewoonweg niet meer verantwoord is om als club nee te blijven zeggen en het ook naar de speler toe niet meer is uit te leggen", aldus Te Kloese
Giménez kwam in de zomer van 2022 van het Mexicaanse Cruz Azul naar Feyenoord, waarvoor hij in 73 competitieduels 45 keer scoorde. De 32-voudig Mexicaans international lag er dit seizoen twee maanden uit door een blessure aan het bovenbeen. Desondanks scoorde hij alweer zeven keer in de Eredivisie en vijf keer in de Champions League. Hij won met Feyenoord drie grote prijzen: de landstitel, de KNVB-beker en de Johan Cruijff Schaal.
Eerste grote club
"Dit blijft voor altijd mijn eerste grote club in Europa. En Rotterdam de plek waarvoor ik mijn thuis in Mexico verliet. Alleen dat al maakt dit vertrek er een met veel emoties", liet Giménez optekenen. "Ik heb intens genoten van mijn tweeënhalf jaar bij deze club. Vanaf het eerste moment dat ik hier binnenkwam, ben ik door het legioen omarmd."
AC Milan is tegenstander van Feyenoord in de tussenronde van de Champions League. "Het zal gek zijn om hier over anderhalve week al terug te keren in de kleuren van een andere club, maar ik zal altijd uitkijken naar een weerzien met iedereen bij Feyenoord", aldus Giménez.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De KNVB is nog niet overtuigd door het hervormingsvoorstel van FIFA-baas Gianni Infantino. De Zwitser schreef maandag in een brief aan de nationale bonden dat hij wil overleggen met de overkoepelende confederaties en de bonden over hervormingen binnen de FIFA. "Voor ons is het vertrouwen hiermee nog niet hersteld", reageerde een woordvoerder van de KNVB op vragen van het ANP.
15 minuten geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Borussia Mönchengladbach heeft Alexander Blessin aangesteld als nieuwe trainer. De 53-jarige Duitser is de opvolger van Eugen Polanski, die zondag werd ontslagen bij de laagstgeklasseerde ploeg in de Bundesliga.
33 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Aanvoerder Federico Valverde van Real Madrid heeft zijn linkerenkel verstuikt. Dat maakte de club uit de Spaanse hoofdstad dinsdag bekend. De international van Uruguay liep de blessure zondag op tijdens de verloren wedstrijd bij Atlético Madrid (2-1).
1 uur geledenZEIST (ANP) - Brian Brobbey wil zich de komende weken manifesteren als de eerste spits van Oranje. Met zijn drie doelpunten in de uitwedstrijd tegen Manchester City van zondag lijkt bondscoach Xavi Hernández nauwelijks nog om de aanvaller van Sunderland heen te kunnen.
1 uur geledenFRANKFURT AM MAIN (ANP/DPA) - Voorzitter Bernd Neuendorf van de Duitse voetbalbond (DFB) heeft het hervormingsvoorstel van FIFA-baas Gianni Infantino een "doorzichtige manoeuvre" genoemd. Volgens Neuendorf wil Infantino zo zijn herverkiezing veiligstellen, zei hij in reactie op een vraag van het Duitse persbureau dpa.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber doet donderdag naar alle waarschijnlijkheid niet mee in de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Duitsland in de Nations League. De verdediger ontbrak dinsdag op het trainingsveld in Zeist. Maandag deed Timber ook al niet mee aan de eerste oefensessie onder leiding van de nieuwe bondscoach Xavi Hérnandez. Toen zat hij aan de rand van het trainingsveld op een hometrainer.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Joey Veerman wil na zijn terugkeer bij Oranje niet meer terugkijken op het verleden. De middenvelder werd na het Europees kampioenschap van 2024 in Duitsland niet meer opgeroepen door Ronald Koeman en maakt nu ruim twee jaar later, onder de nieuwe bondscoach Xavi Hernández, voor het eerst weer deel uit van de selectie van het Nederlands elftal.
3 uur geleden