Spits Giménez tekent tot medio 2029 bij AC Milan
ROTTERDAM/MILAAN (ANP) - De overstap van aanvaller Santiago Giménez van Feyenoord naar AC Milan is rond. Beide clubs melden de transfer van de 23-jarige Mexicaan, die zaterdag al in Milaan was aangekomen en zondag ontbrak bij de Klassieker tussen Ajax en Feyenoord. Hij tekent in Milaan een contract tot en met 30 juni 2029 en krijgt het rugnummer 7.
Met de overgang naar de Serie A zou een bedrag van 35 miljoen euro, inclusief bonussen, zijn gemoeid. Dat is een record voor Feyenoord. De club uit Rotterdam noemde in een bericht op de website geen bedrag, maar technisch directeur Dennis te Kloese sprak wel van een recordtransfer. "Je wilt op dit moment, met nog veel om voor te spelen, natuurlijk geen belangrijke spelers verliezen. We hebben de boot dan ook zo lang mogelijk afgehouden, maar op een gegeven moment kom je op een punt - of beter gezegd een bedrag - waarvan het gewoonweg niet meer verantwoord is om als club nee te blijven zeggen en het ook naar de speler toe niet meer is uit te leggen", aldus Te Kloese
Giménez kwam in de zomer van 2022 van het Mexicaanse Cruz Azul naar Feyenoord, waarvoor hij in 73 competitieduels 45 keer scoorde. De 32-voudig Mexicaans international lag er dit seizoen twee maanden uit door een blessure aan het bovenbeen. Desondanks scoorde hij alweer zeven keer in de Eredivisie en vijf keer in de Champions League. Hij won met Feyenoord drie grote prijzen: de landstitel, de KNVB-beker en de Johan Cruijff Schaal.
Eerste grote club
"Dit blijft voor altijd mijn eerste grote club in Europa. En Rotterdam de plek waarvoor ik mijn thuis in Mexico verliet. Alleen dat al maakt dit vertrek er een met veel emoties", liet Giménez optekenen. "Ik heb intens genoten van mijn tweeënhalf jaar bij deze club. Vanaf het eerste moment dat ik hier binnenkwam, ben ik door het legioen omarmd."
AC Milan is tegenstander van Feyenoord in de tussenronde van de Champions League. "Het zal gek zijn om hier over anderhalve week al terug te keren in de kleuren van een andere club, maar ik zal altijd uitkijken naar een weerzien met iedereen bij Feyenoord", aldus Giménez.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - Bij de komende thuiswedstrijd in de Eredivisie van SC Cambuur tegen NEC is weer uitpubliek welkom. Na overleg met de driehoek (burgemeester, politie en Openbaar Ministerie) is daartoe besloten, meldt de club uit Leeuwarden. Ook worden er naar aanleiding van de ongeregeldheden van twee weken geleden tijdens het thuisduel met Feyenoord netten geplaatst rond het uitvak.
6 uur geledenFLORENCE (ANP/RTR) - Paolo Vanoli keert terug als trainer van Fiorentina. Hij is de opvolger van Fabio Grosso, die in juni werd aangesteld als opvolger van Vanoli. Grosso werd maandag, na drie nederlagen in de eerste drie competitiewedstrijden, alweer ontslagen.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de eerste verdachten geïdentificeerd die afgelopen zaterdag betrokken waren bij wangedrag tijdens het Eredivisieduel met Go Ahead Eagles. Dat meldt FC Utrecht op de clubwebsite.
9 uur geledenDEVENTER (ANP) - Supporters van Go Ahead Eagles kunnen het restant van de gestaakte wedstrijd tegen FC Utrecht in het supportershome van de club bekijken. Dat melden de Deventenaren maandag.
13 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft trainer Carl Hoefkens ontslagen. Dat besluit volgt drie dagen na de nederlaag van 4-2 bij RKC Waalwijk in de eerste divisie. NAC, dat vorig seizoen uit de Eredivisie degradeerde, heeft na vijf speelronden 7 punten.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond KBVB zegt in navolging van veel andere Europese bonden nadrukkelijk het vertrouwen op in FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De bond bevestigde in een maandag uitgebrachte persverklaring geen steun te verlenen aan de kandidatuur van Infantino voor een nieuwe termijn als voorzitter van de mondiale bond.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona neemt extra veiligheidsmaatregelen rond de thuiswedstrijd van woensdag tegen Feyenoord in de Champions League. De kampioen van Spanje wil voorkomen dat fans van de club uit Rotterdam op tribunes zitten die bestemd zijn voor de aanhang van de thuisclub.
17 uur geleden