Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spits Giménez laat zijn droom uitkomen in de Champions League

Spits Giménez laat zijn droom uitkomen in de Champions League

ROTTERDAM (ANP) - Santiago Giménez moest vanwege een schorsing van twee duels even op zijn debuut in de Champions League wachten. Maar tegen Lazio mocht hij dan eindelijk debuteren op het allerhoogste niveau in Europa. Na twee doelpunten en een zege van 3-1 werd de spits uit Mexico door een jury van de UEFA verkozen tot man van de wedstrijd.

De uitzinnige toeschouwers in De Kuip scandeerden onophoudelijk zijn naam. En zijn vriendin Fer Serrano danste mee op de hoofdtribune. De 22-jarige Giménez zocht vlak na het laatste fluitsignaal naar woorden om zijn wedstrijd te beschrijven. "Hier droomde ik van als kind", zei hij in de catacomben van het stadion. Ik heb me altijd zo'n avond voorgesteld. En nu is het gebeurd."

Trainer Arne Slot en zijn spelers kwamen superlatieven tekort om het optreden van Giménez te beschrijven. "Het klinkt misschien raar", zei de coach van Feyenoord. "Maar als wij hem in stelling brengen, dan schiet hij de ballen in het doel. Dat lijkt eenvoudig, maar dat is het natuurlijk niet."

Ook Calvin Stengs was onder de indruk van het spel van de spits uit Mexico. "Hij scoort zo makkelijk, dat is echt heel knap", zei hij. "Natuurlijk is het heerlijk om hem als spits te hebben", stelde Mats Wieffer. "Met mij op doel scoort hij eigenlijk nooit", grapte Justin Bijlow. "Maar even serieus, uiteraard is hij een fantastische spits. Dat bewijst hij iedere keer met zijn doelpunten en loopacties. Hopelijk trekt hij zijn prestaties door tot aan het einde van het seizoen."

Meer uit Voetbal

PSG weer aan kop in Frankrijk na ruime zege bij Nice

NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.

13 uur geleden
PEC Zwolle vergroot degradatiezorgen NAC Breda

ZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.

13 uur geleden
AC Milan houdt druk op koploper Internazionale met zege op Torino

MILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.

15 uur geleden
FC Twente herstelt zich na rust en klopt Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.

16 uur geleden
Bayern München wint thuis overtuigend van Union Berlin

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.

16 uur geleden
Liverpool verliest van Brighton door uitblinker Welbeck

BRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.

20 uur geleden
Japanse voetbalsters winnen veelbesproken Aziatisch kampioenschap

SYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.

23 uur geleden