
Spits Giménez laat zijn droom uitkomen in de Champions League
ROTTERDAM (ANP) - Santiago Giménez moest vanwege een schorsing van twee duels even op zijn debuut in de Champions League wachten. Maar tegen Lazio mocht hij dan eindelijk debuteren op het allerhoogste niveau in Europa. Na twee doelpunten en een zege van 3-1 werd de spits uit Mexico door een jury van de UEFA verkozen tot man van de wedstrijd.
De uitzinnige toeschouwers in De Kuip scandeerden onophoudelijk zijn naam. En zijn vriendin Fer Serrano danste mee op de hoofdtribune. De 22-jarige Giménez zocht vlak na het laatste fluitsignaal naar woorden om zijn wedstrijd te beschrijven. "Hier droomde ik van als kind", zei hij in de catacomben van het stadion. Ik heb me altijd zo'n avond voorgesteld. En nu is het gebeurd."
Trainer Arne Slot en zijn spelers kwamen superlatieven tekort om het optreden van Giménez te beschrijven. "Het klinkt misschien raar", zei de coach van Feyenoord. "Maar als wij hem in stelling brengen, dan schiet hij de ballen in het doel. Dat lijkt eenvoudig, maar dat is het natuurlijk niet."
Ook Calvin Stengs was onder de indruk van het spel van de spits uit Mexico. "Hij scoort zo makkelijk, dat is echt heel knap", zei hij. "Natuurlijk is het heerlijk om hem als spits te hebben", stelde Mats Wieffer. "Met mij op doel scoort hij eigenlijk nooit", grapte Justin Bijlow. "Maar even serieus, uiteraard is hij een fantastische spits. Dat bewijst hij iedere keer met zijn doelpunten en loopacties. Hopelijk trekt hij zijn prestaties door tot aan het einde van het seizoen."
Meer uit Voetbal
COMO (ANP/RTR) - Doelman Pepe Reina heeft zijn afscheid aangekondigd. De 42-jarige Spanjaard speelt vrijdag met Como tegen Internazionale zijn laatste wedstrijd. "Ik denk dat het nu echt wel mooi is geweest", vertelde hij aan Italiaanse journalisten.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona wil het contract van Frenkie de Jong snel verlengen. "Wees gerust, want we willen met elkaar door", zei voorzitter Joan Laporta in een interview met TV3. "Zijn situatie is urgent voor ons."
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft afscheid genomen van de huurlingen Hugo Bueno, Facundo González en Ibrahim Osman. In het geval van González werd de optie tot koop in de huurovereenkomst niet gelicht.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft centrale verdediger Mike Eerdhuijzen van Sparta vastgelegd. De 24-jarige Volendammer tekende een contract tot de zomer van 2029 bij de nummer 4 van de Eredivisie.
18 uur geledenROME (ANP/BELGA) - Titelkandidaten Napoli en Internazionale moeten het vrijdag op de laatste speeldag doen zonder hun trainers Antonio Conte en Simone Inzaghi. De Italiaanse voetbalbond bevestigde dat de twee coaches zijn geschorst na hun rode kaarten op zondag.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Technisch directeur Alex Kroes zag niet aankomen dat trainer Francesco Farioli bij Ajax wilde vertrekken. "Ik kreeg woensdag na de wedstrijd tegen FC Groningen een appje van hem, net als onze directeur Menno Geelen. Hij wilde donderdag even met ons zitten en dat had niets met de uitslag van die wedstrijd te maken. Hij had ernstige twijfels om door te gaan. Een paar dagen later heeft hij nu de daad bij het woord gevoegd. Hij heeft dat respectvol gedaan en niet gewacht op een andere club", vertelde hij maandag.
21 uur geledenWAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk werkt na de degradatie naar de eerste divisie komend seizoen met een begroting van ruim 7 miljoen euro. Dat is bijna 5 miljoen euro minder dan dit seizoen, meldt de Brabantse voetbalclub. RKC gaat onder meer snijden in het personeelsbestand en het spelersbudget.
21 uur geleden