Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spits Dost van Frankfurt naar Club Brugge

Spits Dost van Frankfurt naar Club Brugge

BRUGGE (ANP) - Bas Dost verruilt de Duitse Bundesliga voor de Belgische Jupiler Pro League. De 31-jarige spits verhuist na de jaarwisseling van Eintracht Frankfurt naar Club Brugge, waar hij teamgenoot wordt van onder anderen aanvoerder Ruud Vormer en Noa Lang.

Dost stond nog tot de zomer van 2022 onder contract bij de Duitse club. Als de medische keuring geen problemen oplevert, ondertekent de lange aanvaller uit Deventer een verbintenis voor 1,5 jaar bij Club Brugge.

"Zoals bekend stelt de pandemie ons voor economische uitdagingen", zegt technisch directeur Fredi Bobic van Frankfurt. "Club Brugge deed er alles aan om Bas binnen te halen. Voor ons is het een lucratieve deal. Daarom hebben we aan de wens van de speler voldaan. We wensen Bas het allerbeste in België."

Garantie voor goals

Dost maakte dit seizoen in twaalf wedstrijden in de Bundesliga vier doelpunten. Vorig seizoen kwam hij in 24 optredens voor Frankfurt tot acht competitiedoelpunten. De 18-voudig international speelde eerder voor FC Emmen, Heracles Almelo, sc Heerenveen, VfL Wolfsburg en Sporting Portugal.

Club Brugge omschrijft Dost als "een garantie voor doelpunten". In ruim 450 wedstrijden in clubverband maakte de spits 233 goals. In dienst van Oranje scoorde Dost slechts één keer. In 2018 besloot hij te stoppen als international.

Club Brugge gaat aan kop in de Belgische competitie. De ploeg van de Nederlanders Vormer en Lang slaagde er net niet in om te overwinteren in de Champions League. Brugge gaat na de winter verder in de knock-outfase van de Europa League. Bij de loting werd de ploeg van trainer Philippe Clement gekoppeld aan Dinamo Kiev.

Meer uit Voetbal

AZ na 0-0 tegen Jagiellonia naar tussenronde in Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich geplaatst voor de tussenronde van de Conference League. De Alkmaarders speelden in de laatste wedstrijd in het hoofdtoernooi doelpuntloos gelijk (0-0) tegen Jagiellonia Bialystok uit Polen.

4 uur geleden
Grote vechtpartij op veld Spakenburg na wedstrijd tegen FC Twente

SPAKENBURG (ANP) - Op het veld van SV Spakenburg is donderdagavond na de wedstrijd tegen FC Twente een grote vechtpartij uitgebroken. De politie hield een persoon aan voor vernieling van een hek, aldus een woordvoerder.

4 uur geleden
Napoli verslaat AC Milan en bereikt finale Italiaanse Supercup

RIYAD (ANP) - Napoli heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. In Riyad in Saudi-Arabië versloeg de ploeg van trainer Antonio Conte AC Milan (2-0), de winnaar van de Supercup vorig seizoen.

5 uur geleden
LTO na boerenprotest in gesprek met Eurocommissarissen

BRUSSEL (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO is na het boerenprotest in Brussel in gesprek gegaan met Eurocommissarissen. Landbouwvertegenwoordigers uit meerdere landen, onder wie LTO-hoofdbestuurslid Thijs Rompelberg, hebben gesproken met vier bestuurders uit het dagelijks EU-bestuur.

5 uur geleden
FC Twente naar achtste finale KNVB-beker na zege op Spakenburg

SPAKENBURG (ANP) - FC Twente heeft zich geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van coach John van den Brom won met 6-3 bij Spakenburg, dat uitkomt in de tweede divisie.

6 uur geleden
'Herdenkingsmoment' bij Fortuna voor eerste wedstrijd nieuwe jaar

SITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard voert een gezamenlijk herdenkingsmoment in tijdens de eerste competitiewedstrijd van het kalenderjaar. De Eredivisieclub uit Limburg wil hier een jaarlijkse traditie van maken, valt te lezen op de website.

6 uur geleden
PSV-doelman Olij maanden aan de kant met liesblessure

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan de komende maanden niet beschikken over Nick Olij. De reservedoelman heeft dinsdag tijdens de warming-up van de bekerwedstrijd tegen GVVV een liesblessure opgelopen, meldt PSV.

11 uur geleden