Spits Dessers lost belofte in na zijn misser tegen RKC
ROTTERDAM (ANP) - Cyriel Dessers was de gevierde man bij Feyenoord na zijn winnende treffer in blessuretijd van de uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam (0-1). De spits, gehuurd van Racing Genk, schreeuwde het uit. Van blijdschap, maar ook van opluchting. Eindelijk was hij echt belangrijk voor zijn ploeg. Hiervoor is hij naar Feyenoord gekomen.
De 26-jarige Dessers vierde zijn winnende doelpunt voor de tribune met daarop de meegereisde supporters van Feyenoord, die hem twee weken geleden na zijn misser in de slotfase van de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk (2-2) nog vervloekten. "Ik heb niet kunnen slapen van die gemiste kans", zei Dessers. "Maar ik heb me toen ook voorgenomen om bij de volgende kans wél toe te slaan. Dat is me nu gelukkig gelukt."
Dessers vierde zijn derde treffer voor Feyenoord. "Hij heeft het eigenlijk bijna altijd goed gedaan", zei trainer Arne Slot. "Alleen in die bewuste wedstrijd tegen RKC was hij wat minder. Maar noem mij een spits die nooit eens een wedstrijd heeft waarin hij veel kansen mist. Ik ben heel blij met Dessers, maar Bryan Linssen heeft het ook goed gedaan. Daarom mocht hij ook nu weer beginnen. Ik vond hem tegen Sparta wat minder. Daarom heb ik Dessers al eerder in de tweede helft gebracht."
Statement
Feyenoord verkleinde de achterstand op koploper Ajax tot 4 punten, met een wedstrijd minder gespeeld. "Maar wij kijken daar eigenlijk niet naar", zei Dessers. "Voorlopig leven we van wedstrijd tot wedstrijd en na het seizoen staan we vast wel waar we horen te staan. Ik ben nu vooral blij met mijn doelpunt. Laat dit een statement naar iedereen zijn."
Dessers passeerde in blessuretijd Maduka Okoye, de doelman van Sparta die hij kent van de nationale ploeg van Nigeria. "Ik zei voor de wedstrijd nog dat ik hoopte dat ik mocht invallen en zou scoren. Na de wedstrijd heb ik hem niet meer gesproken. Maar dat lijkt me logisch na zo'n ontknoping. Dit is zuur voor Sparta."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Volgens burgemeester Carola Schouten krijgt de Rotterdamse horeca voldoende ruime openingstijden tijdens het wereldkampioenschap voetbal. Kroegen mogen langer openblijven en vertoningen van wedstrijden in de late avond en nacht, zowel binnen als op pleinen en terrassen, zijn toegestaan. "De ondernemers dienen zich uiteraard wel aan de regels te houden en de vergunningen in orde te hebben", aldus de burgemeester.
22 minuten geledenPRAAG (ANP) - PSV-doelman Matej Kovar maakt deel uit van de Tsjechische selectie voor het komende wereldkampioenschap. Lukas Hornicek (SC Braga) en Jindrich Stanek (Slavia Praag) zijn de andere twee keepers in de selectie, die nu nog uit 29 spelers bestaat. Daarvan moeten er nog drie voetballers afvallen.
42 minuten geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse international Neymar heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een lichte kuitblessure opgelopen. Dat gebeurde bij zijn club Santos. Neymar is naar verwachting op tijd hersteld om zich volgende week bij het trainingskamp van de Brazilianen te voegen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert inderdaad terug als keeper van het Duitse voetbalelftal. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft de 40-jarige doelman opgenomen in zijn selectie van 26 spelers voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De krant Bild kondigde eerder zijn rentree al aan.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran spelen in aanloop naar het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico twee oefenwedstrijden in Turkije. Naast Gambia is ook Mali in Antalya de tegenstander, meldt de Iraanse voetbalbond in een verklaring die werd gepubliceerd door het staatsnieuwsagentschap IRNA.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Amateurclubs proberen 23 juni via de rechter de nieuwe weekendcompetitie van de KNVB tegen te houden die na de zomer moet beginnen. In die opzet worden clubs die nu nog op zaterdag of zondag spelen bij elkaar gevoegd, waarna ze op beide dagen spelen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Engelse voetbalbond FA start een onderzoek naar drie gevallen van spionage door Southampton. De Engelse voetbalclub zou zaterdag tegen Hull City de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League spelen, maar werd gediskwalificeerd toen bleek dat in het geheim een training van Middlesbrough, tegenstander in de halve finale, was bekeken. Als dat binnen 72 uur voor een wedstrijd gebeurt, is dat verboden.
3 uur geleden