Spits Dessers lost belofte in na zijn misser tegen RKC
ROTTERDAM (ANP) - Cyriel Dessers was de gevierde man bij Feyenoord na zijn winnende treffer in blessuretijd van de uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam (0-1). De spits, gehuurd van Racing Genk, schreeuwde het uit. Van blijdschap, maar ook van opluchting. Eindelijk was hij echt belangrijk voor zijn ploeg. Hiervoor is hij naar Feyenoord gekomen.
De 26-jarige Dessers vierde zijn winnende doelpunt voor de tribune met daarop de meegereisde supporters van Feyenoord, die hem twee weken geleden na zijn misser in de slotfase van de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk (2-2) nog vervloekten. "Ik heb niet kunnen slapen van die gemiste kans", zei Dessers. "Maar ik heb me toen ook voorgenomen om bij de volgende kans wél toe te slaan. Dat is me nu gelukkig gelukt."
Dessers vierde zijn derde treffer voor Feyenoord. "Hij heeft het eigenlijk bijna altijd goed gedaan", zei trainer Arne Slot. "Alleen in die bewuste wedstrijd tegen RKC was hij wat minder. Maar noem mij een spits die nooit eens een wedstrijd heeft waarin hij veel kansen mist. Ik ben heel blij met Dessers, maar Bryan Linssen heeft het ook goed gedaan. Daarom mocht hij ook nu weer beginnen. Ik vond hem tegen Sparta wat minder. Daarom heb ik Dessers al eerder in de tweede helft gebracht."
Statement
Feyenoord verkleinde de achterstand op koploper Ajax tot 4 punten, met een wedstrijd minder gespeeld. "Maar wij kijken daar eigenlijk niet naar", zei Dessers. "Voorlopig leven we van wedstrijd tot wedstrijd en na het seizoen staan we vast wel waar we horen te staan. Ik ben nu vooral blij met mijn doelpunt. Laat dit een statement naar iedereen zijn."
Dessers passeerde in blessuretijd Maduka Okoye, de doelman van Sparta die hij kent van de nationale ploeg van Nigeria. "Ik zei voor de wedstrijd nog dat ik hoopte dat ik mocht invallen en zou scoren. Na de wedstrijd heb ik hem niet meer gesproken. Maar dat lijkt me logisch na zo'n ontknoping. Dit is zuur voor Sparta."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
38 minuten geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
58 minuten geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
3 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
21 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
1 dag geleden