Spits Brobbey staakt training na botsing met De Ligt
WOLFSBURG (ANP) - Brian Brobbey heeft de training van het Nederlands elftal in Wolfsburg iets eerder verlaten. De spits van Ajax liep naar de kleedkamer, nadat hij in botsing was gekomen met Matthijs de Ligt.
De 22-jarige Brobbey bleef na een duel met de verdediger van Bayern München even op de grond zitten en greep naar zijn linkervoet. Het was niet te zien of de aanvaller pijn had toen hij het veld verliet. Een dokter en de fysiotherapeut volgden hem naar de kleedkamer. Brobbey miste afgelopen seizoen een aantal duels van Ajax door aanhoudende hamstringklachten.
Brobbey verscheen vorige week aan de aftrap voor Oranje in het oefenduel met Canada (4-0), maar bondscoach Ronald Koeman ziet hem voorlopig niet als basisspeler voor de duels op het EK. Het Nederlands elftal speelt zondag tegen Polen de eerste groepswedstrijd van de Europese eindronde. Daarna volgen ontmoetingen met Frankrijk (21 juni) en Oostenrijk (25 juni).
Koeman mist op het EK de geblesseerde Frenkie de Jong en Teun Koopmeiners, die maandag definitief afhaakten. Ook de gekwetste Marten de Roon, Mats Wieffer en Quinten Timber zijn niet voldoende fit om in Duitsland in actie te komen.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Joris van Overeem keert terug bij FC Utrecht. De 32-jarige middenvelder komt over van sc Heerenveen en ondertekent een contract voor twee seizoenen bij de club waar hij tussen 2018 en 2022 ook al voetbalde.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is na de vroege uitschakeling op het WK een plaats gezakt op de wereldranglijst van de FIFA. Oranje neemt nu de negende positie in, meldt de wereldvoetbalbond maandag.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Fred Rutten is niet langer technisch adviseur bij voetbalclub NEC. De 63-jarige Wijchenaar legt zijn werkzaamheden bij de Nijmegenaren na vijf jaar neer, meldt NEC.
3 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/DPA) - In Argentinië wordt een nationale feestdag afgekondigd zodra het Argentijnse elftal een moment voor de huldiging heeft gekozen. Dat schrijft president Javier Milei op X naar aanleiding van de door Argentinië van Spanje verloren WK-finale (0-1), zondagavond in New York.
4 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Het Nederlands elftal was op het wereldkampioenschap voetbal de meest sportieve ploeg. Dat is het oordeel van de FIFA, die na afloop van de finale tussen Spanje en Argentinië (1-0) bekendmaakte dat Oranje de Fair Play Award won.
12 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in de Nederlandse nacht van zondag op maandag samen met FIFA-voorzitter Gianni Infantino de wereldbeker uitgereikt aan Rodri, de Spaanse aanvoerder en beste speler van het WK. Spanje versloeg Argentinië in de finale van het grootste WK ooit in East Rutherford na verlenging met 1-0. Spanje werd voor de tweede keer wereldkampioen.
12 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Lionel Messi (39) heeft in tranen afscheid genomen van zijn zesde WK voetbal. De spelmaker van Argentinië verloor in de eindstrijd in East Rutherford na verlenging met 1-0 van Spanje. Messi werd in 2022 wel wereldkampioen met zijn land toen de Argentijnen na strafschoppen wonnen van Frankrijk.
13 uur geleden