Spits Akpom moet zesde aanwinst van Ajax worden
AMSTERDAM (ANP) - Ajax lijkt de strijd om een handtekening van Chuba Akpom te hebben gewonnen. Volgens het doorgaans goed ingevoerde The Athletic vliegt de spits van Middlesbrough maandag naar Amsterdam voor een medische keuring. Voor hem zou een contract van vijf jaar klaarliggen.
Ajax moet zo'n 12 miljoen euro betalen voor de 27-jarige aanvaller die met Brian Brobbey moet gaan concurreren. Akpom stond ook in de belangstelling van het Franse Lens. De Engelse aanvaller was het afgelopen seizoen op schot voor Middlesbrough, dat op het tweede niveau van Engeland uitkomt. Hij maakte 29 doelpunten in 42 duels in verschillende competities. Akpom genoot een deel van zijn opleiding bij Arsenal en speelde later ook voor het Griekse PAOK.
Akpom kan de zesde aanwinst van Ajax worden voor het nieuwe seizoen. De club versterkte zich al met Branco van den Boomen, Benjamin Tahirovic, Diant Ramaj, Carlos Forbs Borges en Jakov Medic. Trainer Maurice Steijn heeft goede hoop dat de Kroatische verdediger Josip Sutalo snel overkomt van Dinamo Zagreb. Ook de Japanse verdediger Hiriko Ito (VfB Stuttgart) is nog in beeld bij de club uit de hoofdstad.
Ajax hoopt maandag ook meer duidelijkheid te krijgen over de ernst van de blessure van Gerónimo Rulli. De doelman viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het thuisduel met Heracles Almelo. Als hij lang uit de roulatie is, dan mag Jay Gorter niet aan een andere club worden verhuurd. Ajax kan namelijk ook nog geen beroep doen op de geblesseerde doelman Remko Pasveer.
Meer uit Voetbal
KANSAS CITY (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal weten dat er vanaf nu op het wereldkampioenschap voetbal meer gevraagd wordt dan in de groepsfase. Oranje bleef tegen Japan, Zweden en Tunesië ongeslagen en scoorde liefst tien keer. Dat lukte op dit WK tot dusverre alleen Duitsland. Doelman Bart Verbruggen werd daarentegen ook vier keer gepasseerd en het Nederlands elftal gaf daarnaast ook nog de nodige grote kansen weg.
1 uur geledenVANCOUVER (ANP) - België heeft zich op het wereldkampioenschap voetbal alsnog als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde. Het elftal van bondscoach Rudi Garcia was in Vancouver veel te sterk voor Nieuw-Zeeland: 5-1.
1 uur geledenSEATTLE (ANP) - Egypte en Iran hebben de laatste groepswedstrijd op het WK in Seattle met 1-1 gelijkgespeeld. In de blessuretijd werd een doelpunt van Iran door de VAR teruggedraaid wegens buitenspel. Egypte eindigde als nummer 2 van groep G achter nummer 1 België en speelt in de zestiende finales tegen Australië in Dallas. Iran kan met 3 punten nog als een van de acht beste nummers 3 naar de laatste 32.
1 uur geledenDALLAS (ANP) - Deroy Duarte zocht vergeefs naar woorden om zijn blijdschap over de enorme stunt met Kaapverdië te beschrijven. "Het is niet te bevatten", zei de Rotterdammer na een gelijkspel tegen Saudi-Arabië (0-0) en een wedstrijd in de zestiende finale tegen regerend wereldkampioen Argentinië op het WK.
4 uur geledenFOXBOROUGH (ANP) - De Duitse voetballers nemen het in de zestiende finales van het wereldkampioenschap voetbal op tegen Paraguay. Dat is duidelijk geworden na de resultaten in de laatste speelronde in groep H, waarin Spanje met 1-0 van Uruguay won en Kaapverdië met 0-0 gelijkspeelde tegen Saudi-Arabië.
4 uur geledenHOUSTON (ANP) - Kaapverdië staat in de zestiende finale van het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De debutant, met zes Rotterdammers in de selectie, speelde tegen Saudi-Arabië voor de derde keer gelijk (0-0).
5 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - Spanje heeft zich bij het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verzekerd van de eerste plaats in groep H. De regerend Europees kampioen rekende in de laatste speelronde af met Uruguay: 1-0. Álex Baena maakte kort voor rust het doelpunt.
5 uur geleden