Spits Akpom moet zesde aanwinst van Ajax worden
AMSTERDAM (ANP) - Ajax lijkt de strijd om een handtekening van Chuba Akpom te hebben gewonnen. Volgens het doorgaans goed ingevoerde The Athletic vliegt de spits van Middlesbrough maandag naar Amsterdam voor een medische keuring. Voor hem zou een contract van vijf jaar klaarliggen.
Ajax moet zo'n 12 miljoen euro betalen voor de 27-jarige aanvaller die met Brian Brobbey moet gaan concurreren. Akpom stond ook in de belangstelling van het Franse Lens. De Engelse aanvaller was het afgelopen seizoen op schot voor Middlesbrough, dat op het tweede niveau van Engeland uitkomt. Hij maakte 29 doelpunten in 42 duels in verschillende competities. Akpom genoot een deel van zijn opleiding bij Arsenal en speelde later ook voor het Griekse PAOK.
Akpom kan de zesde aanwinst van Ajax worden voor het nieuwe seizoen. De club versterkte zich al met Branco van den Boomen, Benjamin Tahirovic, Diant Ramaj, Carlos Forbs Borges en Jakov Medic. Trainer Maurice Steijn heeft goede hoop dat de Kroatische verdediger Josip Sutalo snel overkomt van Dinamo Zagreb. Ook de Japanse verdediger Hiriko Ito (VfB Stuttgart) is nog in beeld bij de club uit de hoofdstad.
Ajax hoopt maandag ook meer duidelijkheid te krijgen over de ernst van de blessure van Gerónimo Rulli. De doelman viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het thuisduel met Heracles Almelo. Als hij lang uit de roulatie is, dan mag Jay Gorter niet aan een andere club worden verhuurd. Ajax kan namelijk ook nog geen beroep doen op de geblesseerde doelman Remko Pasveer.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
1 uur geledenBODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
23 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
23 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
23 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
1 dag geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
1 dag geleden