Spits Akpom moet zesde aanwinst van Ajax worden
AMSTERDAM (ANP) - Ajax lijkt de strijd om een handtekening van Chuba Akpom te hebben gewonnen. Volgens het doorgaans goed ingevoerde The Athletic vliegt de spits van Middlesbrough maandag naar Amsterdam voor een medische keuring. Voor hem zou een contract van vijf jaar klaarliggen.
Ajax moet zo'n 12 miljoen euro betalen voor de 27-jarige aanvaller die met Brian Brobbey moet gaan concurreren. Akpom stond ook in de belangstelling van het Franse Lens. De Engelse aanvaller was het afgelopen seizoen op schot voor Middlesbrough, dat op het tweede niveau van Engeland uitkomt. Hij maakte 29 doelpunten in 42 duels in verschillende competities. Akpom genoot een deel van zijn opleiding bij Arsenal en speelde later ook voor het Griekse PAOK.
Akpom kan de zesde aanwinst van Ajax worden voor het nieuwe seizoen. De club versterkte zich al met Branco van den Boomen, Benjamin Tahirovic, Diant Ramaj, Carlos Forbs Borges en Jakov Medic. Trainer Maurice Steijn heeft goede hoop dat de Kroatische verdediger Josip Sutalo snel overkomt van Dinamo Zagreb. Ook de Japanse verdediger Hiriko Ito (VfB Stuttgart) is nog in beeld bij de club uit de hoofdstad.
Ajax hoopt maandag ook meer duidelijkheid te krijgen over de ernst van de blessure van Gerónimo Rulli. De doelman viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het thuisduel met Heracles Almelo. Als hij lang uit de roulatie is, dan mag Jay Gorter niet aan een andere club worden verhuurd. Ajax kan namelijk ook nog geen beroep doen op de geblesseerde doelman Remko Pasveer.
Meer uit Voetbal
BURNLEY (ANP) - Mats Wieffer heeft Brighton & Hove Albion met twee doelpunten aan een 2-0-overwinning bij Burnley geholpen. De oud-Feyenoorder was mede dankzij twee afgekeurde goals van de thuisploeg de enige doelpuntenmaker van de wedstrijd.
31 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - PSV begint de uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam in de Eredivisie met drie wijzigingen in vergelijking met vorige week tegen FC Utrecht. Ryan Flamingo vervangt in het centrum van de verdediging de zwaar geblesseerd geraakte Jerdy Schouten. Op het middenveld doet de 18-jarige Belg Noah Fernandez mee in plaats van Joey Veerman, die lichte klachten heeft. Dennis Man is voorin zijn plaats kwijtgeraakt aan Ricardo Pepi. Ismael Saibari start vermoedelijk als buitenspeler.
56 minuten geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft in de jacht op koploper Bayern München in eigen huis een kostbare nederlaag geleden tegen Bayer Leverkusen. De landskampioen van 2024 won in Dortmund met 1-0 door een treffer van Robert Andrich.
58 minuten geledenMONACO (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De 22-jarige titelverdediger was in twee sets te sterk voor de Monegask Valentin Vacherot: 6-4 6-4. In de finale treft de nummer 1 van de wereld de mondiale nummer 2, Jannik Sinner.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dean Gorré stopt als technisch directeur van de voetbalbond van Curaçao. De 55-jarige oud-speler van onder meer Feyenoord en Ajax richt zich vanaf nu alleen op zijn baan als assistent-bondscoach van Fred Rutten.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Anthony Correia van Telstar heeft nog geen akkoord bereikt met FC Utrecht om daar komend seizoen als opvolger van Ron Jans aan de slag te gaan. Dat zei hij zaterdagmiddag tegen ESPN, voorafgaand aan het competitieduel tussen beide clubs.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de late overwinning (0-1) bij Sporting Portugal in de kwartfinale van de Champions League geen goed vervolg kunnen geven. In de Premier League ging de koploper in eigen huis met 2-1 onderuit tegen Bournemouth.
2 uur geleden