Spits Akpom moet zesde aanwinst van Ajax worden
AMSTERDAM (ANP) - Ajax lijkt de strijd om een handtekening van Chuba Akpom te hebben gewonnen. Volgens het doorgaans goed ingevoerde The Athletic vliegt de spits van Middlesbrough maandag naar Amsterdam voor een medische keuring. Voor hem zou een contract van vijf jaar klaarliggen.
Ajax moet zo'n 12 miljoen euro betalen voor de 27-jarige aanvaller die met Brian Brobbey moet gaan concurreren. Akpom stond ook in de belangstelling van het Franse Lens. De Engelse aanvaller was het afgelopen seizoen op schot voor Middlesbrough, dat op het tweede niveau van Engeland uitkomt. Hij maakte 29 doelpunten in 42 duels in verschillende competities. Akpom genoot een deel van zijn opleiding bij Arsenal en speelde later ook voor het Griekse PAOK.
Akpom kan de zesde aanwinst van Ajax worden voor het nieuwe seizoen. De club versterkte zich al met Branco van den Boomen, Benjamin Tahirovic, Diant Ramaj, Carlos Forbs Borges en Jakov Medic. Trainer Maurice Steijn heeft goede hoop dat de Kroatische verdediger Josip Sutalo snel overkomt van Dinamo Zagreb. Ook de Japanse verdediger Hiriko Ito (VfB Stuttgart) is nog in beeld bij de club uit de hoofdstad.
Ajax hoopt maandag ook meer duidelijkheid te krijgen over de ernst van de blessure van Gerónimo Rulli. De doelman viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het thuisduel met Heracles Almelo. Als hij lang uit de roulatie is, dan mag Jay Gorter niet aan een andere club worden verhuurd. Ajax kan namelijk ook nog geen beroep doen op de geblesseerde doelman Remko Pasveer.
Meer uit Voetbal
GUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
1 uur geledenPRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
5 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
9 uur geleden