Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spits Akpom moet zesde aanwinst van Ajax worden

Spits Akpom moet zesde aanwinst van Ajax worden

AMSTERDAM (ANP) - Ajax lijkt de strijd om een handtekening van Chuba Akpom te hebben gewonnen. Volgens het doorgaans goed ingevoerde The Athletic vliegt de spits van Middlesbrough maandag naar Amsterdam voor een medische keuring. Voor hem zou een contract van vijf jaar klaarliggen.

Ajax moet zo'n 12 miljoen euro betalen voor de 27-jarige aanvaller die met Brian Brobbey moet gaan concurreren. Akpom stond ook in de belangstelling van het Franse Lens. De Engelse aanvaller was het afgelopen seizoen op schot voor Middlesbrough, dat op het tweede niveau van Engeland uitkomt. Hij maakte 29 doelpunten in 42 duels in verschillende competities. Akpom genoot een deel van zijn opleiding bij Arsenal en speelde later ook voor het Griekse PAOK.

Akpom kan de zesde aanwinst van Ajax worden voor het nieuwe seizoen. De club versterkte zich al met Branco van den Boomen, Benjamin Tahirovic, Diant Ramaj, Carlos Forbs Borges en Jakov Medic. Trainer Maurice Steijn heeft goede hoop dat de Kroatische verdediger Josip Sutalo snel overkomt van Dinamo Zagreb. Ook de Japanse verdediger Hiriko Ito (VfB Stuttgart) is nog in beeld bij de club uit de hoofdstad.

Ajax hoopt maandag ook meer duidelijkheid te krijgen over de ernst van de blessure van Gerónimo Rulli. De doelman viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het thuisduel met Heracles Almelo. Als hij lang uit de roulatie is, dan mag Jay Gorter niet aan een andere club worden verhuurd. Ajax kan namelijk ook nog geen beroep doen op de geblesseerde doelman Remko Pasveer.

Meer uit Voetbal

ADO Den Haag krijgt goedkeuring voor komst nieuwe aandeelhouders

DEN HAAG (ANP) - De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring gegeven voor drie nieuwe aandeelhouders bij ADO Den Haag. Dat zijn Ben Jenkins, Matt Hong en Jamie Zaninovich. De Eredivisieclub is sinds vier jaar in handen van de Amerikaan David Blitzer. Met de komst van de nieuwe geldschieters "kan de financiële basis van de club worden versterkt en kan de groei van ADO Den Haag op een verantwoorde en duurzame manier worden voortgezet", meldt de club.

1 uur geleden
Bondscoach Scaloni: drinkpauzes kunnen zwakkere WK-teams helpen

ARLINGTON (ANP/RTR/AFP) - Ook de Argentijnse bondscoach Lionel Scaloni is nog geen fan van de drinkpauzes op het WK voetbal. "Het voelt gek, omdat het spelverloop zo onderbroken wordt. Alle onderbrekingen kunnen de op papier zwakkere teams helpen, omdat ze meer tijd krijgen om te herstellen", zei Scaloni in aanloop naar het tweede groepsduel met Oostenrijk van maandag.

4 uur geleden
Egypte verslaat Nieuw-Zeeland na rust en boekt eerste zege op WK

VANCOUVER (ANP) - Egypte heeft op het wereldkampioenschap voetbal de leiding genomen in groep G. Het elftal van bondscoach Hossam Hassan knokte zich in Vancouver tegen Nieuw-Zeeland na rust terug van een achterstand en won met 3-1. Voor Egypte was het de eerste zege ooit op een WK.

8 uur geleden
Bondscoach Kaapverdië feliciteert spelers met nieuwe stunt op WK

MIAMI GARDENS (ANP/RTR) - Bondscoach Pedro Leitão Brito van Kaapverdië maakte zijn spelers na afloop van de wedstrijd tegen Uruguay op het WK voetbal een groot compliment. "Ik wil het team en al onze mensen feliciteren met de manier waarop we hebben gespeeld: met hart en ziel," zei hij na het verrassende gelijkspel van 2-2. Het was, na de 0-0 tegen Spanje, de tweede stunt van Kaapverdië op de mondiale titelstrijd.

10 uur geleden
Kaapverdië met vijf geboren Rotterdammers gelijk tegen Uruguay

MIAMI GARDENS (ANP) - Kaapverdië heeft in de nacht van zondag op maandag opnieuw voor een stunt gezorgd door de tweede groepswedstrijd in het Miami Stadium met 2-2 gelijk te spelen tegen Uruguay. Het elftal van bondscoach Pedro Leitão Brito veroverde eerder ook al verrassend een punt tegen Spanje (0-0). WK-debutant Kaapverdië speelde met vijf geboren Rotterdammers tegen de Zuid-Amerikanen.

11 uur geleden
Kaapverdië met drie in Nederland geboren spelers tegen Uruguay

MIAMI GARDENS (ANP) - Kaapverdië begint aan de tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Uruguay met drie in Nederland geboren spelers in de startopstelling. Bondscoach Pedro Leitão Brito heeft een basisplaats voor verdediger Sidny Lopes Cabral en middenvelders Jamiro Monteiro en Garry Rodrigues.

14 uur geleden
België blijft op WK steken op doelpuntloos gelijkspel tegen Iran

INGLEWOOD (ANP) - België heeft ook de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico niet weten te winnen. Iran hield de Rode Duivels in het stadion nabij Los Angeles op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.

14 uur geleden