Spirit Airlines verliest weer op Wall Street door overnamezorgen
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines is vrijdag fors minder waard geworden op de aandelenbeurs in New York. Branchegenoot JetBlue liet weten een eerder beklonken overnamedeal met de budgetmaatschappij waarschijnlijk te willen verbreken. Spirit Airlines verloor daarop bijna 14 procent aan beurswaarde.
Spirit Airlines ging eerder deze maand ook al flink onderuit nadat een rechter de overname had verboden. Nu het waarschijnlijk te lang duurt om goedkeuring te krijgen voor de samenvoeging met JetBlue wil dat bedrijf een punt zetten achter de poging om zijn concurrent voor 3,8 miljard dollar over te nemen. JetBlue eindigde de handelssessie 3,6 procent hoger.
Het algehele beeld op de New Yorkse handelsvloeren was gemengd in de aanloop naar een nieuw rentebesluit van de Federal Reserve volgende week. De Dow-Jonesindex steeg 0,2 procent tot 38.109,43 punten. De brede S&P 500 zakte juist 0,1 procent tot 4890,97 punten en techbeurs Nasdaq verloor 0,4 procent tot 15.455,36 punten.
Rendementen op Amerikaanse schuldpapieren stegen juist, wat betekent dat die obligaties in waarde daalden. Beleggers lijken ervan uit te gaan dat de Federal Reserve nog geen grote haast zal hebben bij het verlagen van de rentes, die eerder drastisch werden verhoogd in de strijd tegen de hoge inflatie.
De kwartaal- en jaarcijfers van enkele grote bedrijven trokken ook de aandacht. Intel ging hard onderuit kwam na een sterk kwartaal met voorspellingen over de eerste drie maanden van 2024 die tegenvielen. Het chipconcern zakte bijna 12 procent. De fabrikant van chipapparatuur KLA, die ook met cijfers kwam, zakte 6,6 procent. Ook dit chipbedrijf gaf tegenvallende verwachtingen af voor de omzet en winst voor het huidige kwartaal.
Visa zakte 1,7 procent door een tegenvallende omzetverwachting. De creditmaatschappij boekte afgelopen kwartaal wel meer winst dan verwacht. Concurrent American Express verraste beleggers juist positief met zijn winstvooruitzichten en won 7 procent.
Levi Strauss won 1,3 procent. Het jeansmerk gaat wereldwijd 10 tot 15 procent van zijn personeel schrappen na tegenvallende resultaten. Bij het bedrijf werken meer dan 19.000 mensen.
De olieprijzen stegen na eerdere verliezen. Houthi-rebellen in Jemen zeggen een olietanker voor de kust van het land te hebben geraakt, wat zorgen aanwakkerde over wereldwijde olietransporten. Een vat Brentolie won 1,4 procent tot 83,59 dollar. Amerikaanse olie werd 0,8 procent duurder en kostte 77,95 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Unilever overweegt zijn voedingsmiddelentak af te splitsen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Gesprekken daarover zouden zich nog in een vroege fase bevinden. Het bedrijf achter merken als Knorr, Calvé en Hellmann's onderzoekt al langer hoe het zijn merkenportfolio kan verkleinen en kijkt daarbij nadrukkelijk naar voedingsmerken.
41 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk is bereid om zich aan veel marktregelgeving van de Europese Unie te conformeren als dat goed is voor de economische groei, zei de Britse minister van Financiën Rachel Reeves. "Als de economische voordelen groter zijn dan de kosten, is het de moeite waard om die afweging te maken", zei ze in een speech in Londen.
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt het voorgenomen bezoek aan zijn Chinese collega Xi Jinping uit, zo kondigde hij aan. De reis naar Beijing zou van 31 maart tot 2 april plaatsvinden. Dat wordt nu zo'n vijf tot zes weken vooruitgeschoven, zei Trump.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland vindt met een aantal andere EU-lidstaten de omvang van de EU-meerjarenbegroting 2028-2034 veel te hoog. De Europese Commissie heeft een begroting voorgesteld van bijna 2000 miljard euro, een verhoging van 800 miljard euro. Behalve Nederland vinden ook in ieder geval België, Zweden en Finland dat onacceptabel, zo bleek dinsdag tijdens een vergadering met EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De energieprijzen worden een van de topthema's van de vergadering van EU-regeringsleiders aankomende donderdag, laat een hooggeplaatste EU-bron weten. EU-landen willen snel een beslissing nemen om de energieprijzen omlaag te brengen, maar ze zijn het nog niet eens over wat de beste aanpak daarvoor is.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag voor de tweede dag op rij met een winst de handel uitgegaan. Ook op andere Europese beurzen stegen de hoofdgraadmeters. De blik van beleggers blijft gericht op de ontwikkelingen rondom de Iranoorlog en de gevolgen voor wereldwijde energieprijzen. De olieprijzen stegen, maar het ging om minder hevige toenames dan voorheen.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - SAS, de grootste luchtvaartmaatschappij van Scandinavië, heeft meer dan honderd vluchten deze week geannuleerd vanwege de snel stijgende brandstofprijs. Het gaat voornamelijk om binnenlandse vluchten in Noorwegen. Enkele verbindingen in Denemarken en Zweden zijn ook getroffen.
4 uur geleden