Spirit Airlines verliest weer op Wall Street door overnamezorgen
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines is vrijdag fors minder waard geworden op de aandelenbeurs in New York. Branchegenoot JetBlue liet weten een eerder beklonken overnamedeal met de budgetmaatschappij waarschijnlijk te willen verbreken. Spirit Airlines verloor daarop bijna 14 procent aan beurswaarde.
Spirit Airlines ging eerder deze maand ook al flink onderuit nadat een rechter de overname had verboden. Nu het waarschijnlijk te lang duurt om goedkeuring te krijgen voor de samenvoeging met JetBlue wil dat bedrijf een punt zetten achter de poging om zijn concurrent voor 3,8 miljard dollar over te nemen. JetBlue eindigde de handelssessie 3,6 procent hoger.
Het algehele beeld op de New Yorkse handelsvloeren was gemengd in de aanloop naar een nieuw rentebesluit van de Federal Reserve volgende week. De Dow-Jonesindex steeg 0,2 procent tot 38.109,43 punten. De brede S&P 500 zakte juist 0,1 procent tot 4890,97 punten en techbeurs Nasdaq verloor 0,4 procent tot 15.455,36 punten.
Rendementen op Amerikaanse schuldpapieren stegen juist, wat betekent dat die obligaties in waarde daalden. Beleggers lijken ervan uit te gaan dat de Federal Reserve nog geen grote haast zal hebben bij het verlagen van de rentes, die eerder drastisch werden verhoogd in de strijd tegen de hoge inflatie.
De kwartaal- en jaarcijfers van enkele grote bedrijven trokken ook de aandacht. Intel ging hard onderuit kwam na een sterk kwartaal met voorspellingen over de eerste drie maanden van 2024 die tegenvielen. Het chipconcern zakte bijna 12 procent. De fabrikant van chipapparatuur KLA, die ook met cijfers kwam, zakte 6,6 procent. Ook dit chipbedrijf gaf tegenvallende verwachtingen af voor de omzet en winst voor het huidige kwartaal.
Visa zakte 1,7 procent door een tegenvallende omzetverwachting. De creditmaatschappij boekte afgelopen kwartaal wel meer winst dan verwacht. Concurrent American Express verraste beleggers juist positief met zijn winstvooruitzichten en won 7 procent.
Levi Strauss won 1,3 procent. Het jeansmerk gaat wereldwijd 10 tot 15 procent van zijn personeel schrappen na tegenvallende resultaten. Bij het bedrijf werken meer dan 19.000 mensen.
De olieprijzen stegen na eerdere verliezen. Houthi-rebellen in Jemen zeggen een olietanker voor de kust van het land te hebben geraakt, wat zorgen aanwakkerde over wereldwijde olietransporten. Een vat Brentolie won 1,4 procent tot 83,59 dollar. Amerikaanse olie werd 0,8 procent duurder en kostte 77,95 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - De flink opgelopen prijzen van olie en gas door de Iranoorlog zetten de chemische industrie in Nederland verder onder druk, stellen brancheorganisaties. Het afgelopen jaar sloten fabrieken al de deuren in de Rotterdamse haven, mede door hoge kosten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Adobe behoorde vrijdag tot de verliezers op de beurzen in New York. Topman Shantanu Narayen kondigde aan af te treden zodra er een opvolger voor hem is gevonden. Een reden voor zijn plotselinge vertrek werd niet gegeven. Narayen is sinds 2007 de hoogste baas van het softwarebedrijf. Het nieuws van zijn aanstaande vertrek overschaduwde de beter dan verwachte kwartaalresultaten. Het aandeel werd 6 procent lager gezet.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De economie van de Verenigde Staten is in het vierde kwartaal van 2025 een stuk minder hard gegroeid dan eerder gedacht. De Amerikaanse export, bestedingen van consumenten en overheidsuitgaven waren minder hoog dan bij een eerste raming werd aangenomen, maakte een statistiekbureau van het ministerie van Handel bekend.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlandse zeevarenden die vastzitten in de Perzische Golf zijn boos over het uitblijven van een oorlogstoeslag. Die krijgen ze nog niet, omdat Nederlandse rederijen het gebied niet erkennen als oorlogsgebied. De vakbond voor zeevarenden Nautilus is verbolgen en overweegt juridische stappen, laat bestuurder Richard Moti weten.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering wil regelgeving voor de bouw van kerncentrales grondig hervormen om versneld meer kernenergie te kunnen gebruiken. Het gaat onder andere om een afzwakking van regels voor natuurbehoud, wat kritiek oogst.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland moet overwegen fracking toe te staan om de energieprijzen te drukken en de afhankelijkheid van energie uit het buitenland te verminderen. Dat schrijven economische adviseurs van de Duitse minister van Economie Katherina Reiche in een rapport over de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de Duitse energiemarkt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal winkels in de Randstad is de afgelopen jaren verder afgenomen. Supermarkten nemen de plek in van onder meer mode- en elektronicazaken, melden de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht op basis van onderzoek dat ze lieten uitvoeren door Ipsos I&O, Movares en Sweco.
4 uur geleden