Spirit Airlines verliest weer op Wall Street door overnamezorgen
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines is vrijdag fors minder waard geworden op de aandelenbeurs in New York. Branchegenoot JetBlue liet weten een eerder beklonken overnamedeal met de budgetmaatschappij waarschijnlijk te willen verbreken. Spirit Airlines verloor daarop bijna 14 procent aan beurswaarde.
Spirit Airlines ging eerder deze maand ook al flink onderuit nadat een rechter de overname had verboden. Nu het waarschijnlijk te lang duurt om goedkeuring te krijgen voor de samenvoeging met JetBlue wil dat bedrijf een punt zetten achter de poging om zijn concurrent voor 3,8 miljard dollar over te nemen. JetBlue eindigde de handelssessie 3,6 procent hoger.
Het algehele beeld op de New Yorkse handelsvloeren was gemengd in de aanloop naar een nieuw rentebesluit van de Federal Reserve volgende week. De Dow-Jonesindex steeg 0,2 procent tot 38.109,43 punten. De brede S&P 500 zakte juist 0,1 procent tot 4890,97 punten en techbeurs Nasdaq verloor 0,4 procent tot 15.455,36 punten.
Rendementen op Amerikaanse schuldpapieren stegen juist, wat betekent dat die obligaties in waarde daalden. Beleggers lijken ervan uit te gaan dat de Federal Reserve nog geen grote haast zal hebben bij het verlagen van de rentes, die eerder drastisch werden verhoogd in de strijd tegen de hoge inflatie.
De kwartaal- en jaarcijfers van enkele grote bedrijven trokken ook de aandacht. Intel ging hard onderuit kwam na een sterk kwartaal met voorspellingen over de eerste drie maanden van 2024 die tegenvielen. Het chipconcern zakte bijna 12 procent. De fabrikant van chipapparatuur KLA, die ook met cijfers kwam, zakte 6,6 procent. Ook dit chipbedrijf gaf tegenvallende verwachtingen af voor de omzet en winst voor het huidige kwartaal.
Visa zakte 1,7 procent door een tegenvallende omzetverwachting. De creditmaatschappij boekte afgelopen kwartaal wel meer winst dan verwacht. Concurrent American Express verraste beleggers juist positief met zijn winstvooruitzichten en won 7 procent.
Levi Strauss won 1,3 procent. Het jeansmerk gaat wereldwijd 10 tot 15 procent van zijn personeel schrappen na tegenvallende resultaten. Bij het bedrijf werken meer dan 19.000 mensen.
De olieprijzen stegen na eerdere verliezen. Houthi-rebellen in Jemen zeggen een olietanker voor de kust van het land te hebben geraakt, wat zorgen aanwakkerde over wereldwijde olietransporten. Een vat Brentolie won 1,4 procent tot 83,59 dollar. Amerikaanse olie werd 0,8 procent duurder en kostte 77,95 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.
6 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.
44 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV vindt de aangekondigde bezuinigingen op sociale zekerheid onacceptabel. "Hierdoor komt een grote hoeveelheid huishoudens in de problemen", reageert interim-voorzitter Dick Koerselman. D66, VVD en CDA maakten vrijdag bekend de duur van de WW te halveren, de AOW-leeftijd te verhogen en in te grijpen in arbeidsongeschiktheidsuitkeringen.
6 uur geleden