Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spirit Airlines verliest weer op Wall Street door overnamezorgen

Spirit Airlines verliest weer op Wall Street door overnamezorgen

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines is vrijdag fors minder waard geworden op de aandelenbeurs in New York. Branchegenoot JetBlue liet weten een eerder beklonken overnamedeal met de budgetmaatschappij waarschijnlijk te willen verbreken. Spirit Airlines verloor daarop bijna 14 procent aan beurswaarde.

Spirit Airlines ging eerder deze maand ook al flink onderuit nadat een rechter de overname had verboden. Nu het waarschijnlijk te lang duurt om goedkeuring te krijgen voor de samenvoeging met JetBlue wil dat bedrijf een punt zetten achter de poging om zijn concurrent voor 3,8 miljard dollar over te nemen. JetBlue eindigde de handelssessie 3,6 procent hoger.

Het algehele beeld op de New Yorkse handelsvloeren was gemengd in de aanloop naar een nieuw rentebesluit van de Federal Reserve volgende week. De Dow-Jonesindex steeg 0,2 procent tot 38.109,43 punten. De brede S&P 500 zakte juist 0,1 procent tot 4890,97 punten en techbeurs Nasdaq verloor 0,4 procent tot 15.455,36 punten.

Rendementen op Amerikaanse schuldpapieren stegen juist, wat betekent dat die obligaties in waarde daalden. Beleggers lijken ervan uit te gaan dat de Federal Reserve nog geen grote haast zal hebben bij het verlagen van de rentes, die eerder drastisch werden verhoogd in de strijd tegen de hoge inflatie.

De kwartaal- en jaarcijfers van enkele grote bedrijven trokken ook de aandacht. Intel ging hard onderuit kwam na een sterk kwartaal met voorspellingen over de eerste drie maanden van 2024 die tegenvielen. Het chipconcern zakte bijna 12 procent. De fabrikant van chipapparatuur KLA, die ook met cijfers kwam, zakte 6,6 procent. Ook dit chipbedrijf gaf tegenvallende verwachtingen af voor de omzet en winst voor het huidige kwartaal.

Visa zakte 1,7 procent door een tegenvallende omzetverwachting. De creditmaatschappij boekte afgelopen kwartaal wel meer winst dan verwacht. Concurrent American Express verraste beleggers juist positief met zijn winstvooruitzichten en won 7 procent.

Levi Strauss won 1,3 procent. Het jeansmerk gaat wereldwijd 10 tot 15 procent van zijn personeel schrappen na tegenvallende resultaten. Bij het bedrijf werken meer dan 19.000 mensen.

De olieprijzen stegen na eerdere verliezen. Houthi-rebellen in Jemen zeggen een olietanker voor de kust van het land te hebben geraakt, wat zorgen aanwakkerde over wereldwijde olietransporten. Een vat Brentolie won 1,4 procent tot 83,59 dollar. Amerikaanse olie werd 0,8 procent duurder en kostte 77,95 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Trump dreigt met heffing van 100 procent op Canadese producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.

6 uur geleden
Libië sluit oliedeal met Total en ConocoPhillips van 20 miljard

TRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.

6 uur geleden
Air France vliegt weer naar Dubai

PARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.

8 uur geleden
Omboeken reizigers in Midden-Oosten lastig voor KLM

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.

9 uur geleden
AI-chef Google ziet investeringen die op zeepbel lijken

DAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.

9 uur geleden
Danone roept in meer landen babyvoeding terug

PARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.

10 uur geleden
Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

23 uur geleden