Spirit Airlines stijgt op rood Wall Street na overnamebod
NEW YORK (ANP) - Spirit Airlines steeg maandag ruim 7 procent in beurswaarde op de aandelenmarkten in New York. De koerssprong volgde op een vijandig overnamebod van concurrent JetBlue op de luchtvaartmaatschappij. Spirit Airlines had een eerder bod van JetBlue afgewezen omdat volgens de onderneming de kans klein is dat de autoriteiten akkoord zullen gaan met een deal tussen de twee budgetmaatschappijen.
Het bestuur van Spirit is daarnaast al akkoord gegaan met een fusie met sectorgenoot Frontier Group, die 21,66 dollar per aandeel wil betalen voor Spirit. JetBlue (min 2,2 procent) roept de aandeelhouders van Spirit echter op om tegen het fusieplan te stemmen en biedt 30 dollar per aandeel voor Spirit. De maatschappij stelt daarbij de overnameprijs te willen verhogen tot 33 dollar per aandeel als Spirit bereid is tot vriendelijke onderhandelingen. Frontier, de eigenaar van Frontier Airlines, klom 4,6 procent.
Beleggers keken verder vooral uit naar de impact van de hoge inflatie op de Amerikaanse winkelverkopen, die dinsdag op het programma staan. Ook geven de grote supermarktconcerns Walmart en Target dinsdag een kijkje in de boeken. Door de zorgen over de hoge inflatie en de renteverhogingen van de Federal Reserve om de prijsstijgingen in te dammen is de Dow-Jonesindex al zeven weken op rij met een weekverlies gesloten.
McDonald's
De Dow noteerde kort na opening 0,3 procent lager op 32.106 punten. De brede S&P 500 zakte 0,6 procent tot 4001 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 1,1 procent tot 11.678 punten.
McDonald's daalde 0,4 procent. De fastfoodketen heeft besloten om al zijn activiteiten in Rusland te verkopen vanwege de oorlog in Oekraïne. Het concern had zijn 850 Russische vestigingen eerder al tot nader order gesloten. Het vertrek uit Rusland betekent een financiële strop voor de maker van de Big Mac en de McFlurry. Omgerekend gaat het mogelijk om meer dan 1,3 miljard euro aan afschrijvingen.
Twitter ging ruim 4 procent omlaag. Twitter beschuldigt zijn potentiële koper Elon Musk ervan zich niet aan een geheimhoudingsovereenkomst te hebben gehouden met betrekking tot de controle op nepaccounts bij het socialemediaplatform. Het aandeel zakte vrijdag bijna 10 procent nadat de Tesla-topman besloot om de overnamedeal te pauzeren omdat hij meer duidelijkheid wil over het aantal spamaccounts bij de berichtendienst.
Streamingdienst Netflix profiteerde van een adviesverhoging door Wedbush en steeg 3,7 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag gemengd gesloten. Beleggers reageerden op de publicatie van zwakke Amerikaanse banencijfers over november en oktober. Daaruit kwam naar voren dat er in november 64.000 banen bijkwamen in de Verenigde Staten, na een krimp van 105.000 arbeidsplaatsen in oktober. De werkloosheid steeg van 4,4 procent in september naar 4,6 procent in november, het hoogste niveau sinds 2021.
29 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben gedreigd tegenmaatregelen te nemen tegen de EU en lidstaten vanwege rechtszaken, belastingen, boetes en richtlijnen tegen Amerikaanse dienstverleners. Die zijn volgens het Amerikaanse handelsagentschap USTR "discriminerend en intimiderend".
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Nederlandse Europarlementariërs moeten nog bezien wat de gevolgen zijn van het afzwakken van het verbod op verbrandingsmotoren voor auto's. Oorspronkelijk moesten autofabrikanten per 2035 auto's produceren die geen CO2 uitstoten. De Europese Commissie heeft voorgesteld dat terug te brengen naar 90 procent minder uitstoot, waarmee productie van hybride auto's mogelijk blijft. CDA'er Tom Berendsen ziet "plussen en minnen" in dat plan van de Commissie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft de boete van 2 miljoen euro geschrapt die PostNL in 2021 kreeg. Toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) legde PostNL de boete op. Het bedrijf stelde echter dat er sprake was van overmacht, omdat na de overname van concurrent Sandd problemen ontstonden op het netwerk van dat bedrijf.
4 uur geledenWOLFSBURG (ANP/AFP) - Volkswagen, Europa's grootste autofabrikant, is verheugd dat er geen volledig verbod meer komt op nieuw geproduceerde auto's met een verbrandingsmotor in de EU per 2035. Het concern bestempelde de stap van de Europese Unie als "pragmatisch" en "economisch verantwoord".
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag omlaag, vooral door zorgen over de Amerikaanse economie. Die zorgen werden vooral aangewakkerd door zwakke banencijfers in de Verenigde Staten.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er komt geen volledig verbod meer op nieuw geproduceerde auto's met een verbrandingsmotor in de EU per 2035. De Europese Commissie presenteert dinsdag een herziening, waarin nieuw geproduceerde auto's niet volledig emissieloos moeten zijn, maar 90 procent minder CO2 moeten uitstoten vergeleken met 2021. Daardoor blijft er ruimte voor autofabrikanten om hybride auto's op de Europese markt te brengen.
5 uur geleden