Spirit Airlines stijgt op rood Wall Street na overnamebod
NEW YORK (ANP) - Spirit Airlines steeg maandag ruim 7 procent in beurswaarde op de aandelenmarkten in New York. De koerssprong volgde op een vijandig overnamebod van concurrent JetBlue op de luchtvaartmaatschappij. Spirit Airlines had een eerder bod van JetBlue afgewezen omdat volgens de onderneming de kans klein is dat de autoriteiten akkoord zullen gaan met een deal tussen de twee budgetmaatschappijen.
Het bestuur van Spirit is daarnaast al akkoord gegaan met een fusie met sectorgenoot Frontier Group, die 21,66 dollar per aandeel wil betalen voor Spirit. JetBlue (min 2,2 procent) roept de aandeelhouders van Spirit echter op om tegen het fusieplan te stemmen en biedt 30 dollar per aandeel voor Spirit. De maatschappij stelt daarbij de overnameprijs te willen verhogen tot 33 dollar per aandeel als Spirit bereid is tot vriendelijke onderhandelingen. Frontier, de eigenaar van Frontier Airlines, klom 4,6 procent.
Beleggers keken verder vooral uit naar de impact van de hoge inflatie op de Amerikaanse winkelverkopen, die dinsdag op het programma staan. Ook geven de grote supermarktconcerns Walmart en Target dinsdag een kijkje in de boeken. Door de zorgen over de hoge inflatie en de renteverhogingen van de Federal Reserve om de prijsstijgingen in te dammen is de Dow-Jonesindex al zeven weken op rij met een weekverlies gesloten.
McDonald's
De Dow noteerde kort na opening 0,3 procent lager op 32.106 punten. De brede S&P 500 zakte 0,6 procent tot 4001 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 1,1 procent tot 11.678 punten.
McDonald's daalde 0,4 procent. De fastfoodketen heeft besloten om al zijn activiteiten in Rusland te verkopen vanwege de oorlog in Oekraïne. Het concern had zijn 850 Russische vestigingen eerder al tot nader order gesloten. Het vertrek uit Rusland betekent een financiële strop voor de maker van de Big Mac en de McFlurry. Omgerekend gaat het mogelijk om meer dan 1,3 miljard euro aan afschrijvingen.
Twitter ging ruim 4 procent omlaag. Twitter beschuldigt zijn potentiële koper Elon Musk ervan zich niet aan een geheimhoudingsovereenkomst te hebben gehouden met betrekking tot de controle op nepaccounts bij het socialemediaplatform. Het aandeel zakte vrijdag bijna 10 procent nadat de Tesla-topman besloot om de overnamedeal te pauzeren omdat hij meer duidelijkheid wil over het aantal spamaccounts bij de berichtendienst.
Streamingdienst Netflix profiteerde van een adviesverhoging door Wedbush en steeg 3,7 procent.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Kunstmestproducent OCI mag voorlopig niet fuseren met het Egyptische bouwbedrijf Orascom. De ondernemingskamer van het gerechtshof Amsterdam heeft maandag bepaald dat hierover niet mag worden gestemd op de aandeelhoudersvergadering van OCI donderdag.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ministers van Financiën van de eurolanden dragen de Kroaat Boris Vujčić voor als vicepresident van de ECB. Dat hebben zij maandag tijdens een vergadering in Brussel besloten, melden EU-bronnen. Er waren zes kandidaten om de huidige vicepresident Luis de Guindos op te volgen. Zijn mandaat loopt eind mei af.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bouwsector in de Europese Unie zal de komende jaren weer groeien, verwacht ING. De bank denkt dat de productie dit jaar met 1,5 procent toeneemt en in 2027 met 2 procent. Voor Nederland voorziet ING kleinere stijgingen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) wil nog deze week debuteren op het Damrak. De in Praag gevestigde wapenproducent hoopt volgens bronnen van persbureau Bloomberg donderdag de laatste formaliteiten af te ronden, waarna vrijdag de handel moet beginnen. Dat zou uitzonderlijk snel zijn voor een beursgang van het formaat van CSG.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is maandag flink lager gesloten. Beleggers reageerden geschrokken op de dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om per 1 februari een extra importheffing van 10 procent op te leggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland. Ook wil Trump de heffing op 1 juni verhogen naar 25 procent als een deal over Groenland uitblijft.
3 uur geledenDAVOS (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent noemt eventuele tegenheffingen van Europese landen "heel onverstandig". De Duitse vicekanselier Lars Klingbeil pleitte voor tegenmaatregelen als reactie op de aangekondigde 10 procent-heffing van Donald Trump om Groenland.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland voert weer subsidies in voor de aankoop van elektrische auto's. Het moet de verkoop van de voertuigen aanjagen, na een flinke daling na de afschaffing ervan in 2023. Tot 2029 trekt Berlijn er 3 miljard euro voor uit, goed voor aankoopondersteuning bij 800.000 auto's.
5 uur geleden