Spionerende hulpprogramma's verwijderd uit Chrome-browser
MOUNTAIN VIEW (ANP/RTR) - Google heeft meer dan zeventig zogenoemde extensies voor de Chrome-browser verwijderd. De hulpprogrammaatjes werden gebruikt om mensen te bespioneren. Bij elkaar waren ze 32 miljoen keer gedownload.
De namen van de extensies zijn niet bekendgemaakt. Het is ook niet bekend of ze in Nederland zijn gebruikt.
De schadelijke extensies waren ontdekt door cyberbeveiliger Awake Security. Gebruikers dachten dat ze een programma installeerden om te waarschuwen voor schadelijke sites, of om bestanden om te zetten. In werkelijkheid hielden de programma's bij welke sites iemand bezocht. Ook konden de makers toegang krijgen tot interne systemen van bedrijven. Wie achter de spionage zitten, is niet bekend. Zulke gegevens kunnen interessant zijn voor spionnen van een staat, maar ook voor criminelen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump gaat in beroep tegen een rechterlijk bevel om zijn naam te verwijderen van het Kennedy Center. Ook vecht de regering het besluit aan waarmee de rechter Trumps plan blokkeerde om het culturele centrum in Washington twee jaar te sluiten voor renovatie.
1 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Een rechtbank in Seoul heeft voormalig Zuid-Koreaans president Yoon Suk Yeol veroordeeld tot dertig jaar gevangenisstraf. Volgens persbureau Yonhap achtte de rechtbank bewezen dat Yoon opdracht gaf tot dronevluchten boven de Noord-Koreaanse hoofdstad Pyongyang om een aanleiding te creëren voor het uitroepen van de staat van beleg eind 2024.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Het geweld door Israëlische kolonisten op de bezette Westelijke Jordaanoever heeft dit jaar een recordniveau bereikt. Gemiddeld vinden dagelijks zes aanvallen plaats waarbij slachtoffers vallen of schade ontstaat, meldt de Verenigde Naties.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft nog geen definitieve beslissing genomen over een mogelijke deal met de Verenigde Staten, zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken tegen staatspersbureau IRNA. Het is de eerste officiële reactie van Teheran op de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump dat er een overeenkomst met Iran zou zijn.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gebeld over de vermeende naderende deal met Iran. Het kantoor van Netanyahu meldt op X dat de premier zijn waardering heeft uitgesproken voor Trumps inzet om tot een akkoord te komen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de deal met Iran komend weekend kan worden getekend. Hij spreekt van een "geweldige overeenkomst", al heeft Iran nog niet bevestigd dat er inderdaad een akkoord is. Desalniettemin zegt Trump te hebben begrepen dat de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei met de overeenkomst heeft ingestemd.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse staatspersbureau Fars meldt op basis van ingewijden dat Iran nog niet heeft ingestemd met een deal met de Verenigde Staten. De Amerikaanse president Donald Trump zinspeelde op een akkoord dat in Iran "op het hoogste niveau" zou zijn goedgekeurd, maar dat is volgens Fars te voorbarig.
9 uur geleden