Spionerende hulpprogramma's verwijderd uit Chrome-browser
MOUNTAIN VIEW (ANP/RTR) - Google heeft meer dan zeventig zogenoemde extensies voor de Chrome-browser verwijderd. De hulpprogrammaatjes werden gebruikt om mensen te bespioneren. Bij elkaar waren ze 32 miljoen keer gedownload.
De namen van de extensies zijn niet bekendgemaakt. Het is ook niet bekend of ze in Nederland zijn gebruikt.
De schadelijke extensies waren ontdekt door cyberbeveiliger Awake Security. Gebruikers dachten dat ze een programma installeerden om te waarschuwen voor schadelijke sites, of om bestanden om te zetten. In werkelijkheid hielden de programma's bij welke sites iemand bezocht. Ook konden de makers toegang krijgen tot interne systemen van bedrijven. Wie achter de spionage zitten, is niet bekend. Zulke gegevens kunnen interessant zijn voor spionnen van een staat, maar ook voor criminelen.
Meer uit Buitenland
OUAGADOUGOU (ANP/AFP) - De militaire junta in Burkina Faso heeft de doodstraf weer ingevoerd. De onverkozen regering stemde unaniem voor de maatregel, die juist in 2018 was afgeschaft.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met de Russische president Vladimir Poetin gesproken over de vrijlating van Stephan Hubbard, die al ruim vier jaar vastzit in Rusland. Dit zei Trump tegen journalisten bij het Witte Huis.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - Het Poolse parlement heeft gestemd voor het versoepelen van de zeer strenge abortuswetten in het land. Daardoor moet het onder meer niet meer strafbaar worden om vrouwen te helpen die hun zwangerschap afbreken. Maar de verwachting is dat de conservatief-nationalistische president van Polen zijn veto zal gebruiken om de versoepeling te blokkeren.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn in Gaza omgekomen na Israëlische aanvallen op verschillende locaties. Dit melden de Palestijnse burgerbescherming en verschillende ziekenhuizen.
2 uur geledenROME (ANP/RTR) - De Italiaanse regering heeft een nieuwe veiligheidswet aangenomen tegen relschoppers. Volgens premier Giorgia Meloni kan de politie daardoor strenger optreden bij grote ongeregeldheden, zoals afgelopen weekend in Milaan. Daar ontaardden demonstraties in grote rellen, waarbij winkels werden vernield en geplunderd.
3 uur geledenABUJA (ANP/RTR/AFP) - In Nigeria is ebola vastgesteld bij een vrouw in de hoofdstad Abuja, maakte minister van Volksgezondheid Muhammad Ali Pate dinsdag bekend. Het is het eerste bevestigde ebolageval in West-Afrika in de huidige uitbraak, waarin vooral de Democratische Republiek Congo zwaar getroffen is.
3 uur geledenOSLO (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dankbaar te zijn dat zijn land weer toegang heeft tot Amerikaanse inlichtingen. Hij klaagde afgelopen week geregeld dat de Verenigde Staten Oekraïne niet hadden gewaarschuwd voor Russische luchtaanvallen waarbij burgers om het leven kwamen.
4 uur geleden