Spionerende hulpprogramma's verwijderd uit Chrome-browser
MOUNTAIN VIEW (ANP/RTR) - Google heeft meer dan zeventig zogenoemde extensies voor de Chrome-browser verwijderd. De hulpprogrammaatjes werden gebruikt om mensen te bespioneren. Bij elkaar waren ze 32 miljoen keer gedownload.
De namen van de extensies zijn niet bekendgemaakt. Het is ook niet bekend of ze in Nederland zijn gebruikt.
De schadelijke extensies waren ontdekt door cyberbeveiliger Awake Security. Gebruikers dachten dat ze een programma installeerden om te waarschuwen voor schadelijke sites, of om bestanden om te zetten. In werkelijkheid hielden de programma's bij welke sites iemand bezocht. Ook konden de makers toegang krijgen tot interne systemen van bedrijven. Wie achter de spionage zitten, is niet bekend. Zulke gegevens kunnen interessant zijn voor spionnen van een staat, maar ook voor criminelen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - In Londen zijn zaterdag minstens 139 mensen gearresteerd omdat ze deelnamen aan een bijeenkomst ter ondersteuning van de organisatie Palestine Action. Deze pro-Palestijnse beweging is sinds juli 2025 in het Verenigd Koninkrijk verboden en wordt aangemerkt als terroristisch.
54 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft zaterdagavond een belangrijke winkelstraat in het centrum van Frankfurt afgezet na plunderingen. Relschoppers hadden etalages ingeslagen, winkels leeggeroofd en agenten aangevallen.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zaterdag gezegd dat de conservatieve en nationalistische oppositie de democratie en de rechtsstaat wil "vernietigen". Hij reageert daarmee op de onrust die is ontstaan rond het Constitutioneel Hof.
3 uur geledenATLANTA (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zegt dat Washington niet rechtstreeks betrokken was bij de vlucht van de Braziliaanse ex-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro naar de VS. Amerikaanse media schreven eerder dat de vlucht was geregeld door een functionaris van het Witte Huis.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/AFP) - Aanvankelijk vreedzame protesten van tienduizenden jongeren verspreid over Duitsland zijn in rellen uitgemond. In meerdere steden kwam het tot confrontaties tussen politie en demonstranten.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Met de inzet van de Spaanse reddingsdienst zijn het afgelopen etmaal meer dan vijfhonderd migranten aan land gebracht. Zij waren in drie boten op weg naar de Canarische Eilanden, melden het Spaanse persbureau EFE en nieuwskanaal RTVC.
6 uur geledenBERLIJN (ANP) - De onderhandelingen voor een linkse, progressieve coalitie in de Duitse deelstaat Berlijn kunnen beginnen. Zaterdag stemde ook Die Linke in met coalitiebesprekingen, nadat de SPD en de Groenen dat eerder al hadden gedaan.
7 uur geleden