Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sperma gesneuvelde soldaten Oekraïne wordt bewaard voor partners

Sperma gesneuvelde soldaten Oekraïne wordt bewaard voor partners

KYIV (ANP/AFP) - Sperma van Oekraïense soldaten wordt voortaan ook bewaard als ze sneuvelen aan het front, zodat een partner het zaad kan gebruiken bij een kinderwens. Het parlement besloot een wet te wijzigen die bepaalde dat het ingevroren sperma werd weggegooid.

In december was al geregeld dat de staat vanaf 2025 betaalt voor de opslag van sperma en eicellen van soldaten. Maar in die wet stond ook dat monsters verwijderd zouden worden van donoren die zijn overleden. Dat leidde tot ophef en tot de actuele wijziging van de regels. Ingevroren sperma van soldaten blijft postuum beschikbaar.

Het vruchtbaarheidsbeleid van Oekraïne staat in de schijnwerpers nu het aantal sterfgevallen onder Oekraïense jonge mannen toeneemt die vechten in de twee jaar durende oorlog tegen Rusland. Ook wordt er nagedacht over verdere mobilisatie.

Volgens de voorstanders was de wetswijziging nodig om "de genenpool van het Oekraïense volk te behouden, wat vooral dringend is gezien de aanhoudende Russische agressie." Deskundigen pleiten voor nog meer aanpassingen, omdat ieder mens het recht heeft "zijn eigen familie voort te zetten." Zij stellen dat bijvoorbeeld in Israël het postuum verkrijgen van sperma van dode soldaten is toegestaan.

Meer uit Buitenland

Trump: woensdag waarschijnlijk persoonlijk naar Hooggerechtshof

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat woensdag mogelijk persoonlijk naar het Hooggerechtshof voor een zaak betreffende burgerschap op basis van geboorteplaats. "Dat denk ik wel," zei Trump toen hem werd gevraagd of hij woensdag naar het hof zou gaan.

2 uur geleden
Trump beveelt ingrijpende hervorming van stemmen per post

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een uitvoerend bevel ondertekend waarin hij zijn regering opdraagt de landelijke regels voor stemmen per post aan te scherpen. Trump stelt al jaren dat stemmen per post tot veel fraude heeft geleid aan Democratische zijde.

2 uur geleden
Pro-Iraanse strijder opgepakt voor ontvoering journalist uit VS

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een pro-Iraanse strijder is opgepakt na de ontvoering van een Amerikaanse journalist in Irak, bevestigt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Eerder op dinsdag werd bekend dat een buitenlandse journalist uit de Iraakse hoofdstad Bagdad was ontvoerd. Bronnen meldden dat het gaat om de Amerikaanse Shelly Kittleson, die onder andere voor de Britse omroep BBC en Politico schrijft.

5 uur geleden
Buitenlandse journalist ontvoerd in Irak

BAGDAD (ANP/RTR) - Een buitenlandse journalist is ontvoerd in de Iraakse hoofdstad Bagdad door nog onbekende daders, meldt het Iraakse ministerie van Binnenlandse Zaken. Eén verdachte zou zijn gearresteerd. Volgens het ministerie wordt er alles aan gedaan om de journalist vrij te krijgen.

5 uur geleden
VN: zeker 70 doden door bendegeweld in Haïti

PORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Door bendegeweld zijn afgelopen weekend zeker zeventig doden gevallen in Haïti, bevestigt een VN-functionaris. De aanvallen vonden plaats op verschillende plaatsen in de regio Petite-Rivière-de-l'Artibonite in de nacht van zaterdag op zondag.

5 uur geleden
Rechter VS legt bouw balzaal Witte Huis tijdelijk stil

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter heeft de bouw van een balzaal in het Witte Huis tijdelijk stilgelegd. Het is het prestigeproject van 400 miljoen dollar van de Amerikaanse president Donald Trump. Een non-profitorganisatie heeft een rechtszaak aangespannen tegen de bouw. Zolang deze loopt, wordt het project tijdelijk stilgelegd.

6 uur geleden
VN-mensenrechtenchef wil dat Israël doodstrafwet intrekt

GENÈVE (ANP) - De VN-mensenrechtenchef Volker Türk roept Israël op om de nieuwe doodstrafwet in te trekken. Hij noemt de wet in strijd met de internationale mensenrechten en de toepassing ervan een oorlogsmisdaad.

7 uur geleden