SP'er Dijk teleurgesteld in aftreden Idsinga zonder debat
DEN HAAG (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk vindt het vertrek van NSC'er Folkert Idsinga als staatssecretaris "echt uitermate teleurstellend". "Ik heb niet een debat met deze man kunnen voeren", aldus Dijk in WNL Op Zondag. "Ik vind het vreemd dat een staatssecretaris nu zo snel opstapt. Dat geeft het vermoeden dat er meer achter zit."
Idsinga stapte op na kritiek van de Kamer op het feit dat hij zijn zakelijke belangen niet heeft geopenbaard. Hij noemde het daarbij "onverteerbaar" dat ook coalitiepartner PVV eiste dat hij openheid van zaken zou geven. "Ik ben geraakt door het politieke krachtenveld en de dynamiek rondom omgangsvormen en toon", zei Idsinga vrijdag tijdens een ingelast persmoment waarin hij zijn aftreden aankondigde. Over de tweets van PVV-leider Geert Wilders zei Idsinga: "De wijze waarop via sociale media boodschappen worden verspreid, ervaar ik als zeer schadelijk voor de politiek."
Dat Wilders "er zo invliegt", droeg volgens SP'er Dijk inderdaad bij aan het vertrek van de staatssecretaris. De socialist vroeg om volledige openbaarheid van de zakelijke belangen van Idsinga, die als staatssecretaris van Financiën verantwoordelijk was voor het belastingbeleid. De oproep kreeg uiteindelijk een meerderheid met behulp van de PVV, maar de afdronk is wat Dijk betreft onbevredigend. Hij wijst daarbij op het belang dat NSC hecht aan openbaarheid en transparantie. "Blijkbaar stapt iemand dan liever op dan dat hij open en transparant is, en dat vind ik erg opvallend van een staatssecretaris van die partij."
Dijk heeft nog een zestal bewindspersonen in het vizier, onder wie drie PVV'ers, "die allemaal aandelen hebben en belangen". Hij wil ook van hen openheid van zaken en ziet met de steun van de PVV een meerderheid om de regels hierover aan te scherpen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft tegen aangekondigde bezuinigingen op de gehandicaptenzorg van het nieuwe kabinet gestemd. Met een minimale meerderheid van 75 tegen 74 sprak de Kamer zich uit tegen de plannen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) wil optreden als migranten ten onrechte een verblijfsvergunning hebben gekregen door fraude te plegen met de erkenning van het ouderschap van een kind. Als zij hierop worden betrapt, beloofde de CDA-bewindsman tijdens het wekelijkse vragenuur om hun verblijfsvergunning in te trekken, ook als zij die al langere tijd hebben.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Sinds de Groep Markuszower van de PVV is afgesplitst, was die groep het bij ruim één op de vijf moties oneens met de PVV. Dat blijkt uit gegevens die de Tweede Kamer heeft aangeleverd op verzoek van het ANP. Van de 679 moties waarover de Kamer stemde, was in 147 gevallen de PVV tegen en de Groep Markuszower voor, of andersom.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Ook justitieminister David van Weel (VVD) biedt zijn excuses aan voor zijn communicatie over het dossier-Lisa. Hij zei dat ongeveer 1700 politieagenten in het "dossier" van de vermoorde Lisa hadden gekeken, maar hij corrigeert dat nu naar "politiesystemen". Door zijn eerdere woordkeuze zouden agenten zich geschoffeerd hebben gevoeld.
2 dagen geledenTER APEL (ANP) - Na aanhoudende berichten over overlastgevende asielzoekers in Emmen zet minister Bart van den Brink (Asiel, CDA) extra mensen in om het toezicht op straat te verscherpen. Tijdens zijn eerste bezoek als bewindsman aan het aanmeldcentrum in Ter Apel maakte hij bekend zes buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's) en een teamleider in te zetten en bovendien de toezichtteams op straat met acht mensen te versterken.
2 dagen geledenTER APEL (ANP) - Twee weken na zijn aanstelling bracht asielminister Bart van den Brink (CDA) maandag zijn eerste werkbezoek aan het aanmeldcentrum van Ter Apel, om daar "rust, reinheid, regelmaat" te beloven. Burgemeester Jaap Velema vindt het snelle bezoek "een goede eerste stap voor het opbouwen van een vertrouwensrelatie". Maar hij is ook afwachtend. "Het zal allemaal wel even moeten blijken."
2 dagen geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) vindt het nog te vroeg om maatregelen te nemen tegen de stijgende energieprijzen door de oorlog in Iran. "We zien nu een heftige marktreactie, maar hoe het zich verder ontwikkelt, weten we simpelweg nog niet", zei hij voorafgaand aan de vergadering met de ministers van Financiën van de eurolanden in Brussel.
2 dagen geleden